Státnice v těhotenství nebo po?

Anonymní
11.5.20 12:30

Statnice v tehotenstvi nebo po?

Ahoj holky, vím ze mi s tím asi nedokážete úplně poradit, ale rada bych slyšela vaše zkušenosti, pokud mate ☺️ Mám termín porodu 14 dni před statnicema, a vůbec nevím jestli se mám hlásit? Jsem prvorodicka a vůbec netuším co dělat, jestli porodim dřív? Jsem z toho akorát v hrozném stresu.. druhy termín je dva měsíce po porodu, což už vůbec nevím jestli je reálné zvládnout? ???? asi mě z toho klepne… je tu někdo, kdo to měl třeba podobně? Nebo zkušenost se statnicema s tak malým dítětem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16494
11.5.20 12:40

Zkušenost nemám, ale s minimem bych je dělat nechtěla. Zapsala bych se na první termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1603
11.5.20 12:45

No z miminem bych je dělat nechtěla, a já rodila cca 13 dní před termínem… Takže to můžeš mít jen tak tak… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
11.5.20 12:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vím ze mi s tím asi nedokážete úplně poradit, ale rada bych slyšela vaše zkušenosti, pokud mate :relaxed:️ Mám termín porodu 14 dni před statnicema, a vůbec nevím jestli se mám hlásit? Jsem prvorodicka a vůbec netuším co dělat, jestli porodim dřív? Jsem z toho akorát v hrozném stresu.. druhy termín je dva měsíce po porodu, což už vůbec nevím jestli je reálné zvládnout? ???? asi mě z toho klepne… je tu někdo, kdo to měl třeba podobně? Nebo zkušenost se statnicema s tak malým dítětem?

Já jsem státnicovala s dvouměsíčním mimčem a raději bych si dala termín před porodem. Pokud budeš mít jako já hodně ubrečené mimčo, budeš za to ráda :zed: :) každopádně držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
11.5.20 12:53

Dala bych si ten první a doufala bych, že neporodim dřív :nevim: Kdybys náhodou byla zrovna v porodnici nebo v šestinedělí, tak by tě z těch státnic snad nějak oficiálně omluvili, ne a dali na ten druhý termín, ne? Možná se zeptej předem, co když budeš zrovna rodit, at je vidět zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48759
11.5.20 12:54

Tohle si rozhodni sama. Jak se citis. Jedna moje spoluzacka loni statnicovala pred porodem a jina po porodu, ale ona mela kata vedouciho, ktery ji opakovane nechal predelat bakalarku, takze ji nepustili v jarnim terminu.
Ted nam na magistrovi spoluzacku, ktera ceka treti dite. Druhe porodila, kdyz jsme byli v prvaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3919
11.5.20 12:54

Radsi bych pred porodem. Jestli se tam dovalis s obrim pupkem, ani by te nemuseli moc dusit. :D Dva mesice po porodu si to nedokazu vubec predstavit. Z nevyspani jsem ani nevedela, co bylo vcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
11.5.20 12:57

Tak já jsem dělala státnice na medicíně (dělají se zvlášť) a 3 jsem stihla jako těhotná a zbylé dvě jsem dodělávala až po roční pauze s ročním dítětem. První dvě státnice, které jsem dělala v těhotenství celkem brzy mi bylo děsně zle od žaludku, celou dvouhodinovou cestu do školy jsem prozvracela, takže nic moc, ale nakonec jsem vše dala, jako těhotné se mi celkem dobře učilo. Tu třetí státníci jsem měla asi měsíc a půl před termínem porodu, taky jsem to dala, ale týden na to jsem předčasně porodila (kvůli mým zdrav. komplikacím, dokud jsem se učila do školy nic mi nebylo, po státnicích šlo všechno najdnou nějak z kopce…). Takže kdybych já měla jít měsíc před termínem, už bych to nestihla. A zbylé dvě jsem si nechala až po roce, neuměla jsem si představit, že bych si kazila to krásné miminkovské období učením ale možná jsem měla… V roce byl už totiž syn fakt divoch a vyžadoval spoustu pozornosti takže jsem se mohla učit jen v noci. No asi jsem moc neporadila, vše asi záleží na tom jak ti je (ale ani tak ti nikdo nezaručí že třeba nebudeš mít nějaké problémy nebo neporodis dřív) a na tom jaké bude miminko. Já vidím jako nejlepší asi vyřešit to v tom těhotenství no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1445
11.5.20 12:59

Určitě před :) já měla mít TP asi v roznezí dvou tří dnů od statnic, nevěděla jsem co bude, nebude. Tak jsem se na to vykašlala, že si dodělám školu s dítětem. No, kdybych věděla, že budu do posledních dní úplně OK a termín statnic s porodem budou nakonec od sebe víc jak tři týdny, tak bych zabrala a šla do toho. Teď už to půjde ztěžka :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
11.5.20 13:04

Kamarádka teď řeší něco podobného, termín porodu má přelom června a července, původně měla státnicovat a dělat zkoušky teď v květnu, ale jak se kvůlu koronaviru všechno posunulo do června a července, tak taky vůbec neví, jak to řešit, ale chce to dodělat radši všechno před porodem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48759
11.5.20 13:08

Jedna kolegyne mela kolaps u statnic, proste odpadla (nekolik dni nespala, nejedla, stresovala) a v ten jeji den se to uplne vyhrotilo. Zavolali rychlou a odvezli si ji do nemocnice. Dodelavala v dalsim terminu.
Nejhur se muze stat, ze jim tam porodis, jestli se ti tlucou statnice a termin. Nejsem a nebudu na tvem miste, ze odrozeno mam, ale ja bych sla pred porodem. Nevzdavala bych to ted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.20 13:10

Já měla obhajobu 9 dní před termínem a byla jsem ráda, že jsem se kousla a měla to hotový. Jinak už bych se k tomu asi nikdy nedokopala. Normálně bych se zkusila přihlásit na termín, při nejhorším si to omluvite, to určitě budou mít pochopení :joy: :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29521
11.5.20 13:15

Dělala jsem před porodem zkoušky na celoživotním vzdělávání. S miminem bych teda nechtěla. Státnice jsou náročnější(mám srovnání, půlku mám za sebou v zimním předtermínu). Za mě lepší dělat jakoukoliv důležitou zkoušku těhotná než potom s miminem.
Rozhodně to nevzdavej, kdybys porodila nebo se Ti zkomplikoval zdravotní stav, ten termín Ti nebudou počítat(u nás je nutné se za normálních okolností závazně přihlásit měsíc a půl predem). Teď s koronou to vychází měsíc předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
11.5.20 14:01

Před. I když si dáš rok pauzu, tak s dítětem už je to záhul. Navíc na roce spoustě dětem rostou zoubky, dítě běhá a vyžaduje pozornost, přes den už skoro nespí, takže jsi pořád v pohotovosti a v noci taky kolikrát nespí. Dobrý období jsou tak ty 3 měsíce věku až do doby kdy začne lízt, to většinu dne prospí a nemusíš ho moc hlídat a už nemá koliky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3919
11.5.20 14:23

@Serpentini Zalezi jak ktere dite. Dceri je 19 mesicu a pres den spi lip, nez pred rokem. Ťuk Ťuk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama