Státnice z angličtiny

12168
5.4.17 17:29

státnice z angličtiny

Ahoj, mám tři roky angličtiny na VŠ. Fonetiku, morfologii, vývoj jazyka, anglickou a americkou literatutu, dějiny a podobné lahůdky, ale chybí mi praktická angličtina. Ráda bych so dodělala státní zkoušku. Budu teď ještě dva a půl roku na mateřské, což je podle mě ideální doba si to dodělat. Sice mám toho hodně, ale ono až nastoupím do práce, tak toho míň nebude. Máte někdo aktuální zkušenost? Nebo nedoporučil byste mi někdo instituci, školu, kde bych mohla zkoušku vykonat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

blabla123
5.4.17 18:20

To musíš, ale znovu na VŠ a splnit všechny předměty ze studijního plánu a poté se jde až ke státnicím, je možné, že by ti něco uznali, ale nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
12168
5.4.17 18:23

@blabla123 Myslela jsem klasickou státnici z jazyka, která se dřív dělala, možná ještě dělá, při jazykových školách. Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3744
5.4.17 18:29

Státní jazykovou školu, nebo jazykovou školu s právem dělat mezinárodní certifikáty. zalezi odkud jsi a hlavně jak dlouho mas po té vysce, na jakou úroveň zkoušky si troufne s.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
5.4.17 18:29

České státnice jsem nedělala, přišlo mi lepší CPE. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12168
5.4.17 18:45

@truelly Potrebovala bych Céčko podle SERR. @Lada84 To mě zajímá. Můžeš napsat víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
5.4.17 18:50

Šla jsem na kurz od British Council, pro jistotu jsem nejdřív prošla rozřazovacími testy. Přiřadili mi znalost mezi CAE a CPE a 12 týdnů jsme de facto pořád dokola dělali testy z min. let a psali eseje :roll: U toho psaného projevu šlo dost o to, aby ten styl byl pomalu novinářský, hodně šroubovaný, žádný psaní a la jedna paní povídala. Dost lidí vyhořelo na listeningu, ten byl ostrej. Speaking musel být taky dost nahoře, hodně mi pomáhalo si tlumočit zprávy a to oboustranně…Ale stejně, udělala jsem na C a byla rádá, že jsem ráda. Ale kdekoli jsem chtěla pracovat tak to byla jasná vstupenka, žádné testování aj, automatika se predpokladalo, ze tam neni o cem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12168
5.4.17 19:01

@Lada84 Není možné si zkušební testy někdy stáhnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
5.4.17 19:08

Určitě ke stažení někde budou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1198
5.4.17 19:38

Eva: Googli „books 4 joy cpe practice tests“ mělo by ti to vyhodit jeden dobrý zdroj. Akorát bacha na dobu vydání, nedávno se měnilo rozvržení testu.

A imho je opravdu lepší buď CAE se slušnou známkou, nebo CPE. Hlavně v mezinárodních firmách to má mnohem lepší zvuk než velká státnic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12168
5.4.17 20:16

@Majka13 Dík moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu