Státnice z české literatury - z čeho se učit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 13:15
Státnice z české literatury

Zdravím nenajde se tady někdo, kdo dělal státnice z české literatury? Zajímalo by mě z čeho jste čerpali. Ke skriptum nemáme přístup tak nějaké typy na knihy.
P. S. co to jsou mimetické a nemimetické literární směry :mrgreen:

Reakce:
anjeliik
Povídálka 45 příspěvků 21.01.19 15:01

U nás byl absolutní základ toto: Jan Lehár - Česká literatura od počátku o dnešku. Na ty mimetické směry se ptáš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 15:42

Ano chybí mi tam otazník. Nic jsem k tomu nenašla. To u nás taky tuto knihu mám doma.

anjeliik
Povídálka 45 příspěvků 21.01.19 19:52

To se da snadno odvodit a i diky tomu zapamatovat. Mimeticky, jakoze mime (anglicky) = napodobovat, takze to jsou ty, co nejak cerpaji z reality (historicky romany, nebo proste vsechno, co odrazi skutecnost), nemimeticky jsou ty, co skutecnost neodrazi (absolutni fikce). Kdyztak mrkni na pojem mimesis, uz o tom psal Platon a Aristoteles.. a taky Freud :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >