Jak začít se sportem a být dobrá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nactileta
Povídálka 13 příspěvků 20.01.19 20:51
Jak začít se sportem a být dobrá?

Ahoj holky, mám na vás takový dotaz ohledně sportu. Začala na mě dopadat špatná nálada z toho, že nic neumím a nejsem v ničem dobrá :D Jako malá jsem hrála tenis a stolní tenis, ale byla jsem hodně stydlivá a neprubojna, navíc u nás na tyhle sporty chodili jen kluci, takže jsem se styděla o to víc a se sportem jsem skončila, i když mi všichni říkali, že bych to mohla někam dotáhnout, nehlo to semnou. Pak jsem začala běhat agility se psem a to mě naplnovalo, super lidi se stejným zájmem, navíc jsme v tom byli dobří a postupovali jsme, ale bohužel vlivem okolností jsem musela skončit, jsou to asi 2 roky. Teď chodím rekreačně 2× týdne plavat, ale probudila se ve mně nějaká dosud neobjevena soutezivost a nestačí mi jenom předhánět ty lidi kolem mě. Přítel hraje florbal, dřív na celkem vysoké úrovni, teď už ne, ale i tak má třeba 4× týdne trénink + o víkendech turnaje, tvrdí mi, že klidně můžu začít hrát s ním, ale zase to stejný - před tou partou kluků se stydím, když pomalu ani nevím, jak se to drží v ruce ???? Tak bych se chtěla zeptat, jestli nemáte nějaký tip na sport, ve kterém bych se i ve 20 mohla někam dostat (stačí regionální úroveň), abych udělal něco pro svoje tělo, duši a vybila ze sebe tu soutezivost ????
Běh a kolo mě nebaví, přijde mi to, jako bych se honila za něčím, co neexistuje ????. Omlouvám se za možná špatnou kategorii, nenašla jsem nic se sportem :)

Reakce:
mag
Extra třída :D 11093 příspěvků 20.01.19 20:57

Plaves dobre? Přidej ten beh a kolo a dej se na triatlon ;) po letech behani jsem se do nej pustila na prahu 40 a je to laska od prvniho zavodu. :)
Akorat je to dost casove narocny skloubit trenink na tri discipliny…

Sue2008
Kecalka 222 příspěvků 20.01.19 20:58

Ja jsem asi v 17 zacala s Taekwondem…no dotahla jsem to az na mistrovstvi sveta. Kazdopadne ted uz je clenska zakladna o dost sirsi a porad probiha spostu turnaju i na regionalni urovni. Teda musis se dostat aspon na nejakou uroven vykonostni, ale to se da v prubehu par mesicu zvladnout. Jinak souhlasim, ze ve starsim veku je zavodnich aktivit nedostatek. Taky bych si rada zasla zahrat neco s bandou nadsencu…

michaela1310
Kecalka 424 příspěvků 20.01.19 21:01

Bikini fitness :palec:

Ou
Kelišová 6218 příspěvků 20.01.19 21:05

Ano samozřejmě že můžeš, pokud tomu věnuješ dostačný čas a množství tréningu. Musíš si něco vybrat a začít. Respektive vybírej mezi „neprestižními sporty“ - tedy těmi, kde nejsou urputní bafuňáři, příliš ambiciozní rodiče a nezbytnost trénovat od mateřské školky.

Z individuálních sportů určitě různá bojová umění a běhací věci - ať už klasické běžecké závody, nebo třeba půlmaratony. Stejně tak je velmi příjemný a otevřený orientační běh a pořádají se v tom závody. Rozhodně můžeš začít ve 20 lézt po skalách a vytrénovat se na velmi slušnou úroveň. Jakési závody se sice dělají, ale výsledky vidíš rovnou -podle obtížnosti co zrovna vylezeš. A v každém větším městě se otvírají různé horoškoly okolo horolezeckých oddílů, kde tě naučí základy a budou rádi, když se k nim pak přidáš. Nebo přidáte - přibrat k tomu partnera je asi dobrý nápad, pokud si ho chceš nechat.

stejně tak různé netradiční sporty jako je třeba frisbee ultimate. Projdi internet a určitě najdeš něco, co tě zaujme a někde nějakou skupinu, co se tomu věnuje. A pak jen potřebuješ překonat ostych a ozvat se jim.

Respektive - není možné se vrátit k tomu agility? Třeba s jiným psem, pokud si o toho původního přišla.

aknadar
Kecalka 142 příspěvků 20.01.19 21:37

Já závodím na inlajnech v hobby kategorii, i když jsem 40+ :D dá se sólo i v týmu, je to pro všechny

nactileta
Povídálka 13 příspěvků 20.01.19 21:44

@mag no řekla bych, že dlouhý tratě plavu víc než dobře, ale s tím kolem a během to moc nevidím :D běhání mě baví vždycky tak týden a pak si řeknu, že to je o ničem a kolo skoro nesnáším :D

@Sue2008 nad ním jsem zrovna minule přemýšlela! Jo já právě mám pocit, že pokud není člověk tepaný odmalinka, tak má smůlu.. Mně by stačilo i kdybych měla hrát nějakou nejnižší ligu např. v tom florbalu, jen abych měla pocit, že něco dělám a jsem v tom dobrá, měla kolem sebe fajn lidi atd.. :D

@Ou super, na to lezení mrknu :) No s přítelem bych dělala něco ráda, i on vidí, že něco potřebuju, přecijenom zažil, když jsem před 4 lety každý víkend jezdila po závodech se psem a byla jsem šťastná, měla pevnou postavu atd.. akorát on z florbalu nesleví (což chápu)a mimo mu nezbývá na něco dalšího čas, takže budeme muset mít asi každý něco svýho :/ Určitě pohledám to frisbee vypadá taky fajn :) K agility bych se vrátila strašně ráda, ale hafan už je starší a na dalšího psa teď nemám při VŠ finance, přecijen ta starost o psa stojí dost peněz + k tomu sport taky není zrovna nejlevnější záležitost :/ ale až bude zase příležitost, plánuju se k tomu zase vrátit :)

nactileta
Povídálka 13 příspěvků 20.01.19 21:46

@aknadar tyjo, tak na inlajnech jsem stála 2× v životě…no vždycky to skončilo karambolem :D Že bych tomu dala ještě šanci? :D

nactileta
Povídálka 13 příspěvků 20.01.19 21:50

Celkově jak se říká vždycky dětem, ať jsou rády, že je rodiče vedou ke sportu a ty děti říkají že to je opruz a že nechtějí (uplně se v tom vidím), tak je fakt, že na těch rodičích záleží fakt hodně.. Naši vždycky chtěli, abych se hýbala, ale nikdy neměli ambice, ani se mnou nechtěli jezdit několikrát týdně na tréninky (nejbližší sporty kromě zmíněného tenisu, byly 30k daleko..), teď bych jim poděkovala, kdybych měla o krapínek ambicioznější rodiče :D

nactileta
Povídálka 13 příspěvků 20.01.19 21:58

@michaela1310 tyjo no tak tohle by pro mě asi nebylo :D

Lenka_Hal
Kelišová 6948 příspěvků 21.01.19 03:23

Co orientak,pokud te behani moc nebavi…Orientak je pestrejsi a v cr ma velkou tradici,hodne se zavodi.

Aliik
Echt Kelišová 8402 příspěvků 21.01.19 09:02

Taky hlasuju pro orienťák, super sport i s dětmi. My jsme začali (tedy já po 15leté pauze, chlap od nuly) před 2 lety s našima holčičkama a baví nás to moc ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >