Stav jako svobodna:)

Anonymní
14.10.20 20:12

Stav jako svobodna:)

Prosim anonym. Dnes jsme meli soud a soudkyne se me zeptala v jakem jsem stavu, tak jsem odpovedela svobodna a na to ona, vazne? Koukam, ze jste rozvedena a zacala byt ke me od te doby arogantní. No jsem rozvedena rok a netrklo me to. Proste se beru jako svobodna, kdyz nemam znamost a hned po otazce soudkyne to ze me vypadlo. Otazka zni? To jsem fakt rekla pitomost? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1815
14.10.20 20:14

Já tě chápu, prostě se tak cítíš ;) tak jsi to řekla. Soudkyně si mohla arogantní chování odpustit, dyť se nic nestalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
14.10.20 20:16

A neni to jedno, jestli svobodna, rozvedena nebo vdova? V kazdem pripade zena neni vdana :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
14.10.20 20:16
@Anonymní píše:
Prosim anonym. Dnes jsme meli soud a soudkyne se me zeptala v jakem jsem stavu, tak jsem odpovedela svobodna a na to ona, vazne? Koukam, ze jste rozvedena a zacala byt ke me od te doby arogantní. No jsem rozvedena rok a netrklo me to. Proste se beru jako svobodna, kdyz nemam znamost a hned po otazce soudkyne to ze me vypadlo. Otazka zni? To jsem fakt rekla pitomost? Dekuji

Ona se Tě ptala na rodinný stav zapsaný v matrice, ne na životní pocit. ;)

Ale pak z ní samozřejmě mohla mluvit závist. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28755
14.10.20 20:17
@Anonymní píše:
Prosim anonym. Dnes jsme meli soud a soudkyne se me zeptala v jakem jsem stavu, tak jsem odpovedela svobodna a na to ona, vazne? Koukam, ze jste rozvedena a zacala byt ke me od te doby arogantní. No jsem rozvedena rok a netrklo me to. Proste se beru jako svobodna, kdyz nemam znamost a hned po otazce soudkyne to ze me vypadlo. Otazka zni? To jsem fakt rekla pitomost? Dekuji

Svobodná nejsi, no. Jsi rozvedená. A co je na tom? :nevim:

Mužeš být svobodná/vdaná/rozvedená/vdova. A řekněme ještě „registrovaná“. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28755
14.10.20 20:19
@cecetka píše:
A neni to jedno, jestli svobodna, rozvedena nebo vdova? V kazdem pripade zena neni vdana :nevim:

Zatím se to užívá.
Samozřejmě časem se dostaneme do kategorie vdaná/nevdaná. :nevim:

Tak jako dříve bylo důležité, zda je žena slečna, nebo paní. A dnes už je „paní“ každá ve věku 18+.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
14.10.20 20:28

To jak se cítíš, je věc jedna, na druhé straně je zákon a dle něj svobodná fakt nejseš a na půdě soudu je to asi fakt přešlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 20:40

Holky dekuju. No priste si dam bacha i na urade :?

• Citovat
  • Nahlásit
18448
14.10.20 20:43

Na úředním jednání se tě neptají, jak se cítíš, ale jaký je tvůj oficiální stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9004
14.10.20 20:44
@Kockazvysocan píše:
To jak se cítíš, je věc jedna, na druhé straně je zákon a dle něj svobodná fakt nejseš a na půdě soudu je to asi fakt přešlap.

Souhlasim.

Anonymní. Kdyz by ses znovu vdala, tak už nebudeš mít stav svobodná, ale rozvedená. To je fakt. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60501
15.10.20 01:55
@Anonymní píše:

Jsi dle zákona rozvedená.. A budeš to tak mít napořád, pokud se znovu nevdas 😁 🤣 jsou to kraviny.. Já to mám schválně v op, tak se nikdo blbě neptá.. Mám to tam už 11 let :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
16.10.20 00:19
@Anonymní píše:

Soudkyně… není Bůh. Takže jsi žádnou pitomost neřekla. Úředníci bývají oběťmi svých papírů a někdy jim prostě hrabe na věži.
Ta soudkyně je člověk úplně stejně jako ty. Takže bych si z toho vůbec nic nedělal… leda legraci.
Já osobně jsem rozvedený, a beru se jako nezadaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24426
16.10.20 00:56
@Anonymní píše:

Tak arogantní být kvůli tomu zas nemusela, to je fakt, a pitomost…to taky zas úplně ne, ale rozdíl v tom podle mě je spíš akorát v tom, že ten kdo nikdy neuzavřel sňatek, je svobodný, a kdo se rozvedl, už tím pádem není svobodný, ale rozvedený, i když se svobodná cítíš, jak říkáš, rozdíl v tom může z nějakého hlediska být nějaký právní… :nevim:
No napadá mě kouknout na net..

https://cs.wikipedia.org/…n%C3%BD_stav

Mj. jsem se taky dočetla, že i když už 8 let není povinné mít stav zapsaný v OP, tak třeba chtít si vzít hypošku, už to problém a rozdíl je.
https://www.hypoindex.cz/…at-hypoteku/

Tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama