Stavebnice pro čtyřleťáka

574
10.6.15 13:48

Stavebnice pro čtyřleťáka

Ahojky. Doporučte mi stavebnici pro syna. Uvažuji o Sevě nebo Chevě :nevim:. Chtěla bych mu koupit nějakou sadu k narozeninám tak za 1000 a pak třeba ještě dokoupit na Vánoce, aby bylo z čeho stavět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1166
10.6.15 13:57

A máte už doma lego? Jestli jo, tak bych spíš volila tu Sevu. Cheva mi přece jen přijde hodně podobná legu, tak aby neměl doma dvě skoro stejné stavebnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
10.6.15 14:02

Lego nemáme. Ale na Duplo je už velkej a na normální ještě asi malej. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
385
10.6.15 14:14
@vicca píše:
Lego nemáme. Ale na Duplo je už velkej a na normální ještě asi malej. :roll:

Na duplo mi teda velkej nepřipadá. Naše holčina 5 let si s bratránkem 6 let staví koleje pořád, přidávají nádraží domky, obchody. Ale investujeme už 3 rokem, nasvátky, narozeniny, vánoce. Vždycky dostane i se ségrou nějaké lego Duplo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
10.6.15 14:15

@vicca pokud nemáte Duplo, vzala bych normální Lego, to je od 4 let, velikostně stejné jako Cheva. Synovi je 3,5 roku, má u babičky Lego po mně a v pohodě ho dává, akorát teď jsme ho uklízeli kvůli ročnímu synovi. Pak bych se optala ve škole - někoho, kdo má dítě ve škole, u nás je třeba Seva do 1. a 2. třídy potřeba, tak ji klidně můžete mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
10.6.15 14:18

@vicca Aha, no tak to bych asi koupila tu Sevu. Jak jsi psala k narozeninám a pak třeba ještě sadu na Vánoce. A pak třeba za rok bych začala kupovat klasické lego. To je věc, která ty kluky baví i v 10ti letech, takže budeš mít co dokupovat ještě spoustu dalších narozenin a Vánoc. S tou Sevou si taky ještě tak 4 roky vyhraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
10.6.15 14:20

S Duplem si občas hraje u kamarádky, ale přijde mi pozdě ve čtyřech letek začít kupovat. Tak asi koupíme tu Sevu. Máme ještě 6,5 letou holku tak třeba si taky pohraje. A teď jsem se dívala, že jsou i sady pro holky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 14:38

Lego pisou od 4let ale syn si hraje od 3. Domecky a ohradky a tak. Bavi to i me

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
10.6.15 14:45

Klidně Lego. pokud neplánujete přírustek a nemuseli byste malé dílky tahat z pusiny miminka…

náš 4,5 leťák jede jenom na Duplu, Lego jsme nekupovali kvůli malé ségře. Kluk si s tím vyhraje úžasně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4551
10.6.15 15:06

Určitě lego, náš syn si s klasickým malým legem hraje od 3 let :-) Dostal k narozeninám velkou sadu pro 9-12 let, model postavili s tatínkem a pak stavěl sám s kostiček podle sebe. Letos mu bude 6 let alega má plnou velkou bednu, radči ani nechci počítam kolik tisíc v tom leží, ale u nás ta nejlepší hračka. Samozřejmě čím více toho bude mít, tím víc si s tím vyhraje.
Spíš se zamysli, v čem chcete,,ujíždět,, a pak kupovat jen ten druh, aby neměl od každé stavebnice pár kousků, pak si nebude hrát se žádnou, když nebude mít dost kostiček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41932
10.6.15 16:35

Pokud neplánujete další, tak už bych duplo nekupovala, z toho vám za chvíli vyroste. My ho kupujeme mladší dceři, starší si s tím taky občas pohraje, ale že by z toho byl na větvi, to už taky ne. Od 4,5let si hraje s normálním legem - Creator, City. Mají i jednoduché sady pro ty menší děti.
Seva je taky fajn, náš malej má od 3 let, napřed si jenom hrál s už postavenými auty, pak se snažil sám spojovat a dneska už si staví úplně sám.
Chevu neznám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24364
11.6.15 09:14

S malým legem si v pohodě hraje i syn 2,5 roku. Staví komínky a všelijak to nacvakává na destičky, pak k tomu přidám kola a má auto :lol:

Navíc teď je nějaká nová řada „junior“, jde o malé lego, ale žádné úplně mikrodílky, jednoduché návody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11483
11.6.15 09:41

Syn si taky hraje s malým Legem. Sevu mají ve školce a má ji taky moc rád, já bych asi vzala tu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.6.16 08:51

Nemate nekdo jeste jiny tip na nejakou stavebnici? Nejlepe nejakou „montovaci“, jenze treba Merkur jeste maly nezvladne. Mame doma obrovskou bednu Dupla, dve magneticke stavbenice a pak nejake, kterym pomalu odrusta (Megabloks atd.). Prcek je autik, nebavi ho stavet domecky atd. spis ruzne silene konstrukce mostu, vezi a bran, u kterych clovek nechape, jak to se mu to povedlo a jak to drzi :lol:
hodne ho treba bavi i tyhle
kostky
proste veci, co povazuje za „vyzvu“
napadla ze stavebnic jenom Seva. existuje jeste neco jineho zajimaveho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
25.6.16 10:08

@Ali-Ali šroubovací plastové stavebnice meccano nebo naši kluci mají i od Bria velkou krabici na sešroubovávání.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama