Stěhování do Brna - školka? chůva?

225
7.4.17 18:35

Stěhování do Brna - školka? chůva?

Ahoj, pravděpodobně se budeme stěhovat v červenci do Brna. Je prosím nějaká šance dostat školku pro děti 3 a 4 roky? Vůbec nevím, jak postupovat.. jestli si zažádat u zápis už teď - když trvalé bydliště tam budeme mít až od července/srpna… Kolik např. stojí v Brně taková celodenní chůva, např. paní v důchodu, když se chci vyhnout agentuře? Moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.4.17 19:08

@gwennie
Obecně těžko říct. Situace v různých částech města můžou být různé. A Brno tady má na to svůj web - https://zapisdoms.brno.cz/

A chůva? Vem si, že minimální mzdu máš dnes 66,–/h. Hlídání je zodpovědnost. Paní v důchodu možná bude chtít míň, ale vzhledem k věnu, kdy se dnes jde do důchodu :nevim:
Prostě je to práce, za kteoru chce být člověk zaplacen.

Jen hlídají koutky, když si jdeš zacvičit jsou 60,–/h a to musí být děti aspoň dvě.

Předpokládám, že chceš někoho, kdo se bude dítěti i věnovat a dalat mu program a ne mu jen pouštět pohádky v TV.

Je taky na tobě, zda chceš důchodkyni, nebo nějakou 15 letou slečnu, co hledá brigádu (ale ta asi nebude moct na celý den).
Nějaký zoufalec, co nemůže najít práci/brigádu ti bude hlídat za 60,–, možná, ale svěříš takovému člověku své dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9658
7.4.17 19:26

Co se týče hlídání dětí, tak bych vám doporučila spíš najít si maminu na MD, ke které budete děti vozit, kdyby vám je nevzali do školy. Vyjde vás to rozhodně levněji než hlídaky nebo soukromé školky a věřím, že najdete i slušnou maminu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
7.4.17 22:31

Já se takhle před dvěma lety stěhovala, taky do Brna. Zápis byl tehdy v lednu, my se stěhovali z ciziny v dubnu. Já si našla na internetu školky v příslušné městské části a byla a s nimi uz od listopadu, prosince emailem v kontaktu, aby o nás věděli, vysvětlila jsem situaci. Synovi byly tři. Bylo mi sdělení, ze kdyz nepřijdeme normálně k zápisu, tak pak budeme muset počkat, jestli se uvolní nějaké místo později. No a měli jsme štěstí, po zápisu do prvních tříd mi ředitelka jedné školky volala, ze se dvě místa uvolnila a jestli mám ještě zájem. ☺ Letos konkrétně v naší školce odchází predskolaku málo, tak to bude špatné s volnými místy. Jak je to v obecně, to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.17 10:55

Ahojky, tak jak to dopadlo? Vzali ti děti nakonec do školky? Nebo jsi musela řešit chůvu? Tohle stěhování když to člověk moc nečeká je vždy náročné, hlavně s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama