Stipance od komara

2073
21.7.10 21:18

Stipance od komara

Ahoj holky,
maleho v noci postipal komar - no normalne bych to asi moc neresila - neni to poprve :-( ale vzdy mel jen takove trochu vystouplne cervene tecky.
Ale po tom dnenism postipani ma nejen ty vystouple cervene tecky, ale jeste okolo ma cca 0,5-1 cm cerveny flek. Mam to nejak resit nebo to necim namazat?
Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5394
21.7.10 21:21

Ahojky, na štípance je dobrej fenistil.
Nedávno mě taky poštípali komáři a štípance byly větší než obvykle. Dneska je tahle havěť prý agresivnější.
Nedělala bych si s tím starosti. Řešila bych to, jen kdyby se to nechtělo hojit..atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
21.7.10 21:23

máme ten samý problém,zatím to neřeším,ale ta havěť je fakt hrozná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
21.7.10 21:23

Jestli to nevypadá jako klasický štípanec, tak bych se možná poradila s doktorkou. Loni měl sestřeničin syn boreliozu ze štípance od komára. Měl pupenec a kolem ohraničený flek. Léčil se antibiotiky. Boreliozu můžou přenášet i komáři, blechy a jiná kousavá havěť, nejen klíšťata :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
21.7.10 21:26

Ahojky,malá to má taky tak,takže mažu a na večer,pokud nechávám otevřený okno,tak má hold v pokojíku zaplý biolit :nevim: Lepší věc nevím
Onehdy měla na lýtku asi 5-6 štípancú,tak si představ,jak to lýtko vypadalo
A navíc se jí ty štípance hrozně zle hojí,ještě po týdnu je kousanec vidět a i ten flek okolo je znatelný.Tak přemýšlím,jestli je to vůbec od komára nebo od čeho :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
21.7.10 21:27

Nebo jestli nechceš hned plašit u doktorky, tak bych si alespoň zapsala datum a hlidala to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
21.7.10 21:36

Jojo diky moc.
Me ty potvory take stvou. Mela jsem dokonce v zasuvce Raid, ale byl z lonska tak asi nefungoval - tak jsem koupila dneska novy, tak snad daji pokoj :-(
No me prave prislo divne, ze ma okolo ten flek, ale kdyz rikate, ze to mate i vy tak to zatim resit nebudu - asi to byla nejaka agresivni potvora. jinak hoji sem u to take spatne - prvni kousanec ma uz asi 10 dni a porad je videt :-(
Jojo boreliozy se take bojim a vim, ze ji prenaseji i komari a jina havet, ale to by se mel flek objevit az za cca tyden ci 10 dni ne? a mel by byt svetlejsi ne nebo se pletu…
Jo a fenistilem mohu mazat i takto male mimi?
Diky moc :-) hned jsme klidnejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15076
21.7.10 21:45

Namaž to Fenistilem, zapiš si datum a jak se říká, poruč to Pánubohu…
Nejspíš nějaká silnější reakce, oni ti komáři umí být někdy prevíti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12897
21.7.10 21:56

fenistil určitě můžeš. krásně zabere a přestane to svědit. bohužel už nemám doma krabičku, abych se ti podívala na použití, ale já si jím mažu i v těhotenství ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12897
21.7.10 21:57

může se to mazat od 6 měsíců. koukni sem: http://www.lekarna.cz/…1x30gm-30mg/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
21.7.10 22:15

Diky moc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.10 22:58

Myslím si, že jsou ti komáři a mušky poslední dobou agresivní. :-( Ne mě ani na dceru bohužel nepomáhá fenistil :cry: Zkoušela jsem kde co a konečně našla ZANZA No Tyčinka po štípnutí. Asi to není žádná novinka, ale funguje to. :lol: Určitě bych to štípnutí sledovala a kdyby se kolem toho dělala světlá mapa a nebo velký červený flek tak bych šla honem k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3735
23.7.10 12:22

Ahoj,
no já měla problémy se štípnaci u malé také a to halvně v Chorvatsku jsme si dost zažili…naštěstí jí to moc nesvědilo, tak nám prodali nějaký preparát tam. Ale při cestě do čech se jí ty fleky začaly zvětšovat a i svědět, protože se začala škrábat, tak jsme se ní stavili u doktorky a ta nám řekla, ať koupíme klasický tekutý pudr a natřeme jí ty štípance a na noc jsme měli mazat kalciovkou. Musím říci, že to zabralo, ale teda i po 10dnech tam má stále světlé flíčky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama