ŠTÍPANCE - VELKÉ ČERVENÉ FLEKY

325
2.7.10 11:02

ŠTÍPANCE - VELKÉ ČERVENÉ FLEKY

Ahoj holky,

našemu Pájovi jsou 3 roky. Od rána do večera je venku na zahradě a běhá většinou nahatý. Ale každý den jdeme domů s novými a novými štípanci. Koupila jsem na to gel s tee tree olejem. Tak to mažeme několikrát denně. Problém je, že on si to do rána rozškrábe a má z toho velké rudé nateklé boláky. Je jedno, jestli to má vyloženě štípance od komárů či mravenců nebo jestli se někde popálí o kopřivy. Všechno začne hned drbat. A červený flíček tam má už hned od toho štípnutí. A přitom alergik není, na testech jsme byli.

Dělají tohle i vaše děti? Nebo co mi poradíte, aby ho to tolik nesvědilo? Repelent nevím, jestli je vhodný, tím, že je většinu dne nahatý, protože se skoro pořád cachtá v bazénku.

Dneska už má těch fleků docela dost, ale naše doktorka tam už není. Myslíte, že s ním mám zajet, aby se na to radši podívala? Ale vlastně až ve středu, když je prodloužený víkend. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1544
2.7.10 11:12

U nás se to netýkalo tedy štípanců, ale syn, když byl miminko, měl atopický ekzém a byl hrozně poškrábaný, jak ho to svědilo. Kožařka nám předepsala Fenistil kapky. Říkala, že to některé maminky používají i při neštovicích a tak. Možná tedy zkusit tohle. Jinak já sama mám taky dost velký reakce na štípance, dlouho se mi hojí, i několik týdnů, tak je asi tvůj chlapeček na to citlivější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11042
2.7.10 12:20

Ahoj, náš Mikuláš taky reaguje na štípance blbě. Vždycky mu to nateče a udělají se mu puchýřky, jako kdyby to byl opar. Máme fenistil a teď ještě z lékárny doporučený psylobalzám. Aby si to neškrábal, tak mu to namažu a zalepím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
2.7.10 12:41

zkus fenistil gel, nám zabírá a nesvědí, pak na zklidnění máme fenistil kapičky, jenže ty jsou na lékařský předpis. Gel koupíš normálně v lékárně. Nám to zabírá. Zkoušela jsi malého nastříkat proti komárům? Dr. mi poradila ať mu dávám vitamín B, - klasický b-komplex, ten vydává určitý pach, který komáři a klíšťata nemají rádi a nepůjdou na malého. HOdně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
2.7.10 12:46

Taky používáme fenistil kapičky, když je nejhůř, ale nám se docela osvědčil ten repelent. Koupila jsem off, tkerý se může dle lékárnice od dvou let stříkat přímo na kůži a máme docela klid. Musím říct, že ani naše přecitlivělé dítě (má vyrážku pomalu po všem, čím ho namažu) na repelent nereagovalo, takže mu nijak nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
2.7.10 13:31

a co dětský repelent?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
2.7.10 13:51

Stříkám Offem, natvrdo na kůži - malé se taky dělají šílené opuchlé boule, plus k tomu je atopik, špatně se jí to hojí když to rozškrábe. Než pak každý kousanec od komára řešit tři týdny to raději trošku té chemie.

Jinak od svědění Fenistil gel (kapičky kupodivu nepomáhají, tak dávám Aerius - ale to je na předpis - to má na alergii normálně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
2.7.10 14:14

Holky, děkuji za rady. Tak ten OFF určitě koupím. Když se může stříkat přímo na kůži, tak to je bezva. Protože když vidím, jaké z těch štípanců má boláky, tak je mi ho fakt líto. :-(

Jak píše Iva, než řešit kolik dní bolestivé štípance, tak radši trocha chemie. :palec:

Na ten vitamin B se zeptám taky a vyzkoušíme i lepičky, aby si to nemohl rozškrábat. :-D

Ještě jednou moc moc děkuji… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
2.7.10 16:26

fenistil gel je proti svedeni super - doktor ho predepsal me tehdy dvoulete neteri, tak snad by to bylo OK.
je to antihistaminikum, takze to tu zanetlivou reakci brzdi, nepretlouka svedeni nejakym vetrovym pocitem, jako jine protisvedive prostredky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
2.7.10 17:20

Terku stříkám a stejně je poštípaná až hrůza :nevim: Připadá mi, že komáři jsou vůči repelentům imunní. :zed: Na na nožkách dva obr fleky. Nedávno jí kousl komár, až jí z toho natekla ručka. Dala jsem jí Aerius sirup a do rána to splasklo. Raději ty štípance sleduji. Letos je to fakt síla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
2.7.10 21:13

consi - to máš pravdu, že letos je to hrůza. To ani loni nebyl malý tak poštípaný, jako letos. Taky mi to přijde mnohem horší a taky je pravda, že už jsou jak komáři, klíšťata a další podobná havěť imunní vůči spoustě přípravků. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama