Problémy se štítnou žlázou v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miskaa91
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 18:56
stitna zlaza (tehotenvstvi)

Ahoj mam dotaz…pred mesicem my zjistily štitnou zlazu, nebylo my vůbec dobre mela sem naval, úzkost, no hrozne stavy! Myslela sem si první ze jsem nake stresy! pak sem to nak nedala a sla dr. vzaly my krev a 2dny vysledky stitna zlaza! Uzivam tedy prasky ale neni my porad dobre! mam 6tiletou dcerku 5ty rok uzivam HA premyslim o vysazeni a o druhe dite???? ale strasne se toho bojím????ze my v tehu bude jeste hur bez ted a se neco stane a ja to nedam a budu mit jeste větší deprese????

Přečtěte si článek: Štítná žláza v těhotenství

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

leyllae
Stálice 73 příspěvků 04.12.18 19:03

V první řadě - klid. Problémy se štítnou žlázou trpí víc lidí než myslíš. Prášky ti zaberou za cca 6 týdnů, pak by mělo dojít k potlačení příznaků, eventuálně lékařka udělá kontrolní odběry a upraví dávkování. S těhotenstvím doporučuji počkat než se ti hladiny hormonů ustálí, ideálně se poraď s lékařkou.
Budeš chodit na krev a podle výsledků ti budou upravovat dávkování :).

ugluk
Hvězda diskuse 43469 příspěvků 04.12.18 19:03

V prvé řadě si to pořádně srovnej, může to trvat výrazně dýl jak měsíc. Těhotnět začni až s požehnáním doktora. Být těhotná s blbou štítnou žlázou se samozřejmě dá, dneska je to víc než běžné, ale vždy pod dohledem doktora.

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 04.12.18 19:18

Mohla byste mi prosím popsat blíže své stavy? Mám taky nyní problémy se šťitnou žlázou. Mám zánět a úzkost a svalovou slabost.. a zajímalo by mne, zdali to máte stejně..

marťáánek
Povídálka 38 příspěvků 04.12.18 19:29

S tím otěhotněním určitě počkej, dokud nejsou hormony štítné žlázy srovnané k otěhotnění dojde, ale taky přijde potrat do 3 měsíce-

P4ja
Kelišová 6583 příspěvků 04.12.18 19:37

Chce to klid a poradu s lékařem. Až ti řekne, že je to v pohoě, pak se začněte snažit. A v těhotenství by neměl být problém, když tě budou hlídat.

LindaPraha
Extra třída :D 13766 příspěvků 04.12.18 19:55

@Miskaa91 musis byt dobre kompenzovana leky. Mesic je jeste brzy, aby se vse zlepsilo. Mas jit urcite na kontrolni odber krve. Chvili trva, nez se leky spravne nastavi. S tehotenstvim pockej, nez budes mit spravne davkovani

Miskaa91
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 20:15

dekuji za odpovědi, rekla my tohle i dr.obvod. u gynekoolog ze chvily pockat. koncem Ledna bych mela mit konec dobranych leku pote mam hned prijit na kontrolu k obvod.odber krve atd pak se uvidi jak leky zabraly a co bude dal.
(Jinak moje stavy?…uzkost takova ze porad brecim,vse me vytoci,vse my je pak i lito,naval poceni rukou,bolest hlavy..vnitrni tres nohou!zacatky jsem měla trreba to ze prisel name velky strach a nemohla sem byt ani sama doma.no hruza :,( nejvic me teda stve natom to ze se nemuzu naplno venovat dceri tak jak sme byli zvykle!uz aby bylo vse zamnou a bylo fajn ????

Miskaa91
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 21:14

dekuji za odpovědi, rekla my tohle i dr.obvod. u gynekoolog ze chvily pockat. koncem Ledna bych mela mit konec dobranych leku pote mam hned prijit na kontrolu k obvod.odber krve atd pak se uvidi jak leky zabraly a co bude dal.
(Jinak moje stavy?…uzkost takova ze porad brecim,vse me vytoci,vse my je pak i lito,naval poceni rukou,bolest hlavy..vnitrni tres nohou!zacatky jsem měla trreba to ze prisel name velky strach a nemohla sem byt ani sama doma.no hruza :,( nejvic me teda stve natom to ze se nemuzu naplno venovat dceri tak jak sme byli zvykle!uz aby bylo vse zamnou a bylo fajn ????

Miskaa91
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 21:16

@sediza ano jsou to stavy úzkosti trpim nato hodne :,( jemi treba 2-3dny dobre 4ty den me to probudi a jsem zas tam .
jake stavy mate presne vy?

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 04.12.18 23:39

Je to jak píšete- pár dní klid, další den vnitřní neklid. Já tedy nebrečím, ale jsem jakoby lehce naštvatelná. Takové napětí. Jinak svalova slabost, až pocitově třes. Nemohu sportovat. Hlava mě vyloženě nebolí, spíš takový tlak s mžitky občas před očima. Já mám autoimunitní zánět štítné žlázy. Máme to v rodině.

Anet 123
Nováček 3 příspěvky 05.12.18 00:22
Jsem v 5+0tt a zjistili mi ŠŽ

Ahoj, jsem tu nová a jdu si pro radu a uklidnění :( Jsem asi cca v 5+0tt ( na potvrzení těhu jdu 13.12. ) jenže mi 3.12 můj pan doktor (obvoďák) zjistil, že mám štítnou žlázu a prý nejspíš už od léta :( HYPOTHYREOZU . TSH- 9.810, fT4- 11.00 a protilátky jsou prý v pořádku, ihned volal jiné paní doktorce která mu přes mobil řekla ať mi nasadí euthyrox 50 a Jodid u obou jednu tabletu a za 14dní znovu na krev a pak už k té paní doktorce. Prý ji zajímají výsledky za 14 dní, jestli se Výsledky změnily a podle toho bude přidávat na dávce. Ale já mám hrozný strach, že miminko bude nemocné, pan doktor říkal, že je ŠŽ v těhotenství hrozný problém skrze vývoj plodu. Ale že si myslí, že jsme to chytli včas :( jenže já už dvě noci nespím, nemůžu jíst, nemyslím na nic jiného než na miminko, mám strach aby jeho mozeček nebyl nijak poškozený, do konce života bych si to vyčítala. Mám strach, že těch 14 dní léčby euthyroxem 50 bude málo a už bude pozdě na správný vývoj miminečka. Prosím, měla to některá z vás také tak? Nebo podobně? Nějaké zkušenosti? Předem děkuji za Vaši odpověď. Anet

Miskaa91
Nováček 8 příspěvků 05.12.18 07:54

@sediza ano jsou to stavy úzkosti trpim nato hodne :,( jemi treba 2-3dny dobre 4ty den me to probudi a jsem zas tam .
jake stavy mate presne vy? @sediza
ano take spise tlak v hlave..nemuzu poradne nic delat jsem pak hnd unavena a mam slabe nohy a to me pak vzdy znervózní.Jinak co se da s tim delat?? prijde my pak ze jsem uplne nefunkcni člověk ????

Miskaa91
Nováček 8 příspěvků 05.12.18 07:59

@Anet 123 tak stimhle zkusenost nemam, ale rozhodne to chce klid a nestresovat se uz kvuli miminku.Jinak hodne zenskych maj tenhle problem v tehu a hodne jeste slysela ze vse normalne dopadlo jen prostě jste vice hlidana u dr.Jinak držím palce at mate vse v poradku

LindaPraha
Extra třída :D 13766 příspěvků 05.12.18 09:58

@Anet 123 pokud uz mas nasazenou nejakou lecbu, tak bych se nebala, jsi na zacatku a je dobre, ze na to prisli. Ja se k dr. dostala taky vzdycky okolo 5.-6.tydne

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >