Stolní hra a PC hra pro cca 2r...?

2114
3.10.06 11:46

Stolní hra a PC hra pro cca 2r...?

Ahoj, tak se mi nedaří najít nějakou stolní hru která by byla od 2l, nevíte o nějaké :?:

A taky jelikož malá je často navezená u PC a myš jí baví uvažuji o nějaké PC programu (hře) která by byla také pro 2l dítě, jednou sem zahlídla něco v Peny marketu byl to nějaký prográmek pro nejmenší, nevíte o něčem ještě :?:

Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17456
3.10.06 12:26

Sany,

koukni na www.granna.cz , maji fakt super hry- sice uvadeji az od 3 let, ale dvouletak si s tim taky vyhraje- mam vyzkouseno :lol:

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
3.10.06 13:21

ahoj,

mam vyzkousene hry gordi v risi her, kde jdou nastavit ruzne stupne obtiznosti, poznavaji se zviratka, dopravni prostredky, zpivaji pisnicky, poznavaji barvy atd. dale pak klubicko nebo beruska, coz je na podobnem principu.

vsechno je kupovane v levnych knihach, takze investice 49-99 Kc.

mismiska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2343
3.10.06 13:30

Ahoj Sany,
u nás momentálně letí Bořek na www.bobthebuilder.com Nejvíc Vítka baví vybarvování :lol: A znělka v japonštině je taky zajímavá, puzzle musím teda skládat já nebo ségra. A úplně sám se odtud proklikal na www.pingu.net 8O
Ze stolních her hrajem Člověče nezlob se, ale to nemá s tou hrou pranic společného. jenže ta starší to už umí tak se Vítek opičí a hází kostkou a hopsá s figurkama. Pexeso klasické nejde vůbec, stále mačká kartičky. Ještě máme jednu hru ze Sluníčka. Je to kruh se 6 výsečemi, každá má jinou barvu a k tomu je vždycky asi 10 koleček s obrázkem v té které barvě. Hází se kostkou opět místo teček jsou barvy a dítě má podle toho vybrat obrázek a umístit do výseče stejné barvy. Tahle hra je určitě i jako normální stolní hra v prodeji. Aspoň před 3 roky byla.
Jsem zvědavá na další tipy :)
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
3.10.06 13:47

Jak jste naučily děti klikat myší…malý to stále neumí (ani moc nechce - pravda).

Jinak doporučuji knížky Hrajeme si s magnetkami Barvy (tvary, počítání) jsou u toho magnetické obrázky, které do knížky lepí. Malýho to baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lau
248
3.10.06 13:59

Ahoj,

o PC hrách moc psát nebudu. Nemám moc ráda, když dětičky vysedávají u počítače. (Sama tam sedím pořád :D )

Sice si už moc nepamatuju, co neteře hrály, když jim byly 2 roky, ale pár her by se dalo vyzkoušet - jestli by u nich vydržel:
Princeznina věž - http://www.deskovehry.info/…la/p-vez.htm (je to mnohem rychlejší než člověče, tak by ho to mohlo bavit) Šnečí závody - http://www.deskovehry.info/…la/sneci.htm (na kostce se nepoužívají čísla, ale symboly, taky je to o dost kratší než člobrdo)
Propast - http://www.deskovehry.info/…/propast.htm (tohle už je pro trochu starší…)

Kdysi jsme měli nějakou hru, která byla skoro jako člověče, ale kostka měla místo čísel symboly (kytičku, hříbek,…), takže se jezdilo po symbolech. Kdo dojel první do cíle, byl vítěz.

Při troše dobré vůle a šikovnosti si všechny hry můžeš vyrobit sama doma - stačí čtvrtka a tužka, možná pastelky. My jsme si udělali kostky vlastní (manžel truhlář nařezal kostičky), ale daly by se polepit i obyčejné kostky.

A taky jsme měli hru, která se jmenovala LOTO - šlo jen o to přířadit k sobě obrázky, které k sobě nějak patří - kytička k vázičce, pavouk k pavučině, … (ježiš, to je tak strašně dávno, co jsem to hrála, že už si na víc navzpomenu…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
3.10.06 16:39

Holky díky a těším se na další tipy.

Leea: malou sem to neučila, spíš se to naučila od nás sama ale de jí to bravůrně, občas se jí podaří nám překopat PC :?

Lau: moje děti nevysedávají u PC, malá vůbec ta jen vychytává chvilky kdy nám opět tajně překope PC, ale když jí to baví nevidím nic špatného jí v tom trochu podpořit né že jí budu odkládat k PC :lol: a velká sice hry hraje ale sme domluvený na obden po 2h, takže v klidu a je fakt že teď přes léto skoro vůbec u PC nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
6.10.06 22:02

Tak hledám a zatím sem narazila na CD-ROM od 2l:
http://www.levneknihy.cz/…ilZbozi.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
emamca
6.6.11 10:21

Zdravím vás, maminky!
Já můžu vřele doporučit hry, které jsou na stránkách Sunar 24

Klikne se na hrad vpravo a už se vybírá - je tam pexeso, omalovánky, poznávání tvarů a další hry, které pomáhají rozvíjet spoustu schopností (tady je o tom víc). Taky to má namluvený doprovod, což hodně pomáhá s orientací :palec:

Snad se to někomu bude hodit :mavam:

Petra

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama