Stopnuti rodičovského příspěvku

Anonymní
4.12.19 11:45

Stopnuti rodičovského příspěvku

Ahoj maminky, chtěla bych vás poprosit o radu nebo podobnou zkušenost. Můj manžel pracuje od září v Německu kde je Po-Pa a na víkendy doma. Já jsem na rodičovské dovolené, synovi ještě nejsou ani tři roky. Na syna samozřejmě pobírá rodičovský příspěvek ale žádné jine přídavky příspěvky ani nic podobného nemáme. Nicméně si manžel v rámci volby daňové třídy v Německu poslal žádost i na příspěvek na dítě v Německu (bylo nám řečeno že na něj máme nárok) je to defakto to stejne jako přídavek na dítě vČR. Dnes mi volala velice ochotná paní z SSP že mi rodicak stopnou a že nemůžu pobírat dvě dávky na dítě ve dvou státech i přesto že s rodičovskou dovolenou to nemá nic společného a že musí napsat na okresní správu a pak mi podá teprve vysvětlení. Máte stim někdo zkušenost? Opravdu mi můžou jen tak vzít rodicak a zrušit mateřskou? Dekuju za jakoukoliv radu nebo zkušenost. :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
831
4.12.19 11:48

A máš v CR platnou pracovní smlouvu? Jsi na rodičovské dovolené nebo jen pobíras rodicovsky prispevek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.19 11:49

V ČR platnou pracovní smlouvu už nemám. A jsem na rodičovské dovolené až do ledna 2020.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
4.12.19 11:53

@monika.prokesova takže nejsi na rodičovské dovolené, ale pouze pobíras příspěvek. Správně by si měla požádat o příspěvky v nemecku a teprve po vyčerpání zadat tady v CR a CR ti doplatí ten zbytek do výše našeho rodicaku tedy 220 000,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
4.12.19 11:55

Stejne tak zdravotní ppjistovna. Měla by ses odhlásit tady ze zdravotní pojistovny a přihlásit sebe a dítě pod manžela v nemecku. Pak na základě formuláře E107 (nejsem si jistá) zadat o hrazení plné péče v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.19 12:18

Ale já v Německu nemam na zadny příspěvky pouze na přídavek na dítě což je jako přídavek na dítě u nás není to omezené částkou ani věkem dítěte takže není reálný tam přídavek na dítě vyčerpat stejně jako u nás můžeš pobírat 500 korun na dítě a je jedno kolik mu je (samozřejmě do 18)nebo nějaká hranice kolik mě muzou vyplatit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.19 12:19

Pojišťovnu máme vyřešenou a nikdo tohle po mě nechtěl manžel vyplnil formulář E106 na zdravotní péči ve dvou státech a tím snama byli všichni hotový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19476
4.12.19 12:26
@monika.prokesova píše:
Ale já v Německu nemam na zadny příspěvky pouze na přídavek na dítě což je jako přídavek na dítě u nás není to omezené částkou ani věkem dítěte takže není reálný tam přídavek na dítě vyčerpat stejně jako u nás můžeš pobírat 500 korun na dítě a je jedno kolik mu je (samozřejmě do 18)nebo nějaká hranice kolik mě muzou vyplatit

toto píšeš špatně, není to tak
přídavek na dítě zde dostaneš pouze po doložení určitého nízkého příjmu, žádá se každé čtvrtletí, 500,–- Kč pobírá v případě, že na to dosáhne matka, která nepracuje, ta která pracovala dostává 800,–-, ale stále musíš dokládat čtvrtletně příjmy
možná jsem tě špatně pochopila, v tom případě se omlouvám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.19 12:31

Ano to já samozřejmě vím. Jde spíš o to že přídavek na dítě je úplně něco jiného než rodičovský příspěvek popř. Rodičovská dovolená a že tedy není možné si jej vyčerpat jak píše paní že si mám požádat v Německu o příspěvek a až ho vyčerpán tak mi doplatí zbytek v ČR ale proto že není možné si jej vyčerpat tak není reálné abych si zadala o doplacení tady v Čechách. A přece i tady u nás můžu pobírat současné přídavek na dítě a rodičovskou dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
4.12.19 14:35

@monika.prokesova Znova. Příspěvek v nemecku se jmenuje Kindergeld a budeš ho čerpat bez omezení příjmu až do doby studia ditete cca 200€.To ale není důvod zastaveni rodicaku z CR. Důvodem je, že prvotne musíš čerpat příspěvek z německa. Až pokud nebudeš mít nárok z německa zbytek ti doplatí ČR. Ale musíš mít z německa zamitnuti. Stejne tak u KG musíte mít zamitnuti příspěvků těch 500,– z ČR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat