Strach císařský řez

Anonymní
5.9.21 13:33

Strach císařský řez

Holky čeká mě tento týden plánovaná sekce a já začínám panikařit. Jsem ten typ co nemůže být u operace vzhůru (syndrom bílých plášťů). Bojim se, že se něco po.. buď umřu na sále nebo pak na JIP. Mám doma syna ( spontánní přirozený porod) a kvůli němu to celé prožívám ještě hůř. Že se s nim rozloučím na vždy.. no hrozny myšlenky mi jdou hlavou. Mate nějakou radu jak se uklidnit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35744
5.9.21 13:40
@Anonymní píše:
Holky čeká mě tento týden plánovaná sekce a já začínám panikařit. Jsem ten typ co nemůže být u operace vzhůru (syndrom bílých plášťů). Bojim se, že se něco po.. buď umřu na sále nebo pak na JIP. Mám doma syna ( spontánní přirozený porod) a kvůli němu to celé prožívám ještě hůř. Že se s nim rozloučím na vždy.. no hrozny myšlenky mi jdou hlavou. Mate nějakou radu jak se uklidnit?

Mám u doktora vždycky strach a uspali mě. Já byla navíc akutně, takže bez přípravy. Kdyby to bylo tak rizikové, nebudou tě operovat a nechají rodit přirozeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42539
5.9.21 13:44

Mám za sebou 2 císaře. První akutní a druhý plánovaný. Druhý jsem taky snášela hůř kvůli odloučení, ale volali jsme si přes WhatsApp. Byli zakázané návštěvy v porodnici. Nepanikař, bude to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25461
5.9.21 13:44
@Anonymní píše:

tvůj strach je naprosto přirozený. U první sekce, která byla akutní jsem se paradoxně nebála o dítě, protože jsem věděla, že to vyndaj do minuty a zachrání, ale o sebe, že se neproberu, že tu manžel a dítě zůstanou sami. Bývala bych byla ráda, kdybych se na to mohla připravit a s někým svý strachy probrat.
U druhé, která byla plánovaná jsem byla při vědomí a dost mi to pomohlo. Bála jsem se o dítě, ale byla jsem ráda, že jsem při vědomí a uklidnil mě fakt, že je dítě v pořádku.
Zkus narychlo sehnad někoho, kdo by tě vyslechl, třeba nějakou porodní asistentku, která ti řekne co a jak. Držím palce, všechno dopadne dobře neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3605
5.9.21 13:46

No vidíš, a je tolik těhotných, co požadují císaře. Neboj se, nic se Ti nestane. :hug:,, Zvykni,, si na tu myšlenku. Upni se výhradně na ten konec. Na miminko. Zkus se jenom těšit, až ho uvidíš. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 13:52

@Popeladym chtít to na přání tomu úplně nerozumim. Pak si takové ženy nepřečetly nic o tom, že sekce je velká břišní operace a má plno rizik, horší hojení apod.

• Citovat
  • Nahlásit
3605
5.9.21 14:00
@Anonymní píše:
@Popeladym chtít to na přání tomu úplně nerozumim. Pak si takové ženy nepřečetly nic o tom, že sekce je velká břišní operace a má plno rizik, horší hojení apod.

Vím, no. Mám zkušenost. A je fakt, že myšlenky jsem měla taky všelijaké… Ale jen krátce. Člověk to musí zahnat. Mimino je holt potřeba dostat na svět. Opravdu zkus být v klidu, vše tak půjde líp. Dopadne to dobře. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11214
5.9.21 14:32
@Anonymní píše:
@Popeladym chtít to na přání tomu úplně nerozumim. Pak si takové ženy nepřečetly nic o tom, že sekce je velká břišní operace a má plno rizik, horší hojení apod.

Vidíš a já po první sekci ze zdravotních důvodů šla dobrovolně do druhé. Ano, je to břišní operace a ano, pár dní to bolí, ale léky to tlumí. Po obou dětech jsem byla za 14 dní úplně fit, po šestinedělí jsem o žádné operaci nevěděla. Fungovala jsem už v porodnici líp než mamky, co rodily přirozeně. A při PLÁNOVANÉ sekci není větší riziko pro rodičku, než při přirozeném normálním porodu. Strach je přirozený a spíš bys byla divná, kdybys ho neměla. Stejně tak, jako mají ženské špatně zkušenosti po císaři, mají je i po normálních porodech. Já se vrátila po čtyřech měsících do fyzicky náročné práce a kamarádka se z normálního porodu dostávala ještě půl roku po mně. :hug: neboj, bude to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
5.9.21 16:34

Držím palce mě to za měsíc čeká taky tak pak napiš jak to celé dopadlo :palec: já plánují že se nechám úplně uspat. Cisar mám také ze zdravotních důvodu :srdce: držím palce
PS: mám za sebou 10 různých operacích a přežila jsem tak hlavu vzhůru :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
5.9.21 18:06

Mám za sebou tři CS. To dáš. Hlavně žádný stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 19:27

@Meg87 já upřímně smekám před těma co u toho chtějí být. Nejde mi o pichnuti do zad, jde mi fakt o to slyšet, vidět cely ten šrumec na sále. Úplně se mi tají dech jen na to pomyslím. Myslet si ze když jsem vzhůru můžu snad něco ovlivnit je omyl, jakmile se něco po… stejně vás hned uspí. A vidět miminko musí být sice krasný, ale já bych si to navždy spojovala pravé s tím ze jsem rozpáraná uprostřed operace neschopna si ho pochovat… nesoudím nikoho, jen to mám proste úplně jinak… a jsem fakt strach bez sebe

• Citovat
  • Nahlásit
840
5.9.21 23:40

Nevím, jak to mají v jiných nemocnicích, ale tam, kde jsem rodila já, mi malou po vyjmutí a zabalení položili na hrudník, takže jsem si užila krásné první minuty s ní. Pravda, za plentou mne mezitím dočišťovali a zašívali, ale kdo by to vnímal, když se dívá na ten malý uzlíček? Jinak při obou sekcích jsem tam měla u hlavy někoho, kdo se mnou komunikoval, říkal mi, že už to bude brzo hotové, zajímal se, zda se cítím v pořádku a tak. Při té poslední sekci mě jedna sestřička dokonce držela za ruku a konejšivě hladila a to v tom sterilním prostředí bylo úplně úžasné a moc mi to pomohlo. Neboj se, to dáš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 11:27

Ahoj, tak jak to dopadlo? Já mám plánovaný Cs příští týden. Nejvíc se bojím cevkovani a pak toho po operaci, abych byla schopna se co nejdřív zvednout a fungovat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat