Strach, úzkost ze školy, učitelky.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 23:46
Strach, úzkost ze školy, učitelky.

Zdravím, obracím se na Vás s prosbou o pomoc, protože už nevím jak dál. Na druhém stupni jsem se začala kvůli spolužákům a dalším důvodům učit doma. Bylo to skvělé, více volného času, větší efektivita učení a tak celkově. Když nastal čas si začít vybírat SŠ tak jsem se rozhodla, že půjdu zase na klasickou denní SŠ. Nakonec jsem zvolila SOŠ se zaměřením na management. Prvních pár týdnů bylo v pohodě ale pak začali první potíže, autoritativní matikářka.. Matika není má nejsilnější stránka (známka v pololetí 9. třídy ZŠ - 3) a proto jsem se najednou stala v hodinách matematiky tím nejslabším článkem. již po 2 týdnech školy jsem měla doučování ale všechno chvíli trvá ale nepropadám. Mám problém s tím, že učitelka aktivně vyvolává (což je v pohodě) ale vždy jsem první na řadě a samozřejmě většinou neodpovím pohotově a správně a učitelka to samozřejmě dává najevo. Kdykoliv když například zapomenu sešit nebo DÚ tak mi to dává sežrat, proto mě celou hodinu bolí břicho a nemůžu se ani pořádně soustředit protože jsem se začala učitelky bát. Naposled když jsem se otočila abych se podívala kolik je hodin a učitelka mě přitom viděla tak mě za to seřvala.. Kolektiv ve třídě je takový nic moc, respektive nikdo nikoho nešikanuje, nemlátí ale nějakého velkého kámoše tam taky nemám. A teď už k tomu problému, už od léta jsem měla na začátek prosince naplánovanou operaci kotníku, takže již od října jsem odpočítávala dny do operace. Když už nastal den operace tak jsem najednou byla klidná a spadl mi velký kámen ze srdce. Ale cca před 10 dny se mi ohledně školy začali v noci zdát nepříjemné noční můry a postupně se to zhoršovalo až to došlo do fáze, že teď usínám až když jsem opravdu velmi unavená (většinou tak ve 4-5 hodin ráno) a probouzím se okolo 7 hodiny ráno. celé dny mě bolí břicho, ráno když se probudím hůř se mi dýchá a jsem méně komunikativní (normálně jsem spíše extrovert). Vím že takhle to dál nejde a musím s tím něco dělat. Objednala jsem se k psychologovi ale až v únoru. Když jsem to před pár dny řekla mamce tak mi odvětila ve stylu ať si nevymýšlím, co mě to popadlo, že má svých starostí dost (žiji pouze s mamkou a mladším bratrem) a že už jsem dost velká. V žádném případě nechci nechat školy, maturita je důležitá ale ze školy - respektive z pár spolužáků a učitelů mám obrovskou úzkost a strach. Došlo to až tak daleko že když jsem si chtěla dodělat nějaké věci z matematiky tak jsem se pozvracela. Napadlo mě studovat tedy dálkově z domova jako na základce ale neznám nikoho kdo s tím má zkušenost, proto se obracím na Vás s prosbou o radu co byste dělali Vy.. Díky

Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.01.19 00:36

No já bych zašla za psychologem. Stalo se ti to i na zš a teď zase. Co budeš dělat v práci? Nebo pokaždé, když se setkaš s někým nepříjemným utečeš domu? Vysvětli to jeste jednou mamce a ze potrebujes pomoct, ale ne tím, ze budes studovat z domu. Tim se tvuj problem nevyřeší.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 03.01.19 01:12

Souhlasím s příspěvkem přede mnou, když se budeš vyhýbat problémům, tak se je NIKDY nenaučíš zvládat. Mě na střední šikanovali, ale postavila jsem se jim a byl klid. U tebe byla velká chyba, že ti mamka dovolila už základku dálkově. Měla tě dát třeba na jinou školu, ale ne dělat takové ústupky. Ono ale ten přechod na jinou školu by nejspíš nic nevyřešil, kráva učitelka se najde všude. Já měla učitele, který nám vykládal že i jeho pes je chytřejší než my. A kdo nemá VŠ je nula a z nás jí nebude mít nikdo. X krát nás všechny rozbrečel a trauma z něj nemáme nikdo. Celý život budeš potkávat lidi, ze kterých budeš frustrovaná a musíš se k tomu postavit čelem.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25505 příspěvků 03.01.19 05:17
@Anonymní píše:
Zdravím, obracím se na Vás s prosbou o pomoc, protože už nevím jak dál. Na druhém stupni jsem se začala kvůli spolužákům a dalším důvodům učit doma. Bylo to skvělé, více volného času, větší efektivita učení a tak celkově. Když nastal čas si začít vybírat SŠ tak jsem se rozhodla, že půjdu zase na klasickou denní SŠ. Nakonec jsem zvolila SOŠ se zaměřením na management. Prvních pár týdnů bylo v pohodě ale pak začali první potíže, autoritativní matikářka.. Matika není má nejsilnější stránka (známka v pololetí 9. třídy ZŠ - 3) a proto jsem se najednou stala v hodinách matematiky tím nejslabším článkem. již po 2 týdnech školy jsem měla doučování ale všechno chvíli trvá ale nepropadám. Mám problém s tím, že učitelka aktivně vyvolává (což je v pohodě) ale vždy jsem první na řadě a samozřejmě většinou neodpovím pohotově a správně a učitelka to samozřejmě dává najevo. Kdykoliv když například zapomenu sešit nebo DÚ tak mi to dává sežrat, proto mě celou hodinu bolí břicho a nemůžu se ani pořádně soustředit protože jsem se začala učitelky bát. Naposled když jsem se otočila abych se podívala kolik je hodin a učitelka mě přitom viděla tak mě za to seřvala.. Kolektiv ve třídě je takový nic moc, respektive nikdo nikoho nešikanuje, nemlátí ale nějakého velkého kámoše tam taky nemám. A teď už k tomu problému, už od léta jsem měla na začátek prosince naplánovanou operaci kotníku, takže již od října jsem odpočítávala dny do operace. Když už nastal den operace tak jsem najednou byla klidná a spadl mi velký kámen ze srdce. Ale cca před 10 dny se mi ohledně školy začali v noci zdát nepříjemné noční můry a postupně se to zhoršovalo až to došlo do fáze, že teď usínám až když jsem opravdu velmi unavená (většinou tak ve 4-5 hodin ráno) a probouzím se okolo 7 hodiny ráno. celé dny mě bolí břicho, ráno když se probudím hůř se mi dýchá a jsem méně komunikativní (normálně jsem spíše extrovert). Vím že takhle to dál nejde a musím s tím něco dělat. Objednala jsem se k psychologovi ale až v únoru. Když jsem to před pár dny řekla mamce tak mi odvětila ve stylu ať si nevymýšlím, co mě to popadlo, že má svých starostí dost (žiji pouze s mamkou a mladším bratrem) a že už jsem dost velká. V žádném případě nechci nechat školy, maturita je důležitá ale ze školy - respektive z pár spolužáků a učitelů mám obrovskou úzkost a strach. Došlo to až tak daleko že když jsem si chtěla dodělat nějaké věci z matematiky tak jsem se pozvracela. Napadlo mě studovat tedy dálkově z domova jako na základce ale neznám nikoho kdo s tím má zkušenost, proto se obracím na Vás s prosbou o radu co byste dělali Vy.. Díky

Takze ty jsi se na zakladce ucila sama, ani zminka o rodicich. Na sš chces taky, opet neni zminka o rodicich. Pises jako dospela, neco mi tu smrdi.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 03.01.19 05:54

Tak kdyz od zacatku jsi mimo kolektiv, kod na sš se nikdo s nikym nepare… to je pak tezky se zaradit a obcas snest kritiku. X ucitelu se u nas vozilo po nekom, kousli jsme to vsichni. Teda rikam vozilo, ale meli pravdu ohledne nepripravenosti, nebo vyrusovani, jen uz nikdo nezachazi s lidmi jako ve skolce. To kousni a vydrz, at na tebe zacne nekdo jecet v praci, taky to musis dat

kacz
Kelišová 6081 příspěvků 03.01.19 06:43
@jenny.fields píše:
Takze ty jsi se na zakladce ucila sama, ani zminka o rodicich. Na sš chces taky, opet neni zminka o rodicich. Pises jako dospela, neco mi tu smrdi.

Proč by se se studentem 2. stupně ZŠ měli učit rodiče?

Janee19
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 03.01.19 07:13

v životě vždy potkáš někoho, kdo ti není příjemný a budeš s ním muset vyjít. Také si nemůžu odpustit, že jdeš na školu managmentu, nevycházíš s lidmi a nejde ti matika… Ber to jako příležitost zlepšit sebe, na matiku choď připravená včetně sešitu a DÚ, ať nemá učitelka záminku se po tobě vozit, jestli nemáš svoje hodinky tak to těch 45 minut snad vydržíš. A dožeň tu matiku i ze ZŠ, jestli v něčem ještě plaveš, na střední se ti to nevyplatí. Max. bych napsala učitelce nějaký email, pokud si netroufneš ji kontaktovat osobně, že víš, že plaveš, ale že děláš všechno proto, abys to dohnala včas, jestli by na to s tebou třeba po vyučování nekoukla. Budeš to mít lepší než s ní bojovat nebo zase než utéct mezi čtyři stěny a uzavřít se před světem…

vokishka
Extra třída :D 13207 příspěvků 03.01.19 07:23
@kacz píše:
Proč by se se studentem 2. stupně ZŠ měli učit rodiče?

Jako že je to takový génius,že má domácí výuku a vystačí si sám? Pochopí z knížek matiku,fyziku atd?

kacz
Kelišová 6081 příspěvků 03.01.19 07:51
@vokishka píše:
Jako že je to takový génius,že má domácí výuku a vystačí si sám? Pochopí z knížek matiku,fyziku atd?

Proč ne? Vždyť je to triviální…

tini
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 03.01.19 07:53

S timto se budes potykat cely zivot.To pred kazdym sefem nebo kolegyni uteces?K cemu ti ta maturita bude,kdyz nebudes schopna delat s lidma?Dobre ze ses objednala k psychologovi­.Ucitelka,co te kara kvuli zapomenutemu ukolu,je normalni ucitelka.Neni problem za ni zajit s tim cemu nerozumis,rict ji,ze chodis na doucovani,ze se snazis,at ti da nejaka dalsi cviceni apod.Mas nejake zajmy?Sport?Zacala bych byt tebou chodit minimalne nekam cvicit,klidne na jogu nebo plavani.

Lalelale
Závislačka 3113 příspěvků 03.01.19 09:38
@vokishka píše:
Jako že je to takový génius,že má domácí výuku a vystačí si sám? Pochopí z knížek matiku,fyziku atd?

Přesně tak, navíc domácí vzdelavani není úplně sranda získat. A pokud psychické důvody byly tak vážné, nedává smysl nynější reakce matky.

Lalelale
Závislačka 3113 příspěvků 03.01.19 09:40
@kacz píše:
Proč ne? Vždyť je to triviální…

Ty bud musíš mít minimálně doktorát z MIT, nebo jsi se nesetkala s domácím vzděláváním :D typuju to druhé

kacz
Kelišová 6081 příspěvků 03.01.19 14:06

@Lalelale doktorát mám, ne sice z MIT, ale na matice a fyzice 2. stupně ZŠ opravdu nic není…

Lalelale
Závislačka 3113 příspěvků 03.01.19 14:20

@kacz nevíš, o čem mluvíš. Však na osobu, co bude dítě vzdělávat, jsou i za zákona nároky na minimální vzdělání. Z dobrého důvodu. Opravdu bych chtěla vidět, jak by to vypadalo, kdyby se děti místo základky učily doma samy bez dozoru rodičů. Zakladatelka buď lže, nebo není divu, že stojí totálně mimo kolektiv a nedaří se jí ve škole, když tráví dětství v totální izolaci a co si nepřečte sama, to jí nikdo neřekne. Ale osobně si myslím, že spíš lže.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >