Náušnice a tělocvik

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:42
náušnice a tělocvik

Ahoj,
prosím raději anonymně, protože naše paní ředitelka a někteří rodiče mají oči (a zvědy :-) ) všude, a pak se dozvídáme, co kdo kde řekl, prostě drbárna…

Řešíme takovou „nepříjemnost“ v naší základní škole. Paní ředitelka ve školním řádě nařídila, že všechny děti „z důvodu bezpečnosti“ nesmí mít na tělocvik náušnice. Původně jsme si myslely, že se jedná o opatření někde pro „velké“ děti, které chodí do školy s obručemi až po ramena, ale paní ředitelka nás na třídní schůzce vyvedla z omylu, prý máme chápat že jde o bezpečnost našich dětí a rodiče mají sundat dětem náušnice ten den ráno. Nelíbilo se to teda nikomu z rodičů, poukazovali i na to, že ty dětské náušnice nejsou často ani dělané na to, aby se sundávaly a nandávaly dvakrát týdně a že je to tak o zničení nebo ztracení.

My máme ve škole dceru v první třídě a syna ve třetí třídě, náušnice mají oba (prosím vynechejme diskuzi o náušnicích u kluků apod., má je od malička, jsme řekněme jako rodina možná trochu alternativní na české poměry, ale rozhodně mu to nevadí a kdyby jen naznačil, že je nechce, tak je druhý den nemá, rozhodně to není z donucení rodičů), oba mají takové ty klasické dětské se zapínáním zepředu, a protože se jedny jak druhé rozepínaly, mají je ve zlatnictví zamčené. SUndávali jsme je jen jednou dceři na operaci, a bylo to s pláčem, nedovedu si vůbec představit, že to dělám dvakrát týdně x dvě děti.

Nemluvě o riziku, že se jim někde rozepnou, ztratí je, oboje byly poměrně drahé (a ty co má dcera jsou navíc po mě, takže určitá „rodinná, historická“ hodnota). Rodiče sepisují nějakou petici, což mi nedává moc smysl, a tak se chci prvně zeptat, jestli jsme fakt blázni my jako rodiče a dělá se to ve školách všude, nebo jaké jsou vaše zkušenosti?

Já teď navrhovala, ať děti teda nosí na tělocvik nějaké čelenky, ať mají uši zakryté, vlk se nažere a koza zůstane celá, uvidíme, co na to vedení školy po prázdninách. Jinak fakt nevíme, co s tím… :zed: Jinak je škola fajn a děti jinam určitě dávat nechceme, ale toto je pro mě nepochopitelné a z dětství nic takového nepamatuji.

Díky za názory :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Jeanny21
Kecalka 165 příspěvků 29.12.18 18:45

Já jsem je v baletu musela zalepovat náplastí-drželo to a učitelka byla spokojená :palec:

vokishka
Extra třída :D 13196 příspěvků 29.12.18 18:45

Je to pochopitelné a platí to všude, jen se to většinou nedodržuje. Dokud nedojde k nějakému úrazu. Zkuste přelepit na tělocvik náplastí.

lucielorenc
Kecalka 408 příspěvků 8 inzerátů 29.12.18 18:47

Asi bych paní ředitelce navrhla, že ji klidně podepíšu papír, že děti mít náušnice budou a je to na moje riziko. Dneska se fakt z každé maličkosti dělá úplná bublina, nechápu jak jsme mohli přežít naše dětství :mrgreen:

Ou
Kelišová 5816 příspěvků 29.12.18 18:47

No potřebujete nějak rozumně vyjednat s vedením školy, aby nařízení nebylo plošné, ale spojené s reálně rizikovými situaci - tj zejména kombinace velké nášunice, které se mohou o něco zatrhnout a případně rozpuštěné delší vlasy.

Kontaktní sporty u kterých by hrozilo že jedno dítě strhne druhému náušnici v zápalu boje snad během tělocviku nedělají.

Čístě teoreticky můžete zkusit vyjednat, že podepíšete nějaký „revers“, ale to už chce ověřit s právníkem, jestli to jde.

Primárně potřebujete najít někoho, kdo bude se zástupci školy vyjednávat ne nátlakovými metodami, ale s primární snahou se dohodnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:48

To mě teda připadá dost nedůstojné :-( Náušnice jsou pro nějakou parádu, a tak je přelepíme náplastí na dva dny z týdne? A ještě je pak budeme něčím čistit od toho lepidla, které na nich pochopitelně zůstane? Já teda nevím, neumím si prostě představit zranění, ke kterému by mohlo dojít v důsledku náušnic které téměř přiléhají k uchu…

krukynka
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 18:48

Díky připomínce s čelenkou mě napadlo, že ty náušnice na tělocvik zakrývat „tejpovaci páskou“ , prodávají ji v lékárně. Nebo ještě lepší kineziologickym tejpem- odstrihnout jen malinky čtvereček a tím to můžete buď na celý ten den ve škole, nebo učitelka před hodinou zakrýt. Není to můj „výmysl“, když jsem jako malá hrála basket, v pravidlech je psáno že nesmí mít hráči náušnice. Trenérka nám je všem holkám takto před zápasy přelepovala. Někdy je to vidět i v nejvyššich soutěžích, že mají ženské nějaké podivné.čtverečky na uších… :)

Sashie
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 29.12.18 18:48

Tak na TV by děti neměly mít náušnice přesahující ušní lalůček. Nemyslím, že to je zakázat striktně, ale až se stane úraz, tak půjdou po učitelce a ředitelce. Takže se vůbec nedivím, že se to snaží řešit. A s čelenkami na uších nic neuslyší, uvědom si, kam až sahá visací náušnice.

terien
Echt Kelišová 8955 příspěvků 29.12.18 18:49

Já bych teda nic nesundávala. Pokud nemá jak říkáš kruhy jak kola od vozu tak nevidím důvod. Na nás to paní učitelka na 1. stupni taky zkoušela, měla jsem jich 6 a ona že ty nadbytečné musím sundat, byly to pecičky, tak ji to máma došla vysvětlit a byl klid. Jak píšeš, spousta děti je má zamčené, akorát se poškodí, ne, nesundala bych je, jsem zvědavá co s tím paní ředitelka udělá.

Kriss Tina
Kelišová 6990 příspěvků 29.12.18 18:49

Já bych je nechala pokud jsou malé. Osobně nosím na sporty taky náušnice, nikdy mi nenapadlo je sundavat, mám jenom takové malinké zacvakávací kroužky, nedovedu si představit že by mi za to někdo chytil, u velkých kruhů v pubertě se mi občas stalo že sem za to zavadila i sama a vyškubla si je, ale u nějakých drobných nebo peciček sem to nezažila ani i nikoho k okolí :nevim: osobně se mi třeba uši podebírají když s náušnicemi často manipuluji, takže radši risknu si ty malé nechat :) kdyžtak jim napiš nějaký papír, že si děti mohou náušnice nechat na tvojí odpovědnost :think: pokud je mají napevno ze zlatnictví tak stejně ta škola nic nenadělá, uši jim snad neuříznou ne? :lol:

krukynka
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 18:50
@Anonymní píše:
To mě teda připadá dost nedůstojné :-( Náušnice jsou pro nějakou parádu, a tak je přelepíme náplastí na dva dny z týdne? A ještě je pak budeme něčím čistit od toho lepidla, které na nich pochopitelně zůstane? Já teda nevím, neumím si prostě představit zranění, ke kterému by mohlo dojít v důsledku náušnic které téměř přiléhají k uchu…

Po tejpu lepidlo nezůstane, je dělané pro lepení na kůži

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 29.12.18 18:51

V naší škole náušnice na tělocvik nevadí a je opravdu nepříjemné je 2× týdně dítěti sundávat

ka2ka
Extra třída :D 13431 příspěvků 29.12.18 18:51
@Anonymní píše:

tak dáš polštářkovou náplast :roll:
jinak tohle platilo už za mě před mnoha a mnoha lety :nevim:

krukynka
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 18:52

Každopádně ale bych to taky řešila nějakým papírem, přesně jak bylo psáno- je to na parádu a ne aby se to zalepovalo … A nemyslím si že na tělocviku hrají děti tak zběsilé hry, aby si vytrhli náušnice

Sashie
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 29.12.18 18:52

@lucielorenc v našem dětství by rodič školu nežaloval, kdyby jeho dítě přišlo s utrženou náušnicí a protrženým lalůčkem…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >