Náušnice a tělocvik

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Kakachna
Extra třída :D 12006 příspěvků 29.12.18 22:53

@vokishka Tím to není. Úrazy se stávají všude, stejně jako rodiče jsou různí všude. Ale tato škola se k nám chová vlídně, proto i my k ní. Není to věc nezkušenosti, ale filozofie a přístupu školy. I ten největší rodič prudič se chová jinak, pokud se škola chová slušně k němu a má k ní dobrý vztah.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 22:55

@tulipán Chuděro. My byli s oběma jako malýma ve zlatnictví, s holkou až po zahojení, sama si na to nesahala. U kluka jsme píchali ouška pozdě, takže jsme na to šli radši hned asi třetí den, to byla trochu scéna. Ale že to nic není jsem pochopila podle smíchu dcery před těma dvěma lety po operaci :) Takže to takový drama asi nebylo.

tulipán
Závislačka 4997 příspěvků 29.12.18 23:02
@Anonymní píše:
@tulipán Chuděro. My byli s oběma jako malýma ve zlatnictví, s holkou až po zahojení, sama si na to nesahala. U kluka jsme píchali ouška pozdě, takže jsme na to šli radši hned asi třetí den, to byla trochu scéna. Ale že to nic není jsem pochopila podle smíchu dcery před těma dvěma lety po operaci :) Takže to takový drama asi nebylo.

Ja jsem mela za zakladku nekolikery zlate nausnice, kterre se menily treba po pulroce, takze ti uz mi bylo treba jedenact. No a s chozenim do zlatnictvi se nikdo neobtezoval, myslim, ze to nevedeli.

Kakachna
Extra třída :D 12006 příspěvků 29.12.18 23:03
@Anonymní píše:
Dostáváme se trochu jinam, než kam jsem na začátku směřovala :-( Takže… co z této diskuze nějak vyplynulo:
Vaše holky/kluci náušnice na prvním stupni musí/nemusí sundávat na tělocvik?
Mají vaše děti naušničky zamčené = ve škole nesundatelné? Máte s tím ve škole nějaké problémy?
Umějí si vaše děti na prvním stupni samy sundat a nandat náušnice?Držme se, prosím, v tomto směru, zanadávat na školství si můžeme jinde :-)

Jak už jsem psala, písemně to po nás nikdo nechtěl, ani děti nic sundavat nemusí. Ale věřím, že pokud by se nějaké dítě vyskytlo s takovými naušnicemi, u kterých by zranění hrozilo, tak by to paní učitelka vyřešila v klidu konkrétně s tímto dítětem/rodiči (tak jak to dělají u jiných „problémů“), aniž by do toho zatahovala dalších několik set dětí, natož kvůli tomu vymýšlela lejstro. Nejsou totiž berňák, aby na každou blbost tvořili další papír.

stinga
Echt Kelišová 9142 příspěvků 29.12.18 23:04
@Brontik píše:
My jsme brýle museli odkládat. Brýle, hodinky, řetízky. Naušnice jen velké.

no s těmi brýlemi, jo odkládat, a když má dítě 4 a více dioptrie - vždyť nevidí ani nářadí, ani spolužáky ani míč, jak se to pak dělá? a teď už to nemyslím ironicky, ale opravdu by mně to zajímalo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 23:04

@tulipán No a co byl teda smysl zamceni? V jedenacti uz mi prijde, ze by si uz holka mohla sama rozhodovat, co si da do usi…

Kakachna
Extra třída :D 12006 příspěvků 29.12.18 23:17
@Kelsey píše:
@Kakachna
My jsme podepsali GDPR a skolni rad, kde je tahle informace.
Mimo jine je to ve vestniku MSMT. Takze to neni, ze tvoje skola je lepsi a jine jsou spatne.

Co to znamená, že se to objevilo ve věstníku MŠMT? Má to nějakou právní platnost? Je to forma vyhlášky? Celkem by mě zajímal rozbor právníka. Píše se tam, že jde o předměty nevhodné a nebezpečné. Pak jsou tam vyjmenované příklady. Nikde se nepíše, že jde o všechny náušnice.

Kakachna
Extra třída :D 12006 příspěvků 29.12.18 23:21
@Anonymní píše:
@Kelsey Je trochu smutný, že ani na téhle úrovni neumí napsat správně „piercing“. Ale opět se vracíme na začátek - naše děti mají obě náušnice zamčené. Rukou prostě sundat nejdou. Takže vlastně porušujeme věstník MŠMT my jako rodiče? Kluk nebyl za 7 let ani minutu bez náušnic, mám mu je tedy sundat a trénovat s ním nasazování? Holka to jednou obrečela, takže asi úplně komfortní u těchto dětských náušniček to sundávání a nandávání pro ty děcka taky nebude. Tak jí mám vysvětlit, že to musí zvládnout? Já už nevím kam se to teď dostáváme :-)

Otázka je, co znamená porušit věstník. Tipuji, že nic takového neexistuje, ale nejsem právník. Můžeš porušit zákon, vyhlášku, ale věstník?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 23:22

@Kakachna Porušit věstník neznamená nic, je to informativní pokyn. Porušit školní řád už možná ano. Ale já nechci jít do zbytečného sporu se školou, to nemá smysl, jinak tam jsme spokojeni, tak se spíš snažím prověřit, jak je to jinde

terien
Extra třída :D 12441 příspěvků 29.12.18 23:30
@stinga píše:
no s těmi brýlemi, jo odkládat, a když má dítě 4 a více dioptrie - vždyť nevidí ani nářadí, ani spolužáky ani míč, jak se to pak dělá? a teď už to nemyslím ironicky, ale opravdu by mně to zajímalo

Na brýle už jsem se taky ptala, bez odpovědi :lol:

Kelsey
Hvězda diskuse 46775 příspěvků 29.12.18 23:37
@Kakachna píše:
Co to znamená, že se to objevilo ve věstníku MŠMT? Má to nějakou právní platnost? Je to forma vyhlášky? Celkem by mě zajímal rozbor právníka. Píše se tam, že jde o předměty nevhodné a nebezpečné. Pak jsou tam vyjmenované příklady. Nikde se nepíše, že jde o všechny náušnice.

Si to otevri a procti. Je to metodicky pokyn k zajisteni ochrany a bezpeci deti, ktery si vyzadali reditele skol, aby se sepsal.

Kajak18
Kecalka 484 příspěvků 29.12.18 23:38
@terien píše:
Na brýle už jsem se taky ptala, bez odpovědi :lol: [/citace

Já mám od malička pět dioptrií a nikdy jsem brýle nesundávala. To bych sebou práskla dřív, než bych došla do tělocvičny. :) .

Kakachna
Extra třída :D 12006 příspěvků 29.12.18 23:45

@Kelsey Co jsi sem vložila jsrm otevřela a přečetla. Ale je to jen screenshot, není to odkaz. Nebo alespoň v mobilu se to tyk jeví. Není z toho ani poznat, odkud jsi to vzala. Jakou to má právní platnost? Žádnou? Je to forma doporučení?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 23:55

@Kakachna Jak rikam, nechci jit cestou hadek a ohaneni se zakony, i kdybych měla nakonec pravdu. CHci vědět, jak je to jinde, pak tím argumentovat, v krajním případě shánět nový naušnice a poslouchat že tyto a tyto a tyto jsou moc holčičí - radši než si znepřátelit školu na dalších 10 let.

tulipán
Závislačka 4997 příspěvků 29.12.18 23:59
@Anonymní píše:
@tulipán No a co byl teda smysl zamceni? V jedenacti uz mi prijde, ze by si uz holka mohla sama rozhodovat, co si da do usi…

Ted nechapu ja tebe - jaky je smysl zamceni? V jedenacti stejny jako v roce - aby se nausnice neztratily, venku, pri sportu, v bazene… Ja jsem psala, ze jsem si nemohla rozhodovat, co si vezmu do usi? Vzhledem k nesnasenlivosti jinych kovu, to muselo bytzlato. :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama