Dáváte děti do družiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 18:36
Dáváte děti do družiny?

Ahoj, zajímá mě, zda dáváte děti na prvním stupni do družiny. V kolik hodin se s dítětem ráno vidíte naposledy a kdy se opět shledavate? :) Má někdo dítě v družině třeba do 5ti? Pište třeba i vek dětí :) Nastoupila jsem do práce a tak chci vědět, kolik času máte jako pracující mamky na děti :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11912 příspěvků 20.12.18 18:41

dcera měla družinu od první do třetí třídy, ale jen odpolední. Pracovala jsem a pracuji stále na zkrácený úvazek, takže jsem ji vyzvedávala ve 3 hodiny. Syn je aktuálně ve druhé třídě. Rád chodí do ranní družiny, takže ho tam odevzdávám kolem 7,15. Vyzvedávám většinou v půl 4, když má kroužek, tak v 16:45. Když se utrhnu z práce včas, tak kolem půl druhé. Ale to bývá spíš vyjímečně.

jen by mě zajímalo, co je na tomto dotaze intimní nebo citlivé, že musí být anonymní.

Lucy75
Kecalka 414 příspěvků 2 inzeráty 20.12.18 18:42

Ano, makáme s mužem oba.. holky jsou šikovné a samostatné (dvojčata) už od října 1.třídy chodí samy do školy a ze školy - celoročně (máme to asi 8/9 minut chůze)… družku mají rády a když nemají kroužky, tak do odpolední chodí.. v 1.třídě chodily i do ranní, nyní už se doma tak nějak střídáme a jedna z holek si radši pospí, tak to nehrotíme, do školy chodí na 7,45 a domů chodí z družky v 15,30, což je tak střed (hodně dětí chodí v 15, dost s nimi, část v 16 a pak už tam je fakt jen zbyteček a tak dlouho by mi bylo dětí asi trochu líto..).. záleží i na družinářce, my máme fajn, mají tam spoustu aktivit, nyní je holkám 9 / 3. třída a doufám, že tam ještě ze dva roky vydrží :roll: :kytka:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 20.12.18 18:43

Díky bohu z družinu do 17 hod. Mám prvňáčka. Ráno se loučíme v 7 a přijdu si pro ní před tou 17 hod. Už ve školce byla od 3 let 7-16.30 od prvního dne. Pracujeme na plný úvazek, babičky nemáme k dispozici. Dnes jsem byla v práci přes 10 hodin čistého času a ještě si nesu domů ntb. Bohužel za plat třeba pokladní. Když to jinak nejde, tak si dítko musí zvyknout. Kroužky většinou má po 17 hod, tak stíháme. Doma jsme v 18.30. Vyzvedává obvykle manžel. Někdy stihnou úkoly před kroužkem, někdy ne. Jeden čas jsme si předávali dítě na parkovišti před mou prací. Co bych dala za hlídající babičku nebo zkrácený úvazek.

Uživatel je onlinejanoma
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 20.12.18 18:47

Mám tretaka, družinou už jsme nedostali. Ráno se vidíme v 6.30, to je i s bráchou budím. Druhý syn chodí do páté. Že školy jedou busem domů. Když mám ranní jsem doma ve své, když odpoli tak ve čtyři.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25490 příspěvků 20.12.18 18:52

3. třída. poslední rok družiny.
vyzvedávám 2 krát týdně bez družiny, mám hned kroužek. tak dvakrát ve tři a jednou v půl druhé.

Uživatel je onlineAnastazieB
Echt Kelišová 8457 příspěvků 20.12.18 18:56

Syn chodí do druhé třídy, vedu ho do školy na 7:45 a vyzvedávám ho po cestě z práce mezi 13:30 a 14:00, záleží, jak jdou z oběda. Pracuji na poloviční úvazek.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44123 příspěvků 20.12.18 19:01

Mám prvňačku a do družiny dávám, kolikrát i do těch pěti. Když chodím do práce, moc jiných možností mi nezbývá. Občas vyzvedne dědeček dřív, občas se mi to podaří zorganizovat a vyzvednout v jednu. Brzy budu na MD, tak budu samozřejmě vyzvedávat o dost dříve, ale chodit tam bude furt. Cesta ze školy je dost mizerná, přes frekventovanou silnici, takže pro dítě potřebuju chodit a s miminem bych asi nebyla schopná to načasovat na minutu přesně tak, abych ji vyzvedla, jakmile dojí oběd. Ranní družina ji nebaví, tak tam se snažím nedávat, i když pak do práce horko těžko sprintuju, ale stíhám. Viděla bych to tak do 2.-3. třídy dle toho, kdy jí budu plně důvěřovat, že se fakt vždycky pořádně rozhlídne a dokáže bezpečně dojít domů. Momentálně je to hudba daleké budoucnosti. Ale odpolední družina ji tak netrápí, mají tam dost kroužků.

Helileli
Závislačka 3150 příspěvků 20.12.18 19:03

Třeťák a prvňák, ráno odcházejí sami, to je ani nevidím, odjíždím do práce dřív, než vstávají. Odpoledne se vrací buď spolu, nebo pokud má prvňák dýl kroužek, tak ho pak vyzvedávám já, což je jednou týdně ve 4 odpoledne.
Družina je do 17:30, mám pocit, že jsem to ještě nikdy nevyužila. Jenže já chodím z práce nejpozději v 15:00 a mám ji kousek, kdybych měla práci do dýl a dál, tak by tam cumakovali déle, to se nedá nic dělat.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8929 příspěvků 20.12.18 19:10

Naše chodí do odpolední, je to prvňáček a družinu miluje takže na její přání vyzvedáváme v 16:30. Včera jsem tam přišla a slzičky že domů nepůjde, že vyrábí překvapení z papíru. Takže jsem ji odnesla tašku a drahá dorazila v 17:15. Já bych ji měla ráda doma dřív, ale když tam chce být tak ať je.

Knihomyš
Extra třída :D 10585 příspěvků 20.12.18 19:34

Druhačka, ráno ji vyšoupnu kolem 7.15 a jde se starší kamarádkou (na vlastní přání). Odpoledne bývá v družině do 16 hodin, tj. až do konce. Buď ji vyzvedne tatínek nebo jde sama. Já přijíždím domů po páté.
Dobrovolné setrvávání v družině známe taky, jak píše @terien.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21430 příspěvků 20.12.18 19:35

Prvňák, většinou se loučíme kolem 7.30, někdy dřív. A chodíme pro něj většinou kolem 14 hodiny, výjimečně v 15.30.

Kristee
Povídálka 23 příspěvků 20.12.18 19:47

Ahoj, u nas druzina 1.a 2.trida, pak detsky klub pri skole. Prcka jsem vozila kolem 6:30 rano a vyzvedavala 15:30, nakonec jsem ale musela zkratit uvazek, mam jeste skolkovou slecnu a kombinace skoly, skolky, prace, domacnosti a dalsich veci je umorna obcas :D ted vstavam po pate rano, abysme stihali, ale odpoledne jsme kolem treti uz vsichni doma :mavam:

Aries6
Generální žvanilka 22057 příspěvků 5 inzerátů 20.12.18 19:54

Dělám na zkrácený, takže rano kolem 7:15 do školky a školy a kolem půl 3 jsem ve školce, kde čeká i prvňačka že školy. Dva dny v týdnu máme od 16 hod. atletiku, tak to má kroužky i v druzine a pak kde rovnou na atletiku. Šla bych na zkrácený i kdybych měla uklízet. Byla to pro mě priorita. Měla jsem štěstí na lepší práci.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22997 příspěvků 20.12.18 20:39
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě, zda dáváte děti na prvním stupni do družiny. V kolik hodin se s dítětem ráno vidíte naposledy a kdy se opět shledavate? :) Má někdo dítě v družině třeba do 5ti? Pište třeba i vek dětí :) Nastoupila jsem do práce a tak chci vědět, kolik času máte jako pracující mamky na děti :)

Syn chodí od první třídy, mají družinu spojenou s kroužky, takže chodí na kroužky, hraje si s kamarády. Sám chce. Já jsem do půl čtvrtý v práci, takže ho vyzvedávám před půl pátou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >