O školství- dotazník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Shara Klementova
Nováček 1 příspěvek 13.12.18 16:32
O školství- dotazník

https://www.survio.com/…5P6U3H7A1B5L

Dobrá den, poprosila bych, aby se zapojili zejména rodiče. Moc mi tím pomůžete a zabere to jen 1 minutku. Děkuji

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21490 příspěvků 13.12.18 16:44

Vyplněno, ale dle mě hodně špatné zvolené odpovědi. U většin otázek se nedá jednoznačně říct ano ne. Tělesně postižené dítě může v pohodě fungovat v běžné ZŠ, asistent je u něj potřebný a děti se s ním naučí žít a je to pro ně hodně přínosné. Mentálně postižené dítě, které nezvládá běžnou látku, narušuje hodinu, asistent za něj pomalu plní úkoly by měl dle mě být jinde.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 33804 příspěvků 13.12.18 16:47
@Aspera píše:
Vyplněno, ale dle mě hodně špatné zvolené odpovědi. U většin otázek se nedá jednoznačně říct ano ne. Tělesně postižené dítě může v pohodě fungovat v běžné ZŠ, asistent je u něj potřebný a děti se s ním naučí žít a je to pro ně hodně přínosné. Mentálně postižené dítě, které nezvládá běžnou látku, narušuje hodinu, asistent za něj pomalu plní úkoly by měl dle mě být jinde.

Mám na to úplně stejný názor. Ale tělesně postižených se asi netýká inkluze… Ti byli v běžných třídách minimálně v 90. letech :think:

tininas
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 13.12.18 16:54

Ahoj.

Také budu za „úrypanou“, protože mě děsí tento typ dotazníku, a ještě více závěry, které z něj můžou vzejít.

Tento dotazník obsahoval jen odpovědi ANO/NE - a to na docela závažné otázky, např.

Myslíte si, že je přínosné pro děti se speciálními potřebami být začleněni do bežné třídy
Myslíte si, že je přínosné pro děti se speciálními potřebami být začleněni do bežné třídy?

Myslíte, že je naopak přínosné pro běžné děti mít za spolužáky děti se speciálními potřebami?*

A to nezmiňuji typ „sugestivní“ otázky.

Příspěvek upraven 13.12.18 v 17:57

Kriss Tina
Kelišová 7115 příspěvků 13.12.18 17:02

Taky mi tam chyběla 3. odpověď na vetšinu se nedá říct jenom ano nebo ne, přidala bych tam minimálně nevím a možnost vyjádřit názor…

bublinek
Kelišová 5297 příspěvků 13.12.18 17:19

Taky mi to přišlo nedobře utvořené. Více bych propracovala odpovědi

Novire
Neúnavná pisatelka 19879 příspěvků 13.12.18 17:20

Otázky v dotazníku nejsou moc dobře vybrané - k čemu má sloužit?

Taky mi chybí možnost vybrat, že jsem asistent pedagoga. To by byly teprve výsledky…

SAJ
Závislačka 3302 příspěvků 13.12.18 17:21
@Kriss Tina píše:
Taky mi tam chyběla 3. odpověď na vetšinu se nedá říct jenom ano nebo ne, přidala bych tam minimálně nevím a možnost vyjádřit názor…

Otevřené odpovědi a větší škála možných uzavřených odpovědí se podstatně hůř zpracovávají. To za tu praci na pajdáku nejspíš nestojí. :nevim:
Vyplňovat nebudu, pardon.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19005 příspěvků 13.12.18 17:34

@Shara Klementova U první hrubky jsem s vyplňováním přestala. Je to fakt ostuda a to nemluvím o zvolených otázkách a nabízených odpovědích. Špatná práce.

sagina
Echt Kelišová 7727 příspěvků 13.12.18 17:35

@Shara Klementova začala jsem vyplňovat, že tedy nějak překousnu problém zmiňovaný výše, ale když jsem už u čtvrté otázky měla volit ano X ne s vědomím, že obě možnosti mohou být správné i špatné, tak jsem dotazník zavřela. jednou, dvakrát bych to překousla a zvolila jednu možnost, byť s vnitřními výhradami, ale když se to tak táhne i v dalších a dalších otázkách :nevim:

Zwetta
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 6 inzerátů 13.12.18 17:44

Hotovo

SibyllaTrelawney
Kecalka 238 příspěvků 13.12.18 18:16

Dítě se speciálními potřebami může být těžký poruchář, jehož inkluzí se rozloží kolektiv třídy na atomy během chvilky, nebo taky dítě s tělesným postižením či nějakou dobře ošetřitelnou formou SPU, které v klidu do třídy zapadne a děcka ho berou mezi sebe. Dotazník je hodně nedomyšlený, škoda.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >