Proč nebrat antikoncepci?

20.7.21 17:20

Strach z antikoncepce

Ahoj slecny, je mi 18 a pred 3 mesicema jsem zacala brat hormonalni antikoncepci na doporučení od me gynekolozky, hlavni zamer byl, se zbavit mych cyst. Ovsem kdyz si o tom ted ctu ruzne clanky, ze z antikoncepce hrozi rakovina cipku, prsou a td..ze to je fakt nezdravé a ze nemuzete potom normalne otehotnet a bla bla..tak mam vazne strach a premyslim, ze doberu muj posledni obal a vykaslu se na to. Tim se chci zeptat, jestli ty 3 mesice co jsem to brala, bude mit nejaky vliv do budoucna(ruzne nemoce, problemy s otehotnenim a tak dale…) Díky predem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
591
20.7.21 17:30

No problémy s otěhotněním… antikoncepce otěhotnění brání..ale když vysadis tak pak pokud je problém to s jejím předchozím braním nemá nic moc společného…krom toho že řekněme první dva tři cykly může trvat než se ti obnoví normální cyklus…naopak braní ha snižuje riziko rakoviny prsu a vaječníku…zvyšuje riziko trombózy ale to i kouření, sedavé zaměstnání, létání atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
20.7.21 17:32

Pokud jsi z antikoncepce takhle vystrašená, tak je lepší ji nebrat. Psychika je potvora a řada vedlejších účinků může být způsobená právě tím strachem a stresem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 17:42
@Jahru píše:
Pokud jsi z antikoncepce takhle vystrašená, tak je lepší ji nebrat. Psychika je potvora a řada vedlejších účinků může být způsobená právě tím strachem a stresem.

Nic me po ni neboli akorat jsem se zlekla kdyz jsem cetla ty hrozny clanky o ni. Prave me i zajima jestli to neni jenom mytus. Jestli ano, zkusim brat dokud nerekne doktorka staci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9864
20.7.21 17:57

Antikoncepci bych brala jen z důvodu, že nechci otěhotnět a mám častý styk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 18:06
@JancaS84 píše:
Antikoncepci bych brala jen z důvodu, že nechci otěhotnět a mám častý styk.

No otehotnet take nechci, a casty styk udrzuju s milencem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
20.7.21 18:18
@Deniskadeniska píše:
Ahoj slecny, je mi 18 a pred 3 mesicema jsem zacala brat hormonalni antikoncepci na doporučení od me gynekolozky, hlavni zamer byl, se zbavit mych cyst. Ovsem kdyz si o tom ted ctu ruzne clanky, ze z antikoncepce hrozi rakovina cipku, prsou a td..ze to je fakt nezdravé a ze nemuzete potom normalne otehotnet a bla bla..tak mam vazne strach a premyslim, ze doberu muj posledni obal a vykaslu se na to. Tim se chci zeptat, jestli ty 3 mesice co jsem to brala, bude mit nejaky vliv do budoucna(ruzne nemoce, problemy s otehotnenim a tak dale…) Díky predem :hug:

To už nejez nic, protože to by ses zbláznila, kdyby si věděla z ceho všeho ti hrozí rakovina, Infarkt atd. Každý lék a všechno má nežádoucí účinky, zakaž si google a mysli hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9432
20.7.21 18:22
@Deniskadeniska píše:
Ahoj slecny, je mi 18 a pred 3 mesicema jsem zacala brat hormonalni antikoncepci na doporučení od me gynekolozky, hlavni zamer byl, se zbavit mych cyst. Ovsem kdyz si o tom ted ctu ruzne clanky, ze z antikoncepce hrozi rakovina cipku, prsou a td..ze to je fakt nezdravé a ze nemuzete potom normalne otehotnet a bla bla..tak mam vazne strach a premyslim, ze doberu muj posledni obal a vykaslu se na to. Tim se chci zeptat, jestli ty 3 mesice co jsem to brala, bude mit nejaky vliv do budoucna(ruzne nemoce, problemy s otehotnenim a tak dale…) Díky predem :hug:

Ahoj slečno, sem chodí i paní :mrgreen:…no já osobně bych ji nebrala fuj fuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
20.7.21 18:24

V 18 jsem ji taky začala brát, protože ať si říká kdo chce co chce, pořád je to nejspolehlivější záležitost. A měla jsem v té době stálého přítele. Pokud ten tvůj je ženatý, tak bych vsadila na co nejspolehlivější antikoncepci, a taky kvůli věku a nedodělané škole.
Já jsem brala HA v životě dvakrát, 6 a 3 roky, a po vysazení jsem problémy neměla žádné.
Jestli máš cysty, tak bych se zaměřila na řešení tohoto problému a to jinak než nasazením HA, protože jestli ti něco zkomplikuje za 10 let otěhotnění, tak spíš takové potíže, než že jsi brala HA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 18:49
@andelka83 píše:
V 18 jsem ji taky začala brát, protože ať si říká kdo chce co chce, pořád je to nejspolehlivější záležitost. A měla jsem v té době stálého přítele. Pokud ten tvůj je ženatý, tak bych vsadila na co nejspolehlivější antikoncepci, a taky kvůli věku a nedodělané škole.
Já jsem brala HA v životě dvakrát, 6 a 3 roky, a po vysazení jsem problémy neměla žádné.
Jestli máš cysty, tak bych se zaměřila na řešení tohoto problému a to jinak než nasazením HA, protože jestli ti něco zkomplikuje za 10 let otěhotnění, tak spíš takové potíže, než že jsi brala HA.

Gynekolozka mi rekla asi 10krat, ze jina moznost jak se zbavit cyst neni, prej jenom antikoncepce ale ja tomu moc neverim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 18:49
@Annabela11 píše:
Ahoj slečno, sem chodí i paní :mrgreen:…no já osobně bych ji nebrala fuj fuj

Tak pristě :lol: :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18127
20.7.21 19:10

@Deniskadeniska tak ji neber, ale mne to na cysty pomohlo a po vysazení jsem vždy otěhotněla do 3cyklu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 19:19

Tak záleží i jak dlouho to budeš brát. Já jako mladá slečna jsem hodně trpěla na cysty.. Jednou jsem měla i 10× 8 a to jsem jela rychle na sál..
Když jsem začlaa brát pilulky, tak mi to pohlo, menstuace bezbolestná, co si budem i v sexu s partnrem bez starostí..
Ale za xxx let, jako zdravé, žádná diagnoza, tehdy hubená, nekouřila jsem nepila, v rodině taky žádná vážná nemoc, tak se nám narodilo dítě s zhoubným nádorem.. Když jsem v dotazníku uvedla, že jsem delší dobu brala antikoncepci, tak mi bylo řečeno, že i toto má vliv.. a co jsem za tu dobu měla možnost rozebrat takto všechno s maminkama, co je to postihlo, s dětmi, tak většinou všechny jely na antikoncepci- dělší dobu
U druhého dítěte jsem radši měla problémy, už jsem to nebrala

• Citovat
  • Nahlásit
253
20.7.21 19:47

Pred ditetem jsem brala asi 16,5 roku (vyjimka par mesicu po mononukleoze a kdyz jsem jednou byla chvilku sama). Same benefity zadne negativum za tu dobu. Otehotneni do roka. Cyklus vzdy naskocil hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
20.7.21 21:22
@Anonymní píše:
Tak záleží i jak dlouho to budeš brát. Já jako mladá slečna jsem hodně trpěla na cysty.. Jednou jsem měla i 10× 8 a to jsem jela rychle na sál..
Když jsem začlaa brát pilulky, tak mi to pohlo, menstuace bezbolestná, co si budem i v sexu s partnrem bez starostí..
Ale za xxx let, jako zdravé, žádná diagnoza, tehdy hubená, nekouřila jsem nepila, v rodině taky žádná vážná nemoc, tak se nám narodilo dítě s zhoubným nádorem.. Když jsem v dotazníku uvedla, že jsem delší dobu brala antikoncepci, tak mi bylo řečeno, že i toto má vliv.. a co jsem za tu dobu měla možnost rozebrat takto všechno s maminkama, co je to postihlo, s dětmi, tak většinou všechny jely na antikoncepci- dělší dobu
U druhého dítěte jsem radši měla problémy, už jsem to nebrala

Vážně v tom vidíš souvislost? Ono to spíš bude prostě tím, že stále hodně žen HA bere a ne každé dítě se narodí zdravé. Často je to prostě blbá náhoda. Já mám tři zdravé děti a jedno bohuzel nebylo asi, těhotenství trvalo jen 19 týdnů. Já jsem teda vždycky před plánovaným snažením HA vysazovala víc jak rok dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat