Nitroděložní tělísko v 16?

6
19.7.21 13:35

Nitroděložní tělísko v 16?

Zdravím všechny, je mi 16, za 3 měsíce 17. Potřebuju poradit. Od 15 beru HA (Vreya) a jsem s ni dost nespokojená, chci do sebe přestat cpát hormony, když vidím co to se mnou dělá. Všechny problémy, které mi to způsobilo, tady vypisovat nebudu, snad jen to že mi během brání týhle antikoncepce vypadala tak polovina vlasů a mám, řekla bych, dost špatný psychický stav. Samozřejmě nejsem psycholog, tak si tady nebudu diagnostikovat deprese nebo jiné nemoci. Proč tu ale jsem. Chtěla jsem se zeptat, když přestanu brát antikoncepci, potřebuju něco jiného místo toho, kondomy jsou mi dost nepříjemné a hlavně jim ani nevěřím, přemýšlela jsem o nitroděložním tělísku, moc o tom ještě nevím, ale samozřejmě bych byla radši pro nehormonální. Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti, názory, doporučení, prostě cokoliv co by mi mohlo pomoct. Předem moc děkuju za odpovědi a přeju krásný den :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66
19.7.21 14:06

Ahoj, já jsme si nechávala zavést své první taky v 16 letech, teď už mám druhé.
Tehdy měli doktoři ještě problém dát tělísko nerodičkám - byť nehormonální, teď už s tím doktoři nemají problém a dělají se tělíska i pro nerodičky.

Za mě super, protože o něm ani nevím a plní vše co má - nemám žádný stres, že zapomenu na prášky, nebo že něco praskne.

Důležité ale je nebýt promiskuitní a než si ho necháš zavést vyřešit si všechny záněty apod, protože s tělískem se řeší hůř. :)

Pak taky záleží, jaké si vybereš a jak ho tělo přijme. První tělísko jsem měla gynefix - nehormonální a bylo skvělý. Jako druhé mi dala gyn. nějaké pro nerodičky (spirála) a to mě první půlrok trochu potrápilo - měla jsem silnější a bolestivější menstruaci… i teď mě ty dny trápí trochu víc, ale to bude asi i věkem a změnou hladiny hormonů než tím tělískem > prostě jsem chtěla říct že nejde jen o tělísko samotné, ale i o to jak ho tělo přijme.

Každopádně bych druh antikoncepce už neměnila. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
19.7.21 14:12

Nitrodelozni telisko muze byt problematicke v tom, ze muze zpusobovat srusty, hlavne pokud ho mas delsi dobu, a to pak muze byt velky problem v pripade tehotenstvi. Stejne tak brat x let hormony a navic v dobe, kdy tvoje telo jeste neni “hotove”. Ja bych zvazila jeste jednou ty kondomy, i vzhledem k veku a pripadnym pohlavnim nemocnem. Je jasne ze ve tvem veku jeste nemas na deti pomysleni, ale jednou je treba chtit budes a uz to nepujde vratit zpet. Zkus ruzne znacky nebo lubrikacni gely a nakonec z toho muze byt treba i zabava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9772
19.7.21 14:24

Nehormonalni mají celkem vysoký % selhání a jako bezdetna bych si cizí předmět do dělohy nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
19.7.21 15:21

Měla jsem nehormonalní něco přes rok jsem si říkala jak je to super a pak se menstruace nedostavila a byla jsem těhotná. Takže svoji dceři bych ji v 17 rozhodně nedoporučila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
19.7.21 15:58

Zkoušela jsi i jiné kondomy, než ty obyčejné? Dělají se super tenké, vroubkované,… Jsou sice dražší, ale oproti klasickým je to fakt rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 21:11

V každém případě bych být tebou nespěchal na věci jako sex. Je ti 16 a bavíš se o tom jako 30 letá žena. Užívej mládí, dělej co tě baví, dokud na to máš čas. Na sex máš času dost v budoucnosti. Samotnému je mi podobně jako tobě a na takovéto věci jako sex určitě nespěchám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat