Strach z biopsie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 03.05.11 19:29
strach z biopsie

Ahoj,
přísští týden mám jít na bipospii děl.čípku a mám z toho docela vítr - teda ne ze zákroku, ale pak z těch výsledků.. :cry: Už teď nemůžu v noci spát a vidím vše v těch nejhorších barvách… :cry:
Měla jsem už pár let cin 2 a teď po poslední cytologii mi volal doktor, že by bylo dobré podstoupit biposii (nevím tedy , jak se cin změnilo)..
Mám mít vážně obavy??Mám už opravdu jen ty nejčernější myšlenky..Nebojím se bolesti (prožila jsem již mnoho operací), ale těch výsledků ano :nevim: :nevim:
taky navštěvujeme CAR, chtěli bysme druhé mimčo, budeme muset přerušit další pokusy IVF??

Reakce:
Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 03.05.11 20:33

Ahoj, na biopsii jsem byla před vánoci. Dr se nelíbila cytologie, tak chtěl udělat biopsii.
Neboj, je to jen takové bolestivější štípnutí. Mi odebírali 3 vzorky.
CIN 2,3 a zhoubný mini nádor - bylo ve výsledku. Při biopsii mi všechno odebrali, i ten mini zhouvný nádor, ale na konizaci jsem byla stejně. Histologie dopadla :palec:

A kontrolní cytologie nedopadla. Zítra budu volat dr.

Prostě jen dr nechce nic zanedbat a je opatrný. co mám tak po ženských info, běžně se biopsie před konizací nedělá a dělají konizaci rovnou. Tady pokud je biopsie OK, tak ke konizaci dojít nemusí.

hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 05.05.11 20:57

Markit,držím pěsti, ať vše dobře dopadne :-D :-D
Jak mám tedy chápat tvoje stadium??Je to rakovina?? Já jen, na co se má připravovat, začínám z toho všeho mít takový deprese, že jsem už zralá doopravdy na léky…Mě jak řekne někdo špatý výsledky, vidím svůj konec :-(

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 06.05.11 21:46

Já jsem to už měla rakovinu. Pokud se ale podchytí na začátku, jako u mě, odstraní se zasažená část čípku. když je to vetší i třeba kousek dělohy, ale to na plodnosti nic nemění. ozářky a chema nejsou… odstraní to a pak „jen“ hlídají.

Pokud je to ale zanedbané, přejde to v klasickou rakovinu.

Dr mi řekl, že toto je agresivní reakce na virus, která postupně přerůstá v rakovinu, to ano, ale není to klasická rakovina. většina žen po konizaci na ozářky ani jinou léčbu nechodí.

To ale předbíhám.

Biopsie ti může potvrdit, že je vše OK a pak už tě budou jen hlídat - častější KO.

Peetje
Kecalka 166 příspěvků 17.06.11 07:40

Ja jsem byla na biopsii cipku v 11 tt. Strasne jsem se bala. VYsledku bohuzel nedopadli dobre tezka dispazie a Mudroveme chteli rovnou poslat na konizaci. Probirala jsem to se svym gynekologem a ten me poslal na potrat ze ja jsem predni a dite si mohu poridit i pozdeji 8-o
Jelikoz jsem v dobe vysledku byla uz skoro v 15tt tak toto nebylo mezne. V COP mi rekli ze se udivi jak vse bude postupovat…na kontrole jsem byla pak jeste v 24tt a tedka ve 33tt. Ve 24tt mi Mudr rekl ze pokad by bylo nejake vazne zhorseni tak se mimi narodi predcasne cisarem ale kontrola min. tyden sice potvrdila mirne zhorseni ale muzem donosit a mimi se dokonce muze narodit i prirodni cestou.
Po ukonceni 6ti nedeli me ceka konizace.

Mate nektera zkusenosti??
Jak dlouho budu muset byt v nemocnici nebo se tento zakrok dela jen ambulantne?? Nedokazu si totiz predstavit ze by jsem nechala 2 deti z toho jedno novorozene doma jen s tatinkem…vim ze by se o ne postaral, rodina taky pomuze ale jen ta predstava :-(

Jak douho trva nez dostane termin pro OP?

Budu rada za vsechny informace ktere mi muzete poskytnout ohledne tohoto zakroku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >