Strach z klystýru

Anonymní
3.10.19 22:43

Strach z klystýru

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale jsem na některé věci cíťa. :) Plánujeme druhé miminko a já se už teď bojím klystýru. Po prvním porodu (v prosinci to budou dva roky) pořád ještě nemám spodek úplně co býval a ani svými svěrači si nejsem tak jistá jako dřív. Bojím se zkrátka toho, že nestihnu dojít na záchod. :oops: I u prvního porodu to bylo dost napínavé… 8o Nenechat si ho dát nepřichází v úvahu, protože nedokážu neřešit, že by se mi mohla stát nehoda. Je v tomhle třeba Yal gel lepší? Znám ho jen podle názvu, neznám rozdíly…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

374
3.10.19 22:53

Klystýr tě vyčistí rozhodně lépe než Yal. Buď v klidu, v porodnici jsou zvyklí na všechno a s tímhle se setkávají denně. Když to nestihneš, tak to nestihneš a uklidí se to. Fakt jsou zvyklí. I když samozřejmě tvoje obavy chápu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 22:59

Hele u prvního, vyvolavaneho porodu mi dali nejaky cipek na roztazeni delohy ci co.. No melo to dost projimaci ucinky :mrgreen: tak jsem se celkem dost vyprazdnila a po klistyru uz ven neslo nic..
Pri druhem porodu jsem rodila bez vyvolani, prislo to na me uz doma a nez jsme odjeli do porodnice sedela jsem jen na zachode, v porodnici to byla celkem rychlovka, jen se me zeptali kdy jsem naposledy byla na velký a klistyr mi nedelali. No jsem si skoro jista, ze pri porodu nehoda byla :roll: Jsem taky dost stydliva, ale fakt mi to v tu chvili bylo jedno a samozřejmě se o tom nikdo ani nezminil

• Nahlásit
  • Citovat
3.10.19 22:59

Já měla porod v roce 2017 a tehdy mi řekli, že se už Yal gel nevyrábí, tak nevím, jak je to teď.. Ale vím, že musís sama poznat, kdy ho použít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
3.10.19 23:00

Taky jsem to u prvního měla tak tak a ještě mi záchod zabral manžel a když sem tam šla tak mě ještě stal v cestě a ptal se jestli chcu pomoc :lol: :lol: :lol: tak sem na neho zařvala ať uhne a vypadne.
V nemocnici tohle uklízí dnes a denně. Žádnej stres

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 09:08

Zakl.: vím, že oni to neřeší, ale já bohužel jo. Při porodu jsem měla poté, co si myslím, že něco uteklo i po klystýru, strach naplno zatlačit a stálo mě hodně úsilí to překonat. Moc ráda bych to neřešila, ale prostě mi to nejde. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.10.19 09:12
@Anonymní píše:
Zakl.: vím, že oni to neřeší, ale já bohužel jo. Při porodu jsem měla poté, co si myslím, že něco uteklo i po klystýru, strach naplno zatlačit a stálo mě hodně úsilí to překonat. Moc ráda bych to neřešila, ale prostě mi to nejde. :roll:

Hele mne to taky nebylo příjemné, ale rekla jsem si no co, nevideli to poprvé, budu dělat ze o nicem nevim, nic se nestalo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
21633
4.10.19 09:15

Rodila jsem 3× a nikdy se klystýr nestihl. U druhého a třetího vím že nehoda byla a…nic, nikdo to neřešil, jsou zvyklí, je to normální a hlavní je, že člověk tlačí správně a porod je v pohodě a rychlý. Na tom záleží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 10:31

Vaše příspěvky mi moc pomáhají, děkuju! :kytka: Momentálně mám větší obavy, že po tom klystýru nestihnu dojít na záchod a po… se cestou. 8o :oops:
Když už řešíme takhle intimní věci, zeptám se ještě na něco, na co se stydím zeptat normálně. Tlačily jste na záchodě až do porodu normálně? Já se poslední měsíc bála, abych nějak nezmáčkla malou, tak jsem vždycky šla, až když to bylo akutní a víceméně stačilo jen povolit svěrače a šlo to samo. Po klystýru v porodnici jsem se taky bála, abych se nějak nenatrhla nebo něco… Takže otázka zní: tlačíte při velké potřebě až do porodu normálně? :D

• Nahlásit
  • Citovat
1055
4.10.19 10:44

Můžete tlačit normálně, nic se nestane.
Dělala jsem v nemocnici sestru na různých odděleních a věřte, že nikdo neřeší takové věci. Stává se tam všechno možné a opravdu je personál zvyklý. Jinak by to nemohl dělat. Pro váš klid si můžete udělat klystýr i doma. Třeba před porodem, když to stihnete.
Já se na něj vyprdla. Vím, že nehoda byla a že to nikdo neřešil, protože to je normální. Myslela jsem, že se budu stydět, ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
4.10.19 10:58

Taky jsem tam téměř nedoběhla. V tu dobu už jsem se plazila rychlostí jeden metr za pět minut. Ale když jsem měla plná střeva a sestra řekla „zkuste to vydržet 3 minutky“ tak jsem na záchod vyběhla jak laňka, sotva se za ní zavřely dveře. A zůstala jsem tam do chvíle, kdy mi došlo, že to co tlačím už je dítě. Pak přišla sestra, a když jsem jí oznámila, že už opravdu MUSÍM TLAČIT, tak se šlo rodit. :)
Naprosto překvapivě mi na tom hajzlu bylo stokrát líp než kdekoliv jinde. Všechny polohy, míče, dýchání, všechno se mohlo jít bodnout. :D A pokud ze mě vylezlo ještě něco během a nebo po porodu, tak mi to bylo srdečně jedno. Já to neviděla a co jsem neviděla to se nestalo :D Nikdo to tam nekomentoval a kdyby jo, tak bych jim řekla ať si přetáhnou spodní ret přes hlavu a polknou.
Zkus se tím přestat nervovat. Jsou na to zvyklí :) Osobně mi klystýr udělal moc dobře. Prohřál břicho a docela brutálně rychle urychlil porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 11:48
@Anonymní píše:
Vaše příspěvky mi moc pomáhají, děkuju! :kytka: Momentálně mám větší obavy, že po tom klystýru nestihnu dojít na záchod a po… se cestou. 8o :oops:
Když už řešíme takhle intimní věci, zeptám se ještě na něco, na co se stydím zeptat normálně. Tlačily jste na záchodě až do porodu normálně? Já se poslední měsíc bála, abych nějak nezmáčkla malou, tak jsem vždycky šla, až když to bylo akutní a víceméně stačilo jen povolit svěrače a šlo to samo. Po klystýru v porodnici jsem se taky bála, abych se nějak nenatrhla nebo něco… Takže otázka zní: tlačíte při velké potřebě až do porodu normálně? :D

Ano, na velkou jsem chodila úplně stejně jako predtim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.10.19 14:22

Děkuju za odpovědi, jste skvělý a já jsem moc ráda, že se lze někde zeptat inkognito. :oops: :) :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
21633
4.10.19 17:10
@Anonymní píše:
Když už řešíme takhle intimní věci, zeptám se ještě na něco, na co se stydím zeptat normálně. Tlačily jste na záchodě až do porodu normálně? Já se poslední měsíc bála, abych nějak nezmáčkla malou, tak jsem vždycky šla, až když to bylo akutní a víceméně stačilo jen povolit svěrače a šlo to samo. Po klystýru v porodnici jsem se taky bála, abych se nějak nenatrhla nebo něco… Takže otázka zní: tlačíte při velké potřebě až do porodu normálně? :D

Jo, naprosto normálně. Byla jsem na WC vždycky ještě i doma, pár hodin před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama