Strach z papiloviru - dá se při zjištění ještě něco dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gusica
Kecalka 219 příspěvků 14.03.19 22:55
Strach z papiloviru

Ahoj. Moji zname museli kvuli gyn nalezu odebrat cipek, svagrove nedavno celou delohu a me to ted nejak porad hloda. Ja zadne problemy nemam, jsem zrovna potreti tehotna, mam staleho partnera uz 6 let. Jen v mladi jsem mela celkem bourlive obdobi, kde jsem prostridala trochu vice partneru. Ted by me zajimalo jak je to? Muze se ta hpv nakaza objevit az treba za vice let? Nebo uz bych si nemela delat takove starosti? Vim, clovek si nikdy nemuze byt jisty a to co prijde to prijde, minulost uz zmenit neumim, jen mam strach. Svagrova mela jen jednoho partnera a presto onemocnela takze je to asi i pech. A kontroluje to Gynekolozka pri bezne prohlidce? Ctu ze test na papiloviry si clovek musi zaplatit sam, pokud najdou neco spatneho ze steru tak se ozvou ale kdybych si udelala ten.test a mela bych je v sobe, mohlo by se neco delat? Urcite se zeptam sve zenske ale termin mam az za par tydnu.
Jednou jsem mela zvysenou hodnotu, asi pred 8 lety, ale ukazalo se ze z infekce, ktera po tabletkach zmizela.
Mozna to jsou hloupe otazky ale moc by me to zajimalo. Dekuju :hug:

Příspěvek upraven 14.03.19 v 23:42

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3845 příspěvků 14.03.19 23:35

HPV víry v sobě má každý člověk, u někoho se může nákaza projevit po letech vlivem snížené imunity a někdo nemusí onemocnět vůbec. Já měla dva sexuální partnery a poté jsem prodělala rakovinu děložního čípku. Přišlo se na to včas, jelikož chodím na pravidelné prohlídky, byla jsem na konizaci, 10 let jsem zdravá a čekám druhé dítě. První jsem donosila bez jakýchkoliv problémů. Jen mi můj gynekolog doporučil nechat preventivně vyndat dělohu, až budu rozhodnutá dítě už nemít.

gusica
Kecalka 219 příspěvků 14.03.19 23:47

@Aduš8 : dekuju. A to vam zjistili z bezne gynek prohlidky? Ctu, ze se od 30 doporucuje si nechat delat hpv test, jen .. kdyby ty viry cloveku v tele zjistili tak leky na to stejne jeste nejsou, takze co by to vyresilo? Castejsi prohlidky?
Jinak vam preji vse dobre :)

Aduš8
Závislačka 3845 příspěvků 14.03.19 23:49

@gusica to zjistí z cytologie, každý rok dělá doktor stěr z děložního čípku. Ale HPV viry způsobují další nemoci, jako je genitální opar, genitální bradavice apod. Není to jen o rakovině děložního čípku. I přesto, že vir v těle mám, tak mi nikdo nedoporučoval, nechat se otestovat na ty ostatní

gusica
Kecalka 219 příspěvků 14.03.19 23:54

@Aduš8 : no ale treba se vase telo uz s tim virem popralo ne?jakoze prece ve vas nebude navzdy. Jen ted je riziko kvuli te rakovine, ze se rozjela dal?
No asi je hloupost si delat starosti, jak vidim je to asi opravdu o smule :roll:

Aduš8
Závislačka 3845 příspěvků 14.03.19 23:57

@gusica tělo se s tím nepopralo, při konizaci odstraní tu část tkáně, která je postižená a pošlou na hystologii. Pokud rakovinné buňky nedosahují k místu řezu, je vše ok a jen se cytologie dělá častěji. Ale vždycky je riziko, že se to vrátí. Nejvíc je na tom na vině imunita. Ten vir právě v těle navždy zůstává,ale nemusí se ozvat znovu.

Ou
Kelišová 6634 příspěvků 15.03.19 08:29

Rozumím tomu dobře, že nechodíš na pravidelné gynekologické prohlídky? Protože změny na čípku jsou právě to, co se na nich kontroluje.

Přítomnost viru je běžná a přirozená a neznamená automaticky rakovinu či jinou chorobu.

gusica
Kecalka 219 příspěvků 15.03.19 08:42

@Ou : jiste, ze chodim, chodim az moc :lol: jeste ted v tehotenstvi … jen me strasi, ze je ten vir treba nekde schovany a infekce vypukne az treba za 10 let. Tak jestli se tomu da treba nejak vyvarovat treba tim testem …?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >