Strach z rakoviny prsa

Anonymní
21.4.20 23:55

Strach z rakoviny prsa

Zdravíčko.. nevím přesně jak to napsat, ale mám hrozný panický strach, že mám rakovinu prsa. Je to cca měsíc a půl zpět, co mi začalo z prsa cosi vytékat a hrozně mě bolí od podpaží až k bradavce. Je to vždycky náhlá bolest, která po pár minutách ustoupí. Těhotná na 100% nejsem.. Byla jsem na gynekologii, ale na pohmat nic cítit nebylo, podle doktora to ani cítit být nemusí.. bohužel mě doktor skrz koronavir nemůže poslat na mammograf (ani by mě teď prý nevzali) a hned jak to bude možné, pošle mě.. jenže já se do té doby asi zblázním strachem..
Moje otázka zní, je tady někdo, kdo měl stejné příznaky a bylo to něco úplně „obyčejného“? Mám opravdu strach.. mám roční dcerku a nevím co bych dělala.. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34617
21.4.20 23:58
@Anonymní píše:
Zdravíčko.. nevím přesně jak to napsat, ale mám hrozný panický strach, že mám rakovinu prsa. Je to cca měsíc a půl zpět, co mi začalo z prsa cosi vytékat a hrozně mě bolí od podpaží až k bradavce. Je to vždycky náhlá bolest, která po pár minutách ustoupí. Těhotná na 100% nejsem.. Byla jsem na gynekologii, ale na pohmat nic cítit nebylo, podle doktora to ani cítit být nemusí.. bohužel mě doktor skrz koronavir nemůže poslat na mammograf (ani by mě teď prý nevzali) a hned jak to bude možné, pošle mě.. jenže já se do té doby asi zblázním strachem..
Moje otázka zní, je tady někdo, kdo měl stejné příznaky a bylo to něco úplně „obyčejného“? Mám opravdu strach.. mám roční dcerku a nevím co bych dělala.. :,(

Tak měl ti žádanku vystavit a ty jsi tam měla zavolat. Třeba zrovna už rozjíždějí běžný provoz a vzali by tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 00:01

@Russet bohužel pořád nikoho neberou.. den před tím tam měl paní co měla jít na mammograf taky, vystavil jí žádanku a paní řekli, že ji skrz koronavir můžou vzít nejdříve až skončí karanténa.. je to hrozný :(

• Citovat
  • Nahlásit
34617
22.4.20 00:09
@Anonymní píše:
@Russet bohužel pořád nikoho neberou.. den před tím tam měl paní co měla jít na mammograf taky, vystavil jí žádanku a paní řekli, že ji skrz koronavir můžou vzít nejdříve až skončí karanténa.. je to hrozný :(

Já žadanku normálně dostala. Karanténa skončí v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
22.4.20 05:43

Jak, neberou? Objednat se můžeš na jakykoli mamograf chceš, jestli tě někde odmitli, zavolej jinam, nekde te vezmou… Doktor at ti dá žádanku, ale i kdyby ti ji nedal, tak si to vyšetření akorát zaplatíš sama, vezmou tě stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25891
22.4.20 06:18

A nahmatala sis neco? Ten vytok je jen na jedne strane? Jakou ma barvu? Spis to vypada, ze to bude od pohyboveho aparatu, zada te neboli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4312
22.4.20 07:20

Tak jdi jako samoplátce na ultrazvuk za 500, - taky jsem byla, chodím každý rok. Určitě tě někde vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 07:38

Prevence jsou odložené, ale diagnostickou mammografii snad musí udělat. Rozhodně tam zavolej. Přinejhorším tě praktik může poslat před mammografií na odběr na COVID, pro klid duše zdravotníků. :)

• Citovat
  • Nahlásit
168
22.4.20 07:53

Včera jsem si volala do MOU v Brně, na preventivni ultrazvuk prs. Sestřička mi řekla, že preventivky teď nedělají, ale pokud jsou potíže a žádanka z gynekologie, tak berou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3250
22.4.20 08:11

Já jsem byla na vyšetření před 3 týdny. Preventivní prohlídky nedělají, ale v případě potíží tě vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5495
22.4.20 09:44
@Anonymní píše:
Moje otázka zní, je tady někdo, kdo měl stejné příznaky a bylo to něco úplně „obyčejného“? Mám opravdu strach.. mám roční dcerku a nevím co bych dělala.. :,(

Klkasika u korony, ve výčtu umře 200 lidí, ale na zanedbání prevence, a jiných zákroků to budou desetitsíce..:-(((hlavně že mají špitály připravené na koronu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
22.4.20 14:21

Ta bolest by mohla být i od zánětu. Říkají, že nádor nebolí. Zánět by se měl řešit taky. Zánět vyloučil, nebo přeléčil?
Na tu mamografii bych obvolala všechny pro mně vzdáleností dostupná pracoviště a kde by mně vzali nejdřív, tam bych šla. Dle mé osobní zkušenosti soukromá pracoviště totiž velmi často pracují i teď a mají volné termíny uvolněné lidmi, kteří se bojí přijít. Je potřeba hledat a volat si. Nenechávala bych to čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17166
25.4.20 13:44
@lilith1 píše:
Klkasika u korony, ve výčtu umře 200 lidí, ale na zanedbání prevence, a jiných zákroků to budou desetitsíce..:-(((hlavně že mají špitály připravené na koronu..

Nedělá se jen screening. Ale vyšetření při podezření na onkologickou indikaci (i konkretně tuhle) a onko léčba běží.
Vím ovšem o někom, kdo to opravdu odnesl jak kvůli odkládání návštěvy lékaře, tak následně kvůli omezení provozu laboratoří.
Obojí není JPP (jedna paní povídala), ale naprosto konkretně. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat