Strach z toxoplazmózy v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 10:39
Strach z toxo.

Ahoj, jsem v 9 tt. A nedavno jsem četla o toxoplazmoze.. od te doby mam strach že ji mám i já. Možná je to zbytečný strach.. na odběry krve jsem byla minulý týden a na kontrolu jdu až za dva týdny a tam mi řeknou i výsledky. No ale k věci.. četla jsem příznaky a byla tam rýma, únava, bolest hlavy, nevolnost. A já přesně tohle pocituji jen nevím jestli to je z těhu. nebo z toho. Máte s tím někdo zkušenost? Strašne se bojím že budu mít miminko nemocne.. nebo dokonce potratím..

Reakce:
Fifi2
Kecalka 278 příspěvků 1 inzerát 09.03.19 10:53

Já myslím, že nebezpečná je, když ji dostaneš az v průběhu tehu. Každopádně bych se nestresovala, pokud nezijes s nemocnyma kockama třeba. Denně nejis syrové maso, umyvas si ovoce, zeleninu…myslim, že stres a ještě bezdůvodný k tomu je špatný pro mimi. Určitě jsi v pořádku a máš jen sugesci :kytka:

Leenvecka
Kecalka 417 příspěvků 09.03.19 10:56

Zaprve prestan stresovat…
za a) v cr je promorenost toxkou jen asi 30% obyvatelstva.
za b) jsou dve formy toxky akutni ta je nebezpecna mimcu a pak latentni tj prodelana pred tehotenstvim a ta uz je v pohode.
z c) musela bys mit kocky a snist jejich hovinka nebo blbe omytou zeleninu ze zahradky kam chodi kocky na potrebu a imho to asi nedelas ze…

takze klid a bud v pohode, toxoplazmoza je zbytecnej strasak na tehotne. …jsi 9 tyden a krom ty rymy bych klidne ostatni priznaky napsala na vrub tehotenstvi.

a btw ja ma toxu uz v latentni fazi a jsem za to fakt rada ze se pak nebudu muset v tehotenstvi kvuli takovy kravine nervovat a nebo vysvetlovat pribuznym ze ano ze treba zrovna ted si chci poridit kocku apod.

lachtanice86
Echt Kelišová 7643 příspěvků 09.03.19 12:24

A navíc větší šance je to chytit ze zeleniny než od kočky. Ty to roznaseji jen velmi krátkou dobu a navíc trusem. Takže ta šance chytit to, pokud dodržuješ základy a vše si myjes, je dost malá

Teresska666
Povídálka 33 příspěvků 09.03.19 12:57

Ja toxoplasmozu prodelala,kdyz jsem byla mala a ver mi,ze to by jsi poznala.z ceho soudeis,ze by jsi ji mohla mit ?prisla jsi do styku s kocicimi exktementy ?nebo se ti nejak mohli dostat do jidla ? Ja bych nepanikarila,nech si vzit krev,tam to poznaji na krvinkach. Kazdopadne,hlavne kliiid,mimco potrebuje pohodu ;)

Váš příspěvek
Reklama