Strach z trombózy

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.3.22 00:15

Strach z trombozy

Ahoj, jsem citlivější sama na sebe, dost často se hodně pozoruji.
Je mi 20, nekouřím, neberu HA.
Před par dny jsem před zrcadlem zjistila ze na zadní straně kolen mám viditelné žilky. Byla jsem z toho nešťastná, že to nevypadá zrovna na pohled dobře.
Pak jsem ale zjistila ze mohu z toho mít i trombozu. Další dny mě večer před spaním občas nohy bolely. Dnes večer jsem začala mít opravdu divné pnutí a divny pocit v levé noze. I takové brnění. Nemám ji oteklou, ani fialovou. Velká bolest to také není. Na pohled není nic vidět. Jenom ty žilky o kterých jsem už mluvila.
Bojím se trombozy a embolie, ze se mi to stane a umru. Muže to být psychikou?
Děkuji za odpovědi a podporu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.3.22 00:57

Přidávám fotografii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
10.3.22 01:05

Ahoj, mám stejné žilky jako ty a mám je taky od těch 19/20 let, teď je mi o 7 víc a nic mi není. Objevilo se to s prvním, ne moc viditelným křečákem, takže si myslím, že to s tím souvisí.
Měla jsem taky podobné psychické problémy, úzkosti-hlavně tedy že dostanu infarkt, takže mě to přepadávalo v nejméně vhodných situacích-moc jsem se sledovala. Doporučuji zavčas vyhledat terapii, ať tě to zbytečně neomezuje. Kdyby něco, napiš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.22 01:11

@Amber03 Díky za odpověď
Vždycky jsem měla trombozu spojenou s velkými bolestmi kdy to člověka dozene k lékaři. Otoky, fialové nohy
Ale pak jsem začala panikarit, číst na internetu :zed: a tam psali, ze vlastně takové příznaky mít ani nemusíš no a pak mas hned embolii
Myslíš, ze to nic teda nebude?
Strach je strach :lol: Promiň za hypochondrii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
10.3.22 01:19

Mě se neomlouvej, já vím co je ten pocit zač a taky jaké to je když pro to nemá okolí pochopení.. Doporučuju nečíst na netu, ikdyž já jsem měla “jen infarkt” a ty máš teda asi pořád něco? Jestli ano, fakt to řeš, já jsem byla po pár terapiích bez stresu, takže ti to musím doporučit ☺️
Jestli se ti to nezdá, nebudeš spát a budeš z toho úzkostná, zajdi si na pohotovost. I já jsem byla se 4 “infarkty”. Třeba si tím uvedomiš že se jedná jen o tvůj pocit. Nevím v jakém psychickém stavu se nacházíš, ale jestli stejně neusneš a budeš celou noc přemýšlet nad tím co jsem ti napsala a že já bych nešla, tak si tam zajeď.
Samozřejmě nejsem lékař, takže já ti v tom ani radit nemohu, ale jestli je to spíše psychického původu, jak píšeš, tak bych byla v klidu a zítra pořešila pokec s odborníkem. Drž se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2941
10.3.22 06:48

No, a teď si vyhledej na internetu příznaky úzkosti. Ty totiž taky velice přesně sedí na to, co popisuješ. Máš úplně normální nohu, pokud nebereš HA ani nekouříš, proč bys měla proboha mít trombózu? Pokud bys chtěla HA brát, nech se otestovat na Leidenskou mutaci/srážlivost krve, jinak se není čeho bát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.22 06:57

@Freeandwild
Ano, to jsem se nechala testovat už dříve a vše jsem měla v pořádku. Přesto ale HA neberu.
Myslíte, ze to tedy není možné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2827
10.3.22 07:05

Pokud máš tak velký strach, můžeš se nechat vyšetřit na hematologii. Odeberou krev. Jinak já jsem bohužel již po 2 trombozach, 1 embolii. Mám Leidenskou mutací. Co to se mnou vše udělalo, ti psát nebude. Ať tě nevystrssim. Pnutí v nohou je běžný jev, mohla si třeba víc chodit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.22 07:07

Mám tam proste takhle žilky :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.22 07:08

@marra2
A mužů se zeptat jak to u tebe probíhalo?
Příznaky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2941
10.3.22 07:27
@Martina4555 píše:
@Freeandwild
Ano, to jsem se nechala testovat už dříve a vše jsem měla v pořádku. Přesto ale HA neberu.
Myslíte, ze to tedy není možné?

Pokud nemáš trombofilní mutaci, je to extrémně nepravděpodobné, že bys měla jen tak trombózu :hug: uklidni se, fakt. Větší šance je, že Tě někde srazí auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22587
10.3.22 07:43

@marra2 to jsi homozygot?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12439
10.3.22 07:54

@Martina4555 doporučila bych pracovat s tou úzkostí. Není totiž normální, aby dvacetiletá zdravá holka, která nemá žádné předpoklady k trombóze, lítala po doktorech, nechávala si dělat odběry krve a hroutila se z rizika embolie. Tyhle žilky vznikají vlivem dlouhého stání, může to být ale i sportem a podobně. Trombóza vzniká převážně ve velkých a hlubokých žilách, proto se projevuje bolestí, otokem, přehřátím a začervenáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31392
10.3.22 08:43
@Martina4555 píše:
@Freeandwild
Myslíte, ze to tedy není možné?

Proc ses nechala testovat drive, kdyz ne kvuli HA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.22 08:44

@mroe Nechala jsem se testovat kvůli HA u mé gynekoložky, která mi ty testy udělala
Nakonec jsem se ale rozhodla nebrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat