Strach ze zeleného čaje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Name6
Nováček 9 příspěvků 11.04.19 16:22
Strach ze zeleného caje

Holky moc Vás prosím.. jsem zoufalá..
Teď na internetu čtu ze se nesmí pít zelený čaj.. a já už asi rok každý den piju zeleny čaj který nechávám luhovat klidně i 40 min.
Jsem v 10 týdnu.
Moc Vás prosím.. měla jste to tak taky některá?
Jsem hrozne zoufalá.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1510 příspěvků 11.04.19 16:30

Proč by se neměl pít? :nevim:

Makca87
Echt Kelišová 7580 příspěvků 11.04.19 16:31
@Name6 píše:
Holky moc Vás prosím.. jsem zoufalá..
Teď na internetu čtu ze se nesmí pít zelený čaj.. a já už asi rok každý den piju zeleny čaj který nechávám luhovat klidně i 40 min.
Jsem v 10 týdnu.
Moc Vás prosím.. měla jste to tak taky některá?
Jsem hrozne zoufalá.

Internet? Dobrý sluha, špatný pán! :zed: :pocitac:… Co se takhle řídit selským rozumem? :think:

prejeta_zaba
Kecalka 132 příspěvků 11 inzerátů 11.04.19 16:32

To bych chtěla být hrozně zoufalá ze zelenýho čaje. :roll: A proč, nepsali? Jakože obsahuje kofein? Tak ho nepij moc nebo si dělej slabší. To je tvoje volba přece. :nevim: Za mě teda radši zelený čaj než nějaké slazené patoky v plastu. Asi ho nepiješ jako jedinou tekutinu, ne? Tak hrnek - dva denně ti nic nemůžou udělat. :nevim:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 11.04.19 16:33

Jsem těhotná a taky jsem v zimě pila zelený čaj. Dělala jsem ho celou konvici. V čem je problém?

Elath
Kecalka 263 příspěvků 11.04.19 16:41

Jo a pan internet taky říká, že v prvním trimestru napít matovej čaj…
Mne treba na nevolnost nic jinyho nezabralo. A kdyz jsem to rikala doktorovi tak řekl, že v těhotenství nedoporučuje internet. Takže já když nevím, ptám se v poradne :grin:

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 11.04.19 16:41

@Name6 Zelený čaj jsem v začátku těhotenství pila a potom vždy před monitory aby syn nespal, ale nic se nemá přehánět. Spíš mě udivuje těch 40 minut louhování protože to musí být chuťově hnusné vždyť se tam vylouhují veškeré třísloviny a bude to hrozně trpké.

Tichošlápek
Extra třída :D 13683 příspěvků 11.04.19 16:42

@prejeta_zaba omlouvám se za offtopic, ale to je super nick :lol:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 11.04.19 16:46

@Name6 uklidni se a pij co ti chutná a dělá dobře. Podle internetu totiž jako těhotná nemůžeš nic, to by polovina tehuli vymřela :roll:

Do-not-touch
Závislačka 3884 příspěvků 11.04.19 17:05

Zelený čaj mi v těhotenství krásně držel železo :palec:

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 11.04.19 17:10

1. přestan studovat na internetu co nesmíš, zejména když si zjevně sugestibilní a úzkostná. Jinak ti z toho regulérně hrábne. cokoiv co si vymyslíš určitě někdo na internetu zakazuje těhotným a kojícím a hrozí že po tom určitě umřou v hrozných bolestech.

Vzhledem k tomu, že nejlidnatější zemí světa je Čína, kde těhotné pijí zelený čaj naprosto běžně a nijak to nevadí, tak to zjevně nebude takový drykák, jak tě nějaký web straší.

2. silnější problém je úzkost - nese sebou spoustu neurochemie v krvi a ta není úplně dobrá věc. A je to něco, co se dá řešit a je více než záhodno se s úzkosti naučit pracovat a zvládat ji, protože jakmile porodíš a budeš nevyspalá z péče o miminko, úrovně úzkosti se výrazně zvýší a dost reálně hrozí, že ti to přeroste přes hlavu.

Takže si rozhodně pořiď tuhle knihu https://www.kosmas.cz/…tehotenstvi/ a vybuduj si mechanismy, jak se úzkosti bránit a jak ji nenechat převzít vládu nad tvým životem.

Hanka1
Extra třída :D 14322 příspěvků 11.04.19 17:34

Prosim te jestli si zoufala ze zeleneho caje v desatem tydnu, tak co budes delat az se dite narodi? Hod se do klidu a necti nesmysly na netu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 18:05

@Ou Achjo, no já jsem nejspíš ten případ, co se s úzkostí nenaučil pracovat a při nevyspání z péče o miminko mi to přerostlo přes hlavu :-( Úplně jsem viděla, jak se mi mění tím nevyspáním osobnost, začala jsem být hrozně podrážděná apod. Kromě toho všechno musím mít pod kontrolou, ze všeho mám strach, všechno strašně řeším. Do toho hnusné hádky s partnerem (problém je ve mně, on sice také není dokonalý, ale fakt si myslím, že za to můžou ty mé nálady). Neměla bys prosím nějakou knížku na doporučení i pro mě? Díky.

Paola21
Závislačka 3887 příspěvků 11.04.19 19:13

Nesmíš taky věřit všemu, co si kde přečteš…

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 11.04.19 19:16

Končím 11. Týden, zelený čaj piju 0,5l hrnek každý ráno. Vím to, ale myslím si o tom své :roll: taky si dam jednou za čas slabé kafe, jim hermelin a susene sunky. přesně, mnoho průmyslově zpracovaného „jidla“ a pití taky nebude dobré a stravu je se tak většina tehotnych ;) no stress a nohy nahoru :kytka: na druhou stranu, pravda je, ze v 1. Těhotenství jsem byla stejná ;) teď po čtvrté už je to jiné.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama