Prosím o radu - špatný screening ve 13+4 tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janina711
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 11.04.19 11:11
Prosím o radu špatný screening v 13+4

Ahojky, prosím o rádu kdo má zkušenosti. Jsem v 13+4 a včera mi přišla zpráva z screeningu a byla špatná :,( jsem poslaná na konzultaci do Brna na genetiku. Mám strašný strach. Vyšel mi DS 1:19 pak mi tu píší trojcípá chlopeň_ Doppler: abnormální (regurgitace). Do Brna jsem objednaná až na příští týden na čtvrtek, ale ten strach a obava je strašná. Mám doma dvě děti toto je moje třetí těhotenství. Nemá stím někdo zkušenost? Hodně jsem tu hledala a nenašla jsem špatný UZ i krev. Je mi 35let.

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Liška2014
Neúnavná pisatelka 19580 příspěvků 11.04.19 11:20

@janina711 to je mi líto…radu…poradit nejde..drž se, bohužel, když vidí i vadu srdíčka…ta bývá u DS…moc ti přeji, aby to nebyla pravda :hug: rozhodnout se budeš muset ty…cítím s tebou

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 11.04.19 11:22

No nevypadá to dobře, uvidíš co ta genetika, ještě máš chvilku čas jít na potrat, mysli na své děti :hug:

janina711
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 11.04.19 11:31

Je to strašný a to čekání :-( Dětem jsme to v úterý konečně řekli že budou mít brášku moc se teší a pořád mě hladí po bříšku a pak příjde taková rána :( Ve čtvrtek mám konzultaci a pak se domluvíme co bude dál. Budu muset asi podstoupit plodovou vodu to mi říkal můj gynekolog. Uklidňoval mě že to stále nic neznamená a že mám být v klidu. Jemu se to řekne ono to vůbec nejde být v klidu. :,( :,(

Tarjei
Závislačka 4585 příspěvků 11.04.19 11:36

@janina711 hele jasne, dítě s ds neni zdravy, ale za me lepsi tohle nez takovej autismus.

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19580 příspěvků 11.04.19 11:36

@janina711 jen dodám…kéž by to tak nebylo…ale pokud ano, je to těžké rozhodnutí..jako starší máma už vidím věci jinak…i zdravé dítě se může narodit jako postižené nebo onemocnět a budeš ho milovat stejně, ne-li víc, ale jde o život toho prcka, jak moc bude plnohodnotný…osobně nevím, co bych dělala…můžu si říkat cokoli, ale jak by se to týkalo mě… hrozné rozhodovàní. Nevím tedy, jak moc jde poznat míra postižení… tomu nerozumím. Pokud jde, já sama za sebe bych si s nejlehčí formou malé nechala..s těžší ne…hlavně kvůli němu

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 11.04.19 11:42

Já bych si teda postižené dítě nikdy nenechala, kdybych věděla už v těhotenství, že je nemocné… nejen kvůli němu ale i kvůli dalším dětem které mám doma a které by to hodně ovlivnilo… takže ať se rozhodneš jakkoli, nikdo ti to nemůže mít za zlé… a co my víme, třeba z plodovky zjistíš, že je vše ok

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18427 příspěvků 11.04.19 11:44

Naděje umírá poslední :think: Držím pěsti, at je vše ok anebo jen lehká a dobře odstranitelná vada :kytka:

janina711
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 11.04.19 11:50

Všem moc děkuji za podporu. Je to strašně těžké a i to čekání co vlastně bude dál. :,( :,( :,(

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1510 příspěvků 11.04.19 15:37

Měla jsem to loni dost podobně, riziko DS 1:4, a tu vadu srdce mu našli také. Nakonec mám úplně zdravého chlapečka. Byla jsem na odběru chór. klku a dále ještě na několika utz, čekání to bylo velmi náročné, ale nakonec to dobře dopadlo. Držím vám palečky.

Sagema
Stálice 65 příspěvků 11.04.19 15:42

@janina711 Ahoj, mně také vyšel v 1. trimestru pozitivní screening na DS. Čekala jsem dvojčátka. U jednoho mi vyšla pravděpodobnost 1:41 a u druhého 1:5. Krev vyšla špatně a u toho, které mělo pravděpodobnost 1:5 nebyla vidět nostní kůstka a mělo vyšší šíjové projasnění. Jinak bylo vše v pořádku. Poslali mě na plodovku a ta bohužel u toho s pravděpodobností 1:5 DS potvrdila. Druhé miminko bylo v tomto ohledu v pořádku. Absolvovala jsem tedy selektivní fetocitu, která pro druhé miminko naštěstí dopadla dobře. Takže teď jsem 23+6 s jedním miminkem a doufám, že nás už nic nepotká.
Budu držet palce, ať je všechno v pořádku. On i ten vyšší věk tu pravděpodobnost zvyšuje. Je to přeci jen matematický výpočet. Mně je 41. Je otázka, co s tou chlopní. Zda se to samo srovná, nebo by to bylo po porodu řešitelné.

hadraplanka
Kecalka 159 příspěvků 11.04.19 15:43

Ten DS jen podle krve? To je jen statistika. Nemusí to znamenat vůbec nic. S tím srdíčkem je to komplikovanější, ale počítám, že skutečnou odpověď dá až screening v druhém trimestru.

ametyst
Extra třída :D 11316 příspěvků 11.04.19 15:46

Ahoj já nevím jestli nějak pomůžu ale při prvním těhotensství mě vyšel DS 1:13! narodil se zdravý chlapeček. Ale to byl ten triple test-nevím jestli se dnes ještě dělá.
Zatím jsou to jen čísla…a to srdíčko třeba také nemusí být tak „zlé“…snaž se být v klidu a moc držím palce :hug: :kytka:

hadraplanka
Kecalka 159 příspěvků 11.04.19 16:00

@ametyst Záleží. Už se tomu neříká tripple test (asi kvůli špatné pověsti) a pokud podstoupíš NT screening ve 13. týdnu, tak některé nemocnice ho ani neprovádějí (třeba vyhlášená továrna na děti a expert na komplikované gravidity - Podolí). Mě do něj sice naváděli v Thomayerovce, ale po domluvě s mým gynekologem jsem se na to vykašlala. Riziko jsem měla 1:17000 a UTZ naprosto v pořádku, takže mi to přišlo jako pitomost.

janina711
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 11.04.19 16:13

Mě když dělala doktor screening tak byl takový nervózní. Mimčo sebou strašně šilo a on nemohl nic zachytit aj sám říkal že sebou strašně šije. Pak mi říkal o tom srdíčku a to že budu muset na kardio, ale že se to může do tý doby srovnat a tam nemusí nic nakonec být. Tak jsme jeli s tím že vše bude dobrý a bum druhý den zpráva a špatné výsledky i krve. Mám z toho strašný strach. Nevím co čekat ani na té genetické konzultaci co se tam bude řešit. Je to taková strašná nejistota a strach.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama