Strašně živá 1,5 holčička

9
22.7.20 12:00

Strašně živá 1,5 holcicka

Maminky, asi ráda nebo jak to máte vy doma, mám 1,5 holčičku, strašně živá, neposedi chvíli, dela pořád akorát blbinky z čeho včera rozsekly ret a dnes na ni spadl sušák, jak s ním lomcovala, u všeho jsem byla, ale zabránit tomu úplně nešlo, u hraček moc nechce být, u kuchyňky docela jo, ale jinak litá a neposedi, na hřišti to samé, do všeho jde po hlavě, je jasné, že nemá rozum, ale už nevím jak zaměstnat, co dělat, vesime spolu prádlo, zameta, domácí činnosti prostě vše spolu, ale jinak, nekojim, spí celou noc, odpol si dá hodinku, ji dobře, veselá a v pohodě jinak úplně… Jsem tak nějaká na vazkach co dělat dál, jak ji rozvrhnout třeba den nebo zda víc hřiště nebo jak, v kočárku úplně být nechce, ale vydrží chvilku, jinak opravdu neposedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6838
22.7.20 12:14

Tohle přesně jsem měla s prvním synem. Ničeho se nebál, když se něco stalo, tak to udělal znovu. Hřiště? Cccc pořád někde lítal, padal, zdrhal.
Přešlo to věkem. Cca v těch 3 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6398
22.7.20 12:14

@Kami123

Tohle znám. Mám 2 takový a myslím, téze třetí nebude jiná. Ale co vždycky zaručeně pomohlo tak je bazén, aquapark na půlku dne a ten zbytek dne se dá pak nějak přežít než jdou spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21103
22.7.20 12:15

@Kami123Aktivní trávěné volného času rodiny a smířit se s tím, že kafe v klidu nebo dovolená ve stylu plácneme s sebou celý den na pláž a asi ani nějaké delší hlídání někým dlouho nebude hrozit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13632
22.7.20 12:16

Potřebujete být co nejvíc venku a co nejvíc ji utahat, chodit co nejdelší trasy, nechat ji jezdit na odrážedle, pokud máte dostupnou nějakou trampolínu tak skákat, zvážila bych nějaký kurz plavání pro batolata a nechat ji řádit ve vodě.

Jo a co nejvíce ji posílat vylítat se ven s tatínkem, ať si odpočineš.

Jinak běžné úrazy prostě bude mít, bez toho se nenaučí co dělat nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.7.20 12:18

@Ou to jsme pořád venku, 3 i 4vkuse poletuje po hřišti, chodí mi spát docela pozdě, ráda bych kdyby šla dřív než v 10,ale zatím bez úspěchu, občas už nevim :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26529
22.7.20 12:20

Normální dítě. Většina dětí se věkem uklidní. My doma říkáme synovi tasmánský čert (podle animaku) nebo pták uličník (též podle pohádky). Pořád někde běhá, leze a on do toho ještě mluví. Takže je ho všude plno.
Starší se uklidnil kolem 3 let a začal na sebe být velmi opatrný.
U mladšího ještě čekáme a nevzdáváme se.
Nejlepší je najít bezpečné místo a vypustit, ať řádí. Pak přidat organizované věci - kolo, plavání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26529
22.7.20 12:22

Já vždycky vzpomínám na staršího. Šli jsme na Sněžku. Pěšky tam i zpátky. My přijeli úplně vyflusaní a on vzal kolo a ještě 2 hodiny jezdil na kole a nakonec šel s babičkou plavat do bazénu. :mrgreen: :lol:
Já nebyla schopná ani udělat večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3961
22.7.20 12:23

Normální dítě. Pomůže den trávit venku, teď je na to ideální počasí. Domu jen na oběd a ani to není nutností. Děti mají spoustu energie a nejvhodnější je směřovat ji do pohybu, ideálně venku, pokud nemáte velký barák a nevadí ti uklízet pohromu, kterou děti řáděním doma většinou vytvoří. V roce a půl nemůžeš očekávat nějakou sofistikovanou hru nebo výdrž u statické hry. Ať si běhá, skáče, jezdí… A souhlasím s tím, že na únavu je nejlepší voda. Bazén na zahradě, koupaliště, aquapark, kryty bazén…lze to za každého počasí, ale bohužel ne pořád, pokud se tedy nejedná o ten bazén na zahradě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
22.7.20 12:37

Mám doma také aktivní 1,5 letou holčičku která spí jen hodinku denně a někdy ani to ne a porad nekde běhá a vyvádí rošťárny. Nebojí se ničeho a vše chce vyzkoušet. Na hřišti běhá jak blázen mezi skluzavkami a houpačkami a vše je jen na chvilku. S manželem si to užíváme a jsme celé dny venku a něco podnikáme. Chodíme hodně na výlety malá zvládne ujit 6 km a stejne ji to moc neunaví. Kočár už nikam nebereme malá chodí všude pěšky. Užívej si to pasivní děti jsou nuda… :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.7.20 13:16

@chaela bazén bych brala, ale takové možnosti nejsou, pro takhle malé dítko právě, na plavání jsme chodily, jednou týdně na půl hodinky, jinak barák ani zahradu nemáme, takže blbý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6398
22.7.20 13:18

@Kami123

Jak ze není? U vás nemáte plavecký stadion? Koupaliště? Aquapark?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.7.20 13:20

@Natálka26 aquapark není, bazenek pro menší ano, ale pořád skoro plný, jdou tam ta plavání a myslím, že na koupání venku to není, ve 22 stupních teda… Je tu bazén s vyhrivanou vodou venku, přijde mi chladno tam ležet na dece, auto nemám a jsem s malou samacefly týden…od rána do večera, manžel maká od ráno do vecera, má auto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3961
22.7.20 13:22

@Kami123 ne každý má zahradu s bazénem, ale určitě máte v dostupným okolí koupaliště, plavecký bazén, aquapark, řeknu, rybník,… nebo ji dej malý nafukovací na trávu za panelák. Všechno jde když se chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.7.20 13:23
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie