Streptokok v moči v 11 tt

7021
4.11.19 19:44

Streptokok v moči v 11 tt

Zdravim :mavam:

Dnes mi v moci na gyn nasli nejake bakterie, jedna z nich je streptokok. Nevim presne o jaky druh se jedna. Jsem v 11 tt. Dostala jsem atb na 7 dni (Amoksiklav).

Nevedela jsem, ze streptokok se muze objevit i v moci. Nemate s timto nektera zkusenost na zacatku tehu? Vim, ze ke konci tehotenstvi se delaji stery a pokud vyjde pozitivni, davaji se pred porodem atb. Tohle je ale podle me jiny prubeh. Spis mam strach, aby bakterie v moci neublizily miminku, co se tyce vyvoje atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74821
4.11.19 19:58

@Lenny93 No, kdyby se to neléčilo, tak by mohly, ale když se to podchytí, tak je dost nepravděpodobné, že by z toho byl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3343
4.11.19 20:20

@Lenny93 Stery na streptokoka typu B se dělají kolem 37tt. Pokud budeš pozitivní, nijak se to neléčí, ale při rozjizdejicim se porodu musíš dostat nitrožilně ATB min. 4h před samotným porodem. Ony se tyhle mrchy nějak stěhují po těle a nemusí tě vůbec obtěžovat. Nebezpečné jsou v porodních cestách pro mimco až během porodu. Teď je dítě chráněné uvnitř…placenta, hlenová zátka.. takže si myslím, že si nemusíš dělat starosti. Přeju hodně zdraví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1669
4.11.19 20:21

@Lenny93 a ty máš nějaké potíže? Asi netušíš kolik těch bakterií v moči bylo, případně jestli tam našli leukocyty atd? Je dost možné, že ten streptokok ‚bydlí‘ v pochvě moč jej do zkumavky spáchala. Streptokoky běžně močové infekce nedělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
4.11.19 20:25
@Sue2008 píše:
@Lenny93 a ty máš nějaké potíže? Asi netušíš kolik těch bakterií v moči bylo, případně jestli tam našli leukocyty atd? Je dost možné, že ten streptokok ‚bydlí‘ v pochvě moč jej do zkumavky spáchala. Streptokoky běžně močové infekce nedělají.

Leukocyty prave ne, to me rikala, ze tam nebyly v moci. A jinak potize mam takove, ze mam lehce zvysenou teplotu, tak to asi priklanim tomu streptokoku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1669
4.11.19 20:40

@Lenny93 no, tak bych to asi na močovou infekci neviděla a teplota klidně může být např. nějaká viróza :nevim:. Ale rovnou píšu, nejsem lékař a internetové diagnozy nemají žádnou hodnotu. Prostě ATB poctivě dober, hlídej se, ale kvůli tomu bych se o mimčo nebála :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
4.11.19 20:59
@Sue2008 píše:
@Lenny93 no, tak bych to asi na močovou infekci neviděla a teplota klidně může být např. nějaká viróza :nevim:. Ale rovnou píšu, nejsem lékař a internetové diagnozy nemají žádnou hodnotu. Prostě ATB poctivě dober, hlídej se, ale kvůli tomu bych se o mimčo nebála :kytka:

Jasny, ale i tak dekuju :kytka: me slo jen o to, aby streptokok nejak miminku neublizil. Protoze taky v tom tele byl urcite par dni, atb beru ode dneska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat