Střevní neprůchodnost

1
19.4.13 10:07

střevní neprůchodnost

Dobrý den, minulý týden jsem byla přijata do nemocnice s velkými bolestmi břicha v levém boku a podbříšku a následně i celého břicha, zácpou a plyny také odcházely jen obtížně. Na sonu byl jen výrazný meteorismus tračníku, na rtg také nic významnějšího. Pan doktor říkal, že ve střevě bude asi nějaká překážka. Naštěstí se to obešlo bez operace, dávali mi infuze, nálevy, ale bez většího úspěchu. Dostala jsem vypít litr Fortransu, po kterém jsem měla velké křeče, ale zabral aspoň troškuDomů mně pustili v pondělí v celkem stabilizovaném stavu. Dodržuji dietu, ale bez projímadla na velkou nejdu a když více tlačím tak ta levá strana hodně bolí. Užívám Lactulosu 3× denně 2 polévkové lžíce, mám z toho jen velké křeče v břiše a sem tam něco málo stolice.Jsem objednaná ke gastroenterologovi..Mám za sebou 6 gynekologických operací za poslední rok a půl. Poslední operace byla před měsícem. Nález byl multicystický septovaný útvar v oblasti levého ovaria, který byl přirostlý k nástěnnému peritoneu, poševnímu pahýlu a k tlustému střevu. Může to mít nějakou souvislost a je možné, že se to bude opakovat? Pan dr mi říkal, že se to zatím obešlo bez operace. Tyto potíže jsem mívala už dříve, kdy se střídala zácpa s průjmem a velké nadýmání, občas jsem měla i hlen ve stolici, ale po té poslední operaci se to zhoršilo úplně. Na zácpu jsem zkoušela kromě lactulosy i regulax, gutalax, čaj ze senny a na nadýmání espumissan, duspatalin, ale žádná velká úleva..Moc Vám děkuji za radu a přeji hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
janamika
25.11.13 11:08

srůsty ve střevech

Dobrý den, mám dlouholeté problémy s vyprazdňováním střev, i když plyny odcházejí. Občas mám bolesti na levé straně a taky „nafouklé“ břicho. Poslední dobou jsem trpěla pocitem plnosti, nechutenstvím, pálení žáhy, tak jsem navštívila lékaře a po bezvýsledném užívání lactulozy jsem byla objednána na kolonoskopii. Tu jsem absolvovala před 4 dny a dozvěděla jsem se, že mám ve střevech srůsty a taky střevo značně vinuté. Na dotaz, zda se srůsty odstraní mibylo řečeno, že se jeden odstraní a další 3 se udělají. Já s touto odpovědí spokojená nejsem, už vyšetření bylo z tohoto důvodu velmi bolestivé a zdlouhavé a situace se nijak nezměnila. Snažím se víc pít, cvičit, masírovat břicho, ale žádné změny nepozoruji. Snad to chce čas. Mě by ale zajímal něčí názor, zda opravdu srůsty nepotřebují odstranit a stačí pouze více tekutin, pohybu, vlákniny,… Je mi 50 let, žádné jiné vážnější problémy nemám, žádnou operaci v oblasti břicha jsem nikdy nepodstoupila a nerada bych se trápila zbytečně, pokud je tu nějaké řešení Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
hana levá
4.12.13 16:43

enteroklyza

Již dva roky mám velké problémy se zažíváním a dala jsem dolu 27 kg hodně zvracim mám bolesti v levém podžebří až do zad. dnes jsem byla na rengenu a mám distální část ilea při plnění poněkud pomaleji se rozvijí a jěště mě čeká funkční

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat