Střevní viróza - inkubační doba

46
9.6.21 14:16

Střevní viroza - inkubacka

Ahoj, předem se omlouvám že jsem taková plasanda…
Dcera byla včera ve školce, dnes ráno rýma jako blázen, takže doma.
Volala jsem do školky a omluvila ji. Paní učitelka mi řekla že nějaké dítko včera doma zvracelo a že je taky omluvene.
Ja mám ze zvracení fakt strach, rýma ok, všechno ok, ale zvraceni fakt nezvládám. Na netu se píše že inkubacka je 1-7 dní, ale mě by zajímala vase zkušenost. Za jak dlouho se vám nějaké to zvracení u dětí projevilo? A event, nevíte o něčem co bych jí mohla dát jako prevenci?
Diky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.6.21 14:43

@Aijka U nás proběhla střevní viróza jen jednou, odnesla to celá rodina. Kde to chytla dcera netušíme, protože v tý době jí byl rok a kousek, bylo to v zimě na Štědrý den. V každým případě to šlo hodně rychle a od jejího prvního zvracení a průjmu jsme postupně do několika hodin odpadali všichni. Asi bych tomu dala 24hodin, pokud je to infekčního původu. Taky to to dítě ze školky mohlo mít z přehřátí nebo snědlo něco nevhodného..

• Citovat
  • Nahlásit
46
9.6.21 14:47

Děkuji za odpověď, já doufám ze to bylo u toho dítka z něčeho takového jak píšeš. Já tyhle virozy fakt šíleně nesnáším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67922
9.6.21 14:50

1-3 dny prumerne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29310
9.6.21 17:30

My měli dost často střevni virozy, kde jsme se po 3-4 dnech postupně vystřídali všichni. Což bylo zajímavé, že to šlo po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
9.6.21 17:38

@vokishka tyo takže fakt až čtyři dny jo? Ach jo, to se utrapim :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 18:44

@Aijka No když si vzpomenu, jak to to probíhalo u nás, tak první dítě začalo 24.12. při obědě zvracet, tak lehla a blinkala až do rozsvícení stromečku, po rozdání dárků zase opadla. 25.12. asi ve tři ráno nám začala ze spaní zvracet druhá plus manžel, mě to skolilo 26.12. večer a prozvracela jsem celou noc. Byly to první Vánoce, kdy jsem zhubla asi 6kg :D A pamatuju si to stále velmi živě, protože „blicí nemoci“ nesnáším snad úplně nejvíc.

• Citovat
  • Nahlásit
46
9.6.21 18:55

No teda pěkný, to vám to šlo fakt rychle. A šest kilo potěší že? Ale většinou je to jen voda a rychle se to vrací :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat