Urologický problém?

203
6.6.21 21:48

Urologický problém?

Prosím o radu.
Synovi bude za měsíc 5 let.
Odplenkoval se sám ve 3 letech. Nikdy jsme na tom nelpěli, ani nijak nenočníkovali. Jen jednoho dne, chtěl taky chodit na wc. Takže nevím, zda-li by to třeba zvládl drive, nebo by byl problém.

V posledních dvou týdnech začal učuravat přes den. Doma, venku, ve školce. V noci spí tvrde a neprobudí ho to. Všimla jsem si, že když usnul, tak to pustil. Asi půl hodinu po usnuti. Čekala jsem chvilku jestli ho to probudí. A ne.

Nikdy jsme to nějak neprozivali, nedramatizovali. No, stane se. Převlikli jsme a bylo. Stejně o tom nechtěl nějak mluvit a řešit to.

Teď ale nechce do školky, z toho důvodu, že “paní učitelka se kvůli tomu zlobí” “děti jsou na nej ošklivý” to muže být asi jeho špatná interpretace. Ona je v komunikaci vždy profesionální. Kolektiv taky tmelí výborně, takže asi spis nedorozumění.

Když jde na malou, tak to jde dobře, ale nedobehne včas. Od pátku je hodně unavený. Polehává přes den. Nic moc se mu nechce. Měli jsme o vikendu klidovy režim. Sní toho míň a míň, a nejspíš Si někde blokl záda. Bolí ho jedna strana bederní páteře. Blbě se mu přes tu stranu vstává, ohyba a tak.
Krev v moči není.
Pitný režim problém není, hlidam ho a pije dost.

A teď, co s tím? Pediatr? Urologie? Chirurgie kvůli těm zadum?
Veme nás někdo akutně? Nebo nejde o akutní problém?

Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29309
6.6.21 21:56

Hned zitra pediatr a vzala bych moč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10947
6.6.21 21:58

Začala bych u pediatra, ten vás vezme hned a případně vás pošle dál. A ta bolest zad klidně můžou byt ledviny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
6.6.21 22:01

Ano, ranní moč a k dětskému, ten pošle dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
6.6.21 22:15

Díky za odpovědi, tam to tam zajdeme. Na spaní má plenu, ale zítra ráno se snad povede odebrat.

Tak jsem docela napjatá, jak to dopadne. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22814
6.6.21 22:27

@Dollorres jejda, vždyť je naprosto jasné, že je nemocný, urychleně k doktorovi s močí, zánět ledvin není žádná sranda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
6.6.21 22:36

@stinga Já jsem si nejdřív myslela, že jde o něco psychického. Třeba po období kovid izolace, že si odvykl na školku apod.
U tehle potíží jsem očekávala, že mu spis nepůjde čurat, a bude to pálit. :oops:
Nejvíc to vygradovala tenhle vikend.
Nejspíš jsem fakt musela hodně věci přehlédnout, neseplo mi to. Záda v souvislosti s ledvinami, o tom jsem vubec netušila.
Tak teď jen doufám, že jsem to nezanedbala moc, a bude v pořádku. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22814
6.6.21 22:57

@Dollorres tak určitě to vyléčit půjde, asi dostane atb a bude vše v pořádku, napiš potom jak jste u doktorky dopadli :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
7.6.21 10:55

@stinga Nakonec jsme skončili hospitalizovaní. Pediatricka nás poslala hned do nemocnice. Tam jsme asi hodinu čekali na výsledky krve i moči. A má nějakou extrémní hladinu crp, že by mohla hrozit sepse. A k tomu volnou tekutinu v dutině. Což teda nevím, co znamená jestli je to špatně nebo ne. Antibiotika žilně. :?
Jenže potom začal blinkat. Tak mu dali něco, co to tlumí a je snad ještě víc spavej než předtím. 8o
Samozřejmě ho tu nechci nechat, ale mám ještě 16 měsíčního. S hlidanim není problém, ale ráno si ho převzala tchyně, a on proste netuší, co se děje. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10947
7.6.21 11:05
@Dollorres píše:
@stinga Nakonec jsme skončili hospitalizovaní. Pediatricka nás poslala hned do nemocnice. Tam jsme asi hodinu čekali na výsledky krve i moči. A má nějakou extrémní hladinu crp, že by mohla hrozit sepse. A k tomu volnou tekutinu v dutině. Což teda nevím, co znamená jestli je to špatně nebo ne. Antibiotika žilně. :?
Jenže potom začal blinkat. Tak mu dali něco, co to tlumí a je snad ještě víc spavej než předtím. 8o
Samozřejmě ho tu nechci nechat, ale mám ještě 16 měsíčního. S hlidanim není problém, ale ráno si ho převzala tchyně, a on proste netuší, co se děje. :(

Držím palce, ať je brzy v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22814
7.6.21 12:00

@Dollorres no teda, to mi vyrazilo dech, myslela jsem, že dostane atb a půjdete domů :,(, tak asi je to vážnější, volná tekutina je špatně, no raději zůstaňte v nemocnici, pokud tchýně zvládne mladšího, ono děti se většinou rychle vyléčí i ze špatného stavu, tak přeji, aby se chlapeček rychle uzdravoval, :hug:
to teda byl šok, tak náhle zůstat v nemocnici :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
7.6.21 14:20

@stinga To ona zvládne i manžel na HO, spis, aby neměl nějaké trauma z odloučení.
Hrozne to tu na mě padá, plus pocit, že jsem to vlastně způsobila já.
Nakonec se přišlo i na to, že má nějaký funkcni problem i na močáku. To se bude řešit tedy až po doleceni infekce. Nejspíš operací. A do te doby bude mít nejspíš problem s únikem moči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22814
7.6.21 15:17

@Dollorres ach jo, to zvládnete, musíte - mladší chlapeček to určitě dá, teď je hlavní, aby se vyléčil starší :hug:
pak napiš, jak léčba pokračuje, musíš mu dodat odvahu a pohodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.6.21 21:28

Tak jsme konečně doma.

Zánět už je zalečeny, teď už jen dobrat antibiotika doma.
Zjistilo se, že má tedy hyperaktivní močový měchýř, zároveň celkem velké množství zbytkové moči. A tak to dost uniká.

Nejhorší na tom je to, že se s tím nedokáže zatím srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22814
15.6.21 08:51

@Dollorres :hug: přeju hodně duševní síly, no dovedu se vžít do situace, dcera také bude mít 5, že by to bylo těžké, kdyby nevědomě učurávala po době, kdy se tak nestávalo - radu nemám, asi se poptat u dětské doktorky, jak se to řeší, hlavně tedy psychicky - a mají teda v plánu operaci nebo se to operativně řešit nedá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat