Úžeh nebo úpal batole

236
4.6.21 16:02

Úžech, úpal batole

Ahoj holky, chtěla jsem se poradit, co se Vám osvědčilo na úžech nebo úpal? Malý, 2 roky, byl včera dlouho venku, snažili jsme se ho tedy držet ve stínu, měl čepičku a hodně pil, ale asi jsme to přeci jen podcenili… Dneska už se vzbudil protivný a ani venku nebyl, po obědě šel spát a probudil se s teplotou, neměřila jsem, ale řekla bych tak 38 max. Nicméně byl docela takový apatický a málem blinkal, samozřejmě jíst nechtěl, to jsem ani nenabízela. Dala jsem mu na teplotu dva paralelen čípky (má 15 kg, takže dle letáku), dala jsem mu napít, to vypil tak 400 ml šťávy. Pak mu ten paralen asi zabral, tak chvilku tak polehával, koukal na pohádku a pak zase usnul, teplotu už nemá, ale trošku mě vyděsilo, že byl takový mimo. Ale to je asi při úpalu normální, že? Ještě nebyl nikdy nemocný, tak jsem z toho trochu vykulená, jsem zvyklá, jak pořád běhá a neposedí, tak je to u něj strašně nepřirozený, ta umořenost. Chtěla jsem se zeptat, máte nějaké tipy a triky, co na to zabírají, případně co mu tak dát jíst až se vzbudí? Asi ovoce, zeleninu (ne kyselé), když si dá? A myslíte, že mu mám třeba napustit vlažnou vanu, nebo je to blbost? A za jak dlouho ho to cca přejde a trochu ožije? Omlouvám se za hloupý dotaz, ale opravdu jsem poprvé v této situaci :? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
655
4.6.21 16:42

Pokud bude mít studené končetiny, určitě nekoupat/nesprchovat. Jinak horečky děti mívají kde z čeho. Píšeš, že měl čepku, pil, atd. Vypadá to na virózku. Klid, tekutiny, hlídat teplotu, jídlo nabízet ale nenutit. pokud bude stále, tak k Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2346
4.6.21 16:43

V tech vedrech, co byli vcera, tak to chce tu cepicku macet a schladit treba v bazenku. Zitra uz mu bude nejspis dobre. Taky bych dala nejake ovoce-zeĺeninu, treba melouna, okurku. Jestli jist nebude chtit, tak v klidu jen piti. Dnes je taky pekne vedro, tak treba by mu ta vana pomohla. Az mu bude lip, tak zase zacne behat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
4.6.21 16:54

Klid, chládek, odpočinek, popř. srazit teplotu. Hlavně hlídej aby dostatečně pil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11440
4.6.21 17:02

S prvnimi vedry se tohle obcas stane. Odpocivat, chladit, hodne pit. Leky na horecku bych nedavala, vzdyt ji ani nemel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3587
4.6.21 17:21

Dala bych studený obklad na čelo, tekutiny, studený meloun, syn se rád tulil tělo na tělo, pocení to trochu srazilo. Měl to vzdy hned ten den a do rána dobrý. Jakékoli léky na srážení horečky bych podávala jen po změření a při vyšší teplotě, než „asi 38“. A už při pobytu venku stříká na děti i sebe květinové vody na osvěžení a ochlazení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
4.6.21 17:49

Nejdůležitější je, aby dítě dost pilo. A už ho pak, mámo, tolik nesmaž, ať se nepřižahne zas :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
4.6.21 20:14

Děkuji všem za reakce :) už vypadá trochu líp, i když polehává a má trochu zvýšenou teplotu. Ale alespoň že hodně pije :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
včera v 09:31

Prosím, jak dlouho může trvat horečka při úžehu či úpalu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
včera v 21:19

U nás to trvalo jen jeden den, druhý už byl OK, i když trochu unavenější :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat