Flíček/vyrážka na ruce u syna

Anonymní
3.6.21 10:00

Flíček/vyrážka na ruce u syna

Zdravím maminky,
nevíte co by to mohlo být? Se synem zajdeme určitě k doktorce, ale je tam až v pondělí a mám strach.
Syn měl flíček dýl ale vypadalo to jako kdyby se jen někde o něco škrábnul. Nevěděl o něm. Od večera místo ale vypadá takto a škrábe si ho. Nikde jinde to nemá.
:nevim: :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31311
3.6.21 10:04

Těžko určit podle fotky, vypadá to jako atopický ekzém, nebo ložisko plísně :?
Určitě zajděte k lékaři, když není pediatr, tak na kožní. Zatím bych mu to promazala, ať nesvědí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24344
3.6.21 10:25

Mám stejné tipy jako @Fiducia Atopák nebo nějaká plíseň.
Zatím bych to promazala třeba bepathenem, jen slaboučkou vrstvu, ten neublíží ani na to ani na to.
Na plísně pomáhá Canesten, ale nevím, co by provedl s atopickým exemem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31311
3.6.21 10:46

Měla jsem Clotrimazol, ale taky nevím, jestli je dobrý potírat případně ae :think: Ale já si byla jistá, že to je plíseň (od morčat) a mazala jsem sebe, tak jsem tl zkusila, žejo :lol: S dítětem jsem šla k lékaři, když se vysypala taky :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 10:49

Pásový opar??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
3.6.21 10:52

A nezastupuje doktorku nekdo? Podle fotky tezko rict, na prvni pohled jsem si rekla atopicky exem, na druhy si uz nejsemnjista…mokva to? Urcite jako prvni pomoc pouzij hydrokortizon..je volne prodejny, obsahuje male mnozstvi kortikoidu, minimalne zastavi to svedeni..nam ho doktorka povolila pouzit u rocniho ditete 1 x denne po 3 dny, jestli mas starsi, tak by to slo treba vickrat..jestli to mokva, tak taky udelej odvar z repikoveho caje a potirej, vysusuje a taky by mel zmirnit to svedeni a verim, ze ani jedna vec neublizi, at se jedna o plisen nebo exem nebo nic jineho..na mokvajici lozisko bych nedavala nic mastneho..jestli je to suche, tak naopak mastit a ten repik nedavat..hydrokortizon muzes na oboje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 10:54

Nikdy bych nedávala kortikoidy naslepo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 10:57

Já tipuju pásový opar (většinou bývá spíš na trupu teda). Ten se léčí vitaminem B a na svědění tekutý pudr. Pokud se hodně zhorší, nasazují se antivirotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
3.6.21 11:03

Ja to na pasovy opar nevidim.Mela jsem ho, vypada jinak.Byva to cervena plocha a jeden maly nality puchyrek vedle druheho. I kdyz zasycha, tak jsou to jedna tecka vedle druhe (jak pupinky popraskaji).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
3.6.21 11:57

Ja tipuju impetigo. Nazivo jsem to neviděla, ale cetla jsem o něm a popis je stejny, jako u vas - nejdřív to vypadá jako škrábanec, rychle se to rozlejza, ložiska se množí. Jdete k doktorovi co nejdřív, léčí se to antibiotiky a je to nakažlivé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 16:16

U nás hodně podobně vypadal atopický ekzém, ale ruku do ohně bych za to nedala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
951
3.6.21 16:35

Šla bych zitra k zástupu doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu