Střídavá péče - má nárok?

22
25.5.16 22:15

Střídavá péče- má nárok?

Ahoj prosím poradíte mi někdo kdy má otec nárok na střídavou péči? Nejsme spolu už od těhotenství a začal se zajmat o syna 6.měsícu až ted. Nebyl do ted ani v rodném listu. Vyhrožuje mi střídavou péči. Nemyslím si že by ted měl nějaký nárok ale vím že do budoucna až se ukáže jak se o malýho zajmá se nevzdá. Myslím si že ted se bude hodně zajmat a malýho a starat se a zažádal by tak za dva roky.Je to sice daleko ale hrozně se toho bojím. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23176
25.5.16 22:19

Proč se bojis? Uvidíš jak se bude chovat a starat odteď dál. U nás se ex taky moc nestaral, neprebaloval, nekrmil, ven nechodil, mel zato že mimino patří k matce. Změnilo se to velmi postupně a hlavně po rozchodu. Dnes má syn 6 a v podstatě máme střídavou, malemu to vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22993
25.5.16 22:21

Jistěže může otec bojovat o střídavou péči. A pokud to není nějaký feťácký nemakačenko bez střechy nad hlavou a dítě nebude např. kojené, tak má docela solidní šanci uspět, tím spíš, pokud se o dítě bude pravidelně zajímat a starat se o něj…
Ty můžeš samozřejmě argumentovat proti a pak je to na úvaze soudu. Každopádně, dítě má nárok na péči obou rodičů, takže bych řekla, že by asi bylo lepší to otci v rozumné míře umožnit /to, že byl zřejmě blbej partner nemusí nutně znamenat, že bude blbej otec/, je také relativně dost pravděpodobné, že zjistí, že péče o dítě není taková prča, jak se mu to možná teď zdá, navíc střídavkou může vyhrožovat hlavně proto, že tě chce potrápit…a dá pokoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
25.5.16 22:32

Otec může podat žalobu o určení svého otcovství k dítěti. S projednáním této žaloby je ze zákona spojeno i řízení o úpravu rodičovské zodpovědnosti, tj. určení komu bude dítě svěřeno do péče, jaké bude druhý rodič platit výživné a případě i úprava styku, pokud to některý z rodičů navrhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
26.5.16 01:50

Tak pokud se o malýho zajímá a zajímat a dobře starat bude dál, tak co by v tom byl za problém? byla bys radši, kdyby se na něj časem vykašlal a tvúj syn by přišel o otce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
26.5.16 07:56

@Lennka 9 Já tě chápu, pokud se nezajímal v těhotenství ani prvního půl roku, nechtěl být v rodném listě…určitě tě to mrzí a máš strach, jak se někdo takový dokáže postarat o mimčo. Na druhou stranu, byli jste na to oba, je i jeho, takže pokut to není nějaký asociál má na kontakt se synem právo a uvidíš do budoucna jak se bude zajímat dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.16 08:42

@Lennka 9 čeho se bojíš? je to jeho otec? pokud ano, nárok má. Ale nejdřív musí být zapsaný v rodném listu atd.. pokud ho dítě nezná, střídavka nebude hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.16 12:52

Ahoj holky, prosím o Váš názor: Jsem vdaná 7 let, máme pětiletou Adélku. manžel před 4 lety prodělal mozkovou příhodu, je v invalidním důchodu (na černo má další příjmy ), má invaliditu 3.stupně, ze 70% neschpný pracovat jelikož nehýbe rukou, má epilepsii a napadá na nohu. po příhodě jsem mu byla oporou, starala se o něj, učila ho chodit, ale bohužel se mu změnila povaha a už to dál nejde…schodli jsme se že pujdem od sebe ale bude chtít po týdnu střídavou péči…to já ale nechci, nebudu mu bránit dceru vídat atd…ale na týden mu ji prostě nesvěřím, neuvaří jí, sice je už 3 roky bez epi záchvatu, ale co když by ho dostal v přítomnosti dcery? s dcerou si nehraje, jen sedí na gauči s notebookem, když si ji všimne tak až večer když má dítě už spat a na konec to končí brekem, to samé když jsou spolu jen na dvorku. Myslíte, že by mu soud vyhověl ve střídavé péči? Barák je jeho, dostal ho darem, ale rekonstrukci a veškeré vybavení jsme platili společně když jsme byli už manželé - prý mi vyplácet nic nebude, na to ať zapomenu. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
666
10.9.16 19:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o Váš názor: Jsem vdaná 7 let, máme pětiletou Adélku. manžel před 4 lety prodělal mozkovou příhodu, je v invalidním důchodu (na černo má další příjmy ), má invaliditu 3.stupně, ze 70% neschpný pracovat jelikož nehýbe rukou, má epilepsii a napadá na nohu. po příhodě jsem mu byla oporou, starala se o něj, učila ho chodit, ale bohužel se mu změnila povaha a už to dál nejde…schodli jsme se že pujdem od sebe ale bude chtít po týdnu střídavou péči…to já ale nechci, nebudu mu bránit dceru vídat atd…ale na týden mu ji prostě nesvěřím, neuvaří jí, sice je už 3 roky bez epi záchvatu, ale co když by ho dostal v přítomnosti dcery? s dcerou si nehraje, jen sedí na gauči s notebookem, když si ji všimne tak až večer když má dítě už spat a na konec to končí brekem, to samé když jsou spolu jen na dvorku. Myslíte, že by mu soud vyhověl ve střídavé péči? Barák je jeho, dostal ho darem, ale rekonstrukci a veškeré vybavení jsme platili společně když jsme byli už manželé - prý mi vyplácet nic nebude, na to ať zapomenu. Děkuji

Pokud je otec soudný a tvrdí, že je schopný se o dcerku postaral, tak proč by nemohl? Neuvaří jí - asi i on sám bude muset něco jíst, takže logicky nějaké jídlo určitě vždy obstará, na tom se můžete dohodnout. Není to nic neřešitelného. Kdyby dostal záchvat, tak ho možná dcera zachrání tím, že zavolá sanitku, což by v 5ti možná mohla zvládnout, když jí vše dobře vysvětlíte? Nebo stačí nouzová SMS z mobilu, která přijde třeba Vám. Opět nic neřešitelného, není to malé miminko, které nemůže být bez dozoru, kdyby se zdrav, stav manžela zhoršil, zase situaci můžete řešit jinak. Většina otců se začne o své děti starat právě až v době, kdy „musí“, kdy už tam není ta manželka, která skáče kolem všeho. Přeji hodně štěstí, ať vše dopadne co nejlépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
16.10.17 17:38

Partner vyhrozuje a mam dite ktere kojim ma na to pravo na stridavou peci poradte mi prosim dnes jsem to podala k soudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
17.10.17 09:29

Ma narok na to kdyz nema zajem a vyhodil nas z baraku a napadal me ze by mi dalialeho na stridavou peci kdyz ho ke vsemu kojim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4443
18.10.17 08:08
@Agatka 12 píše:
Ma narok na to kdyz nema zajem a vyhodil nas z baraku a napadal me ze by mi dalialeho na stridavou peci kdyz ho ke vsemu kojim

Zákon - dítě má právo na péči obou rodičů od narození
Judikatura - střídavou péči lze vyloučit např. v případě kojení
Praxe - prakticky má šanci velmi mizivou, musel by mít obrovské štěstí na OSPOD a zejména soudce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.17 14:23
@Agatka 12 píše:
Ma narok na to kdyz nema zajem a vyhodil nas z baraku a napadal me ze by mi dalialeho na stridavou peci kdyz ho ke vsemu kojim

Když kojis, tak má asi smůlu.
Jinak z vlastní zkušenosti soud, že te vyhodil z domu a podobne nezajímá.
Byla jsem v situaci, kdy měl z domu vyhodil v noci, když se opil. Napadl me několikrát, ale bohužel to nemá nic společného s tim, jaky je otec.
A dokud jen vyhrožuje, bud vklidu. Oni takový umi jen vyhrožovat, aby ti ublížil.
A verim, že by starání o dite v kuse se vším všudy nezvládly.

• Nahlásit
  • Citovat
35
18.10.17 15:20
@Anonymní píše:
Když kojis, tak má asi smůlu.
Jinak z vlastní zkušenosti soud, že te vyhodil z domu a podobne nezajímá.
Byla jsem v situaci, kdy měl z domu vyhodil v noci, když se opil. Napadl me několikrát, ale bohužel to nemá nic společného s tim, jaky je otec.
A dokud jen vyhrožuje, bud vklidu. Oni takový umi jen vyhrožovat, aby ti ublížil.
A verim, že by starání o dite v kuse se vším všudy nezvládly.
taky si myslim ze by to nezvladl uz mam papir s razitkem od soudu prej se nemusim bat mi rekla pani od socialky tak uvidim dekuji
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.17 16:15
@Agatka 12 píše:
taky si myslim ze by to nezvladl uz mam papir s razitkem od soudu prej se nemusim bat mi rekla pani od socialky tak uvidim dekuji

Neboj se. I OSPOD bude k soudu psát vyjádření. U nás se muj bývalý partner zvládne postarat dva vikendy v měsíci.
Více nechce. Mel také kecy, že si zazada o střídavku a nebo do své.
Za ty roky, ale už na OSPOD ví, co je zač. A když jsem mu nabídla širší styk, sám u soudu řekl, že nechce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama