Strizlive mysleni sama s detmi

Anonymní
13.8.20 10:51

Strizlive mysleni sama s detmi

Ahoj holky, muzete mi napsat jak resite dovolenou s detmi? Jsem s nimi sama, penize nemam nazbyt asi jako zadna, jen me udivuje to okoli, dotazy vy nikam nejedete? No jedte tamhle a spoustu fotek jake to by v Chorvatsku, jak to resite? Prijdu si divna, radeji anonym diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28496
13.8.20 10:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky, muzete mi napsat jak resite dovolenou s detmi? Jsem s nimi sama, penize nemam nazbyt asi jako zadna, jen me udivuje to okoli, dotazy vy nikam nejedete? No jedte tamhle a spoustu fotek jake to by v Chorvatsku, jak to resite? Prijdu si divna, radeji anonym diky

Nemáš rodinu, někde na venkově? Kam bys mohla na prodloužený víkend.
Chápu, že je ti to líto, ale když ty prachy teď nemáš, tak na cizinu to nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
13.8.20 10:58

Zkus koukat třeba na zajímavé zážitky zdarma v okolí, nebo nějaké lowcost ubytování na horách, ve stanu, prostě něco na co našetříš :) Jinak chodit s dětma hodně ven, třeba sportovat, zakopat si, zahrát pingpong, k rybníku, přírodní koupaliště, když nemáš na moře, tak prostě moře nebude, nebo si šetřete, že třeba za 5 let pojedete a házejte si přebytečný peníze do prasátka…

měla jsem hodně kamarádek, co jeli k moři poprvé v 18 a i tak měli hezké dětství, jen je prostě nutné se k tomu stavět pozitivně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22014
13.8.20 11:02

Okolí je do toho prdku. Pokud vědí, že jsi sama s dětmi, tak jsou asi natvrdlí, jestli se takhle blbě ptaj a předhazují své super dovolené.

Jinak se zkusit „pozvat“ k někomu na chatu, vyjet za nějakými příbuznými, jak píše @Bábrdl

Jinak low cost je dovolená po ČR v kempu pod stanem (zkusit půjčit vybavení po známých) nebo jezdit na jednodenní výlety. Ale i ten vlak/bus/benzín, nějaké vstupné a sváča do batůžku něco stojí.
Fakt záleží jestli každý měsíc vyjdeš tak tak, nebo nějaké peníze jsou, ale ne zrovna na moře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13371
13.8.20 11:03

Je ti to líto kvůli sobě a dětem, nebo kvůli reakcím okolí? Pokud ti dovolená chybí, určitě se dají vymyslet velmi levné varianty, klidně pod stan někam mimo kemp (jen dobře vybírat, kde se upíchnete), uvařit si na ohni a koupat se v řece/rybníku. Poptej se kamarádek nebo rodiny, jestli nemůžete na chvíli k nim (barák, chata apod). Pokud ti jde o zahraniční dovolenou, tak to moc nechápu, obzvlášť ne letos. Spousta lidí, co každý rok jezdí k moři, na to letos kašle (včetně nás), tak si to zas tak neber :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4256
13.8.20 11:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky, muzete mi napsat jak resite dovolenou s detmi? Jsem s nimi sama, penize nemam nazbyt asi jako zadna, jen me udivuje to okoli, dotazy vy nikam nejedete? No jedte tamhle a spoustu fotek jake to by v Chorvatsku, jak to resite? Prijdu si divna, radeji anonym diky

Jsem sama s ditetem. A dovolenou řeším tak, že si dítě uplatňují v daních 1× ročně. Tím pádem v dubnu mi přistane na účtě cca 15 tis a z toho si pokryvame dovolenou. Jinak bych na to nenasetrila. Peníze, co si dávám bokem si sporům, kdyby se něco pokazilo nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13371
13.8.20 11:05

Jo a pokud máš v okolí tak taktní lidi, kteří se ti chlubí zahraniční dovolenou a ptají se, proč vy nikam nejedete, přestože vědí, že jsi s dětmi sama, tak by bylo načase najít si normální přátele :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7510
13.8.20 11:10

Nemam vubec nikoho, a protoze vim, ze budu mit hodne placeni pres rok obedy, skola v prirode, vylety a tak setrim, nemyslela jsem zrovna more, i tady je dovolene pomerne draha, bojim se ze bych pak nezvladal vse detem poplatit, nechapu jestli je nejaka povinnost s detmi nekam jet na dovolenou nebo proc takove reci, jinak deti jsou spokojene, na koupaliste jezdime ven chodime take…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
13.8.20 11:11

A to že nejedete k moři je ti líto kvůli tobě a kvůli dětem a nebo jen kvůli reakcím okolí? Já si myslím že lidi ve tvém okolí jsou tedy pěkně netaktní když vědí že jsi sama s dětmi peněz nemáš nazbyt a předhazují ti svoje luxusní dovolené :roll: Každopádně hezká dovolená nemusí být nutně u moře a nemusí být ani drahá ;) viz příspěvky nade mnou. No a pokud opravdu toužíte po moři tak se dá našetřit hold nepojedete teď ale třeba za 6 let ale určitě se to dá ;) Vždyť se nemusí jezdit nutně do těch nejluxusnějších hotelů beztak tam člověk je víceméně jen přes noc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
13.8.20 11:12

Tak letos to rozhodně není divný, když někdo nejede k moři.

Vyrazila bych s dětmi někam do kempu, do chatek nebo klidně pod stan k nějakému rybníku a lesu. Pokud jsou starší a ty trochu dobrodružnější povaha, tak na čundr. Nebo na čundr na kolech. Čundry jsou za cenu vlaku a nákupu v sámošce ;). Dá se taky pronajmout někde chalupa či chata, když se dáš dohromady s nějakou kamarádkou, tak se to často cenově „dá“…

Jinak cestovat se dá i za levno, ale fakt to není o tom, že se nakráčí do cestovky a týden se proválí v resortu. To už jeden musí umět aspoň anglicky, být schopný si najít levné letenky či jízdenky, najít si ubytování (úplně zadarmo lze třeba využívat Couchsurfing, nicméně znamená to obvykle kočovat)… A musí tě bavit výzvy, musíš být ochotná improvizovat, mluvit s lidmi, skutečně cestovat, nejen se opékat na pláži. Jde to i s dětmi, byť bych volila tak ty školní. Pokud tě v předchozím odstavci k smrti vyděsil čundr, ne-li už stan, tak prostě radši ten rybník…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
13.8.20 11:14
@Nekoukej! píše:
Nemam vubec nikoho, a protoze vim, ze budu mit hodne placeni pres rok obedy, skola v prirode, vylety a tak setrim, nemyslela jsem zrovna more, i tady je dovolene pomerne draha, bojim se ze bych pak nezvladal vse detem poplatit, nechapu jestli je nejaka povinnost s detmi nekam jet na dovolenou nebo proc takove reci, jinak deti jsou spokojene, na koupaliste jezdime ven chodime take…

No já si myslím že to povinnost rozhodně není pokud Prostě nejsou peníze tak je lepší se na to vyprdnout a nikam nejezdit než se třeba zadlužit :think: každopádně je důležité že děti jsou spokojené a zdravé :srdce: Jinak já znám Spousty lidí kteří v dětství nikam nejezdili ani k moři ani na hory a vyrostly z nich normální fungující lidé ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
13.8.20 11:16

@Nekoukej! ale jasně že to není povinnost, ikdyž ano spousta lidí kouká nechápavě…my jsme byli na 5 dní a už asi taky nikam nepojedeme, vyrážíme na výlety, koupaliště, děti jsou u babičky…není nutné mít rozplánované prázdniny tak, že se doma otočíte 4× jen na vyprání :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
13.8.20 11:17
@Nekoukej! píše:
Nemam vubec nikoho, a protoze vim, ze budu mit hodne placeni pres rok obedy, skola v prirode, vylety a tak setrim, nemyslela jsem zrovna more, i tady je dovolene pomerne draha, bojim se ze bych pak nezvladal vse detem poplatit, nechapu jestli je nejaka povinnost s detmi nekam jet na dovolenou nebo proc takove reci, jinak deti jsou spokojene, na koupaliste jezdime ven chodime take…

Tak když jste na tom s penězi takhle, tak je problém v lidech, se kterými se bavíš, ne v tobě. Povinnost to fakt není. Nota bene letos.

Vykašli se na lidi a užívejte si léto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5301
13.8.20 11:18

Máš asi dost hloupé lidi kolem sebe když se diví tomu, že samoživitelka nama na dovolenou u more.. Pokud tobě a dětem dovolená nechybí, tak to neřeš, užívej si léto podle sebe, jak to jde, koupání, procházky, vždyť to stačí.. Jestli někam vyrazit chcete, tak třeba aspoň na pár dnů, do nějakého kempu poblíž, do chatky, nebo pod stan by nemuselo být finančně úplně náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 11:24

@Alušáček Nemam vubec nikoho, a protoze vim, ze budu mit hodne placeni pres rok obedy, skola v prirode, vylety a tak setrim, nemyslela jsem zrovna more, i tady je dovolene pomerne draha, bojim se ze bych pak nezvladal vse detem poplatit, nechapu jestli je nejaka povinnost s detmi nekam jet na dovolenou nebo proc takove reci, jinak deti jsou spokojene, na koupaliste jezdime ven chodime take…

Prave ze se mame fajn, deti se ptam jake maji prani kam by rady, jen kdyz slysim takove reci mam pocit, ze nejsem dobra matka, druha babicka a dedecek si na prazdniny deti nikdy nevzali

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama