Stromeček pro zvířata

Anonymní
10.11.20 15:20

Stromeček pro zvířata

Ahoj,
Chceme na vánoce zvířátkům ozdobit strom zeleninou a ovocem. Ale chtěla jsem se zeptat, vše se váže na nit a ta nit v břiše zvířeti nemůže ublížit? 8o děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5150
10.11.20 15:44

Co vázat slámou nebo jen položit na patra větviček? Jinak počkám na další odpovědi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
10.11.20 15:50

Také mě napadlo slámou nebo senem, případně přírodním lýkem. My ve skautu dělali to, že jsme dobroty jen pokládali pod stromeček, protože malé zvířata by stejně na větvičky nedosáhly. U stromečku zazpívali koledy. Bylo celkem jedno, zda je stromeček ozdobený, nebo je nadílka pod ním, svůj účel to splní tak jako tak. Je to krásná tradice a moc ráda ji dodržuji i v dospělém životě. Jen pozor, nastudujte si co zvířatům můžete vůbec dát, ať jim nezpůsobíte bolesti. Spíše starý chleba, kaštany, žaludy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 15:58
@Anonymní píše:
Ahoj,
Chceme na vánoce zvířátkům ozdobit strom zeleninou a ovocem. Ale chtěla jsem se zeptat, vše se váže na nit a ta nit v břiše zvířeti nemůže ublížit? 8o děkuji

Díky za hezké téma :mavam:
Nit určitě ne, stačí dát do krmelce (tvrdé pečivo, mrkev, jablka, brambory, řepa, oves, bukvice, kaštany radši ne, ve větším množství jsou toxické ). Počkám taky na další tipy

• Citovat
  • Nahlásit
2437
10.11.20 16:53
@Anonymní píše:
Nit určitě ne, stačí dát do krmelce (tvrdé pečivo, mrkev, jablka, brambory, řepa, oves, bukvice, kaštany radši ne, ve větším množství jsou toxické ). Počkám taky na další tipy

Tvrdé pečivo taky ne. Nadýmá a nemá žádné živiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
10.11.20 16:57

Super článek čím krmit zvěř v zimě

https://m.instory.cz/…i-zabit.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5220
10.11.20 17:09
@Anonymní píše:
Nit určitě ne, stačí dát do krmelce (tvrdé pečivo, mrkev, jablka, brambory, řepa, oves, bukvice, kaštany radši ne, ve větším množství jsou toxické ). Počkám taky na další tipy

Prosím, jen ne pečivo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 17:37

Moje kamarádka dělá každý rok, ale ne zeleninu, ale sušené maso a játrovky, věší na vepřová střívka :P :mrgreen:
Teda blbě jsem to pochopila, ona to dělá svým psům :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
10.11.20 17:53
@Anonymní píše:

Tvrdé pečivo ne. Tedy jedině kdyby si je chtěla zabít místo vánočního obdarování. Jinak podle počasí jaké v té době bude. Doporučují v každém případě dát pod stromek, ne na strom. Jak bylo zmíněno menší zvířata by měli smůlu. Když bude v tu chvílí sníh tak nohou jej odhrnout a nadílku dát kolem dokola na zem (ne na sníh)
Mrkev, jablka, řepa, kaštany. Ve větším množství nevadí, ale zase ne moc velké. Jde o to aby zvěř dané množství spotřebovala dřív než začne hnít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama