Struma při léčbě hypotyreózy

20
18.5.20 15:18

Struma při léčbě hypotyreózy

Ahoj, mám diagnózu hypotyreózy půl roku. TSH 22. V listopadu jsem měla strumu, v lednu dle lékařky ne a teď podle jiného lékaře ke kterému jsem si šla jen pro léky prý opět ano. Stalo se Vám někdy, že Vám struma zmizela a pak se objevila opět? Jak se to řešilo? Vyšší dávka či rovnou operace? Děkuji. :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4495
18.5.20 15:41

@Anonym38 a ta struma byla potvrzena na UZ? Jak veliká ta štítná žláza je? Že by struma po lécích úplně zmizela je nepravděpodobné, ale může přestat růst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
18.5.20 16:02

Struma byla zjištěna na UZ. Levý lalok okolo 9ml a pravý lalok 10,5 ml. U žen je to už moc. Myslím, že standard u žen je do 7 ml. Když si saham na krk tak nikde žádnou strumu nepozoruji, ale já to neviděla ani v tom Listopadu. Zarazilo mě to od toho zadkakujiciho endokrinologa, ale tak půjdu během pár týdnů ke své lékařce a snad to bude dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
18.5.20 16:30

Hodnoty jsou hraniční, normální objem štítné žlázy je u žen do 18ml (celkem), ty máš celkem 19,5ml, tedy jen lehce nad normou. Klidně se může stát že jednou naměří 19ml a podruhé 18ml, žádné měření není 100% přesné. Pokud v té štítné žláze nejsou nějaké podezřelé uzle, tak to není nález k operaci. Pokud budeš brát léky tak jak máš, tak ta štítná žláza nejspíš neporoste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
18.5.20 17:30

Díky za odpověď. Právě že mám Hashimoto. Takže tam mám uzlíky do 6mm které jsou hyperechogenni. Lékařka je neklasifikovala jako podezřelé, takže mi neudělala punkci. Na pohmat ten krk mám měkký a žádné uzlíky ani necítím. Takže nevím, jestli se mi opět dělá struma a z jakého důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat