Plastika nosu a pojišťovna,kam zajít jako první?

Anonymní
18.5.20 14:35

Plastika nosu a pojišťovna,kam zajít jako první?

Ahojte
Chtěla bych se zeptat ( na ty, kteří s tím mají zkušenosti)
Asi před 10 lety jsem měla zlomený nos díky autonehodě, nyní pociťuji že se mi špatně dýchá. Chci jít na plastickou operaci, ale jak jsem četla tak mám nějaký procento naděje, že mi to proplati pojišťovna. Ale otázka je, kam s tím první zajít?
K obvodní lékařce? Nebo rovnou se objednat na ORL? Děkuji za odpověď. :)))

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1889
18.5.20 15:30

Ahoj, já byla na operaci nosní přepážky ze zdravotních důvodů cca před 3 roky, moje první kroky směřovaly na ORL ambulanci, kde ti horší průchodnost potvrdí ;)
Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 16:22

@Zwetta Děkuji moooc, můžu se ještě zeptat, jak jste přesně postupovala po návštěvě ORL? A za jak dlouho od návštěvy ORL jste šla na plastiku? A jestli se změnil i tvar nosu, třeba zmenšil atp.
Já mám špatnou přepážku s díky autonehodě mám i uprostřed nosu hrbolek a tam pociťuji největší problém v dýchání.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 16:23

@Zwetta a ještě jestli jste musela i k obvodnímu na doporučení na ORL, nebo stačí zajít přímo na ambulanci, nebo se tam objednat dopředu a říct jim o vyšetření?

• Citovat
  • Nahlásit
18.5.20 16:28

Dospělý syn měl v dětství zlomený nos a v postupně se mu hůře dýchalo. Neplatil nic - zajdi na ORL a nech si napsat doporučení do nem. na Karlově nám. v Praze - je tam primář Dr. Káňa (jsou to 4 roky, co mu to dělal). Naprostá spokojenost, doporučuje.
Měl to ze zdravotních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.20 16:29

Čekal pak na zákrok asi 4 - 6 měsíců, přesně nevím, ale on si to naplánoval na prázdniny, mimo školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
18.5.20 21:39
@Anonymní píše:
@Zwetta Děkuji moooc, můžu se ještě zeptat, jak jste přesně postupovala po návštěvě ORL? A za jak dlouho od návštěvy ORL jste šla na plastiku? A jestli se změnil i tvar nosu, třeba zmenšil atp.
Já mám špatnou přepážku s díky autonehodě mám i uprostřed nosu hrbolek a tam pociťuji největší problém v dýchání.

doporučení jsem nepotřebovala, šla jsem na Orl přímo ;) po vyšetření na orl musíš za svým obvodním doktorem, který ti udělá předoperační vyšetření. Já měla jen vnitřní operaci, ale ano, mám pocit, že díky zásahu a vnitřním stehům vypadá můj nos jinak. Záleží, na čem se s doktorem, co tě bude operovat, domluvíte, to asi není všude stejné a každý máme jiný nos a jiné zdravotní komplikace ;)
Já šla od vyšetření do cca 4 měsíců, už to nevím přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat