Strupy, lupy, šílené svědění hlavy

934
26.5.20 10:40

Strupy,lupy , šílené svědění hlavy

Ahoj všem, potřebuju poradit. Cca 2 roky mě trápí strupy na pokožce hlavy a šílené svědění, řekla bych že mi i dost vypadávají vlasy. Ne, nemám vší :D Vždy se to na chvíli zklidnilo, a pak zas objevilo v plné síle. Vlastně to začalo při prvním těhotenství. (Nedopadlo, nyní jsem skoro 4 měsíce po porodu, nekojim ). Ráda nosím černé oblečení, tak si asi dokážete představit jak pak vypadám. Svědění je nejhorší v noci, asi jak se mi potí hlava bych řekla. Nebo když ležím ve vaně trošku si ze zadu namočím vlasy tak pak mám strach že si vyškrábu lebku ???? Hlavu si myju cca 2-3× za týden. Zkoušela jsem různé šampiony, kopřivový, pak přímo na lupy, drahé i ty úplně nejlevnější ale nic nepomáhá ???? Poraďte mi prosím nějaký speciální šampon, krém nebo prostě něco co už fakt pomůže. Už jsem zoufalá. :( Jinak jsem na lupy, ani jiné problémy s pokožkou hlavy nikdy netrpěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

880
26.5.20 10:44
@Lucie1906 píše:
Ahoj všem, potřebuju poradit. Cca 2 roky mě trápí strupy na pokožce hlavy a šílené svědění, řekla bych že mi i dost vypadávají vlasy. Ne, nemám vší :D Vždy se to na chvíli zklidnilo, a pak zas objevilo v plné síle. Vlastně to začalo při prvním těhotenství. (Nedopadlo, nyní jsem skoro 4 měsíce po porodu, nekojim ). Ráda nosím černé oblečení, tak si asi dokážete představit jak pak vypadám. Svědění je nejhorší v noci, asi jak se mi potí hlava bych řekla. Nebo když ležím ve vaně trošku si ze zadu namočím vlasy tak pak mám strach že si vyškrábu lebku ???? Hlavu si myju cca 2-3× za týden. Zkoušela jsem různé šampiony, kopřivový, pak přímo na lupy, drahé i ty úplně nejlevnější ale nic nepomáhá ???? Poraďte mi prosím nějaký speciální šampon, krém nebo prostě něco co už fakt pomůže. Už jsem zoufalá. :( Jinak jsem na lupy, ani jiné problémy s pokožkou hlavy nikdy netrpěla.

Nechápu proč si po takové době, nezajdeš na kožní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25704
26.5.20 10:48

Kožní a hned. Běžně dostupné šampony to nevylepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9614
26.5.20 10:48

Zašla bych na kožní a zkusila v lékarně koupit šampon na seboreu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23028
26.5.20 10:52

Kožní…dost možná to bude seborea (seborhea?) a pokud to máš tak dlouho, může to být chronické a jen tak se toho nezbavíš.
Jinak mě na seboreu pomáhal konopný šampon přímo ne tento typ „lupů“, také šampon na vlhké lupy od Vichy, případně lékařské „mazání“. Vlasy negelovat, nelakovat, pokud možno vyfoukat jen trošku u hlavy a jinak nechat doschnout. U mě to má co dočinění i se změnami teploty - v zimě se to zhoršuje…
Ale kožař je základ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
881
26.5.20 11:07

Ahoj, taky jsem jednou řešila silné svědění hlavy. Na kožním jsem dostala dehtový šampon. Smrděl, ale pomohl. Hlavně se neskrabat, to je pak ještě horší. Fakt zajdi na kožní, ať se zbytečně dlouho netrapis!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
26.5.20 11:09

@Oliverka28 Ono to bylo jak na houpačce, jednou to zmizelo, pak se to zas objevilo. Nechci chodit k doktorovi s každou ptakovinou ale už mě to dost obtěžuje takže asi mi nic jiného nezbude jestli se toho chci zbavit. @Russet @kotaska91 @Mar__tanka1983 . Díky holky, za 14 dní musím k obvoďakovi tak si nechám napsat žádanku na kožní, ale zas teď je ta korona. Tak já nevím. Ještě k tomu jsem z Karvinského kraje :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
26.5.20 11:12

Ještě dodám že už skoro 3 roky mě trápí koutky, taky pořád dokola, zmizí, pak se zas objeví. Už 3 roky pořád dokola. Tak jestli to nemá nějakou souvislost. Koutky řeším s Dr. vyzkoušeno X mastí a pořád se to vrací. Teď mi napsal homeopatika, tak jsem zvědavá jestli to pomůže, což si myslím že né tak už mu řeknu ať si všechny homeopatika strčí za klobouk. Tak to už pak taky pořeším s kožní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
26.5.20 11:13

@Ahojluci Kéž by to šlo, se neškrábat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1693
26.5.20 11:49

Na koutky vitamin B komplex forte. Na hlavu bych zkusila šampon Nizoral z lékárny, ale určitě bych se objednala na kožní. Už to trvá fakt dlouho a na kožní nepotřebuješ doporučení z obvodu. A lékaři už normálně fungují. Nechápu, že to 2 roky necháš a nejdeš k lékaři, to zas není taková ptákovina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1693
26.5.20 11:52

Na strupy na hlavě se dá ještě použít mast Kerasal, ale nevím, jak to tam budeš mezi vlasy mazat. Ale zkusila bych namazat, nechat pár hodin a pak smýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 12:23

Dobrou zkušenost mám s lopuchovou vodou od Alpy. Nejspíš máš kůži na hlavě vysušenou, proto tě svědí. tahle vodička krásně osvěží… stojí pár korun, tak uvidíš. Jinak pak opravdu ten lékař nebo brát Biosil apod…

• Nahlásit
  • Citovat
25704
26.5.20 13:12
@Lucie1906 píše:
Ještě dodám že už skoro 3 roky mě trápí koutky, taky pořád dokola, zmizí, pak se zas objeví. Už 3 roky pořád dokola. Tak jestli to nemá nějakou souvislost. Koutky řeším s Dr. vyzkoušeno X mastí a pořád se to vrací. Teď mi napsal homeopatika, tak jsem zvědavá jestli to pomůže, což si myslím že né tak už mu řeknu ať si všechny homeopatika strčí za klobouk. Tak to už pak taky pořeším s kožní.

Kvasinka. Souvislost to má. Vyváříš ručníky a povlečení? Vlasy sušíš nebo nechaváš třeba pod ručníkem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
26.5.20 15:58

Díky holky, vyzkouším. @Russet Nevařím, normálně peru. Vlasy dám na pár minut do ručníku, a většinou vyfenuji, nedávno se mi rozbil fén tak jsem nechávala vlasy volně uschnout ale pořád stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
26.5.20 16:29

Taky mně napadla kvasinka, když jsou tam i ty koutky. Možná i cekově přeléčit, protože ty potvory „prorostou“ celé tělo. Určitě na kožní. Objednat se hned, není třeba doporučení. Někde můžou být dlouhé čekací doby. Ale teď bývají dobré šance se upichnout dřív, protože spousta lidí nikam nejde kvůli covidu. Já tak během „pandemie“ vyřešila dlouho odkládaná vyšetření, protože mně objednali za týden, místo za tři měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama