Student, co chce na medinu

Anonymní
13.5.21 10:21

Student, co chce na medinu

Dobrý den, prosím nezlobte se na mě, asi je to blbý dotaz, avšak mě zajímá. Jak by měl vypadat student na gymnáziu, který by chtěl na medicínu? Zajímají mě známky, jakou si nejhorší může dovolit atd.
Samozřejmě, ty nejlepší známky by měl mít.
Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6998
13.5.21 10:23

Tak určitě velký zájem o biologii budou zkoušky a určitě maturita z biologie zejména cloveka. Známky tolik důležité jako takové nejsou ale pokud máš z biologie 3 a víc tak bych se zamýšlela zda to má smysl. Dále to studium je poměrně dost náročné 6 roku a je opravdu důležité mít dobrou paměť a hodně se učit v průběhu studia s před zkouškami už tuplem. Není na škodu už na gymplu chodit na latinu pokud je možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 10:33

Asi by se takhle neměl ptát…

Většina z nás měla na gymplu jedničky, sem tam dvojky. Nicméně to není podmínkou. Protože každá střední škola má jinou úroveň a známky úplně nejsou odrazem chytrosti, úspěšnosti. Musí se připravit na zkoušky, počítat s tím, že medicina je poměrně dřina- zejména je náročná na čas při učení. Když je někdo chytrý, má „pamatováka“, má to lehčí…Mě to na gymplu nebavilo kromě biologie, chemie, matematiky, ale na medicině mě bavilo skoro všechno, takže na studium vzpomínám moc ráda a nemám pocit, že bych mládí strávila nad učením, i když jsem se stejně jako ostatní učila dost proti třeba studentům FF, ČVUT,…

• Citovat
  • Nahlásit
69968
13.5.21 10:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím nezlobte se na mě, asi je to blbý dotaz, avšak mě zajímá. Jak by měl vypadat student na gymnáziu, který by chtěl na medicínu? Zajímají mě známky, jakou si nejhorší může dovolit atd.
Moc děkuji.
:mrgreen: mám najít fotky z maturitního večírku? :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 10:39
@Anonymní píše:
Moc děkuji.

Dcera je v 6. ročníku osmiletého gymnázia. Zatím v podstatě na vysvědčení samé jedničky. Od příštího školního roku si ve škole zapsala seminář z biologie a chemie. Doma se učí nad rámec školy fyziku. Zároveň už absolvovala pár online seminářů, které jsou zaměřené na přijímačky na medicínu. Na prázdniny má zaplacený týden letní školy „Chci na medicínu“.

• Citovat
  • Nahlásit
69968
13.5.21 10:44
@Anonymní píše:
Dcera je v 6. ročníku osmiletého gymnázia. Zatím v podstatě na vysvědčení samé jedničky. Od příštího školního roku si ve škole zapsala seminář z biologie a chemie. Doma se učí nad rámec školy fyziku. Zároveň už absolvovala pár online seminářů, které jsou zaměřené na přijímačky na medicínu. Na prázdniny má zaplacený týden letní školy „Chci na medicínu“.

Zakladatele uklidnim - v sextě jsem vůbec neušila, že na medinu chci, na vysvědčení jsem měla i trojku, nad rámec jsem se nidky nic neučila a žádný kurz ani seminář jsem neabsolvovala. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 10:57
@Lama Lama píše:
Zakladatele uklidnim - v sextě jsem vůbec neušila, že na medinu chci, na vysvědčení jsem měla i trojku, nad rámec jsem se nidky nic neučila a žádný kurz ani seminář jsem neabsolvovala. :lol:

Jí to baví, tak jí nebráním :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
4097
13.5.21 11:11
@ludmilaadamkova píše:
Tak určitě velký zájem o biologii budou zkoušky a určitě maturita z biologie zejména cloveka. Známky tolik důležité jako takové nejsou ale pokud máš z biologie 3 a víc tak bych se zamýšlela zda to má smysl. Dále to studium je poměrně dost náročné 6 roku a je opravdu důležité mít dobrou paměť a hodně se učit v průběhu studia s před zkouškami už tuplem. Není na škodu už na gymplu chodit na latinu pokud je možnost.

To si úplně nemyslím, 2 roky biologie na gymplu jsou co se týká medicíny, podstatné možná jen na přijímačky a to ještě v době, kdy jsem se hlásila já, tak na 2. a 3. LF byly otázky jen z biologie člověka a genetiky, na zoologii a botaniku snad jen po jedné otázce na 2. LF a na 3. LF snad vůbec (i když se to mohlo změnit). Já zoologii a botaniku neměla vůbec ráda, tak jsem z biologie nematurovala, maturovala jsem z chemie a matematiky (teď jsem se dívala, že studenty, kteří měli z matematiky během studií 1 nebo 2, nebo maturovali za 1 nebo 2, tak jsou zvýhodnění 30ti body u přijímaček na 1.LF).

Úplně nejlepší by mi přišlo maturovat z chemie a fyziky, ale z fyziky jsem občas měla dvojku a úplně jsem se na maturitu necítila, ale přišlo mi, že biologii a chemii má nadrcenou každý a pak u přijímaček hrály dost roli body z fyziky a na 2.LF test všeobecných studijních předpokladů, na který mi přišlo dost málo času.

Jinak známky si myslím, že pokud se nechceš dostat na průměr na 1. LF docela jedno, jakože pokud ti to nějak pálí, nebo máš dobrou paměť a jen tě na gymplu něco nebaví (já třeba trpěla na dějepisu a zejména na zsv), tak pokud budeš ovládat chemii, fyziku a biologii, tak ok.

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6998
13.5.21 11:35

@Lollitka no já myslela na ty přijímačky ale už je to skoro 20 roku co šly holky gymplu na medicínu :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 12:59
@Anonymní píše:

Tak to musí být asi „nadšenec“, jinak co se týče přijímaček, takova příprava je přehnaná. Ok, ja měla samé jedničky na gymplu při minimalnim úsilí. Biologii a chemii jsem se naučila k maturitě, fyzice jsem dala 1 týden po maturach, k tomu nejake ty modelové otázky a bylo. Nevím teda, co se učí na online kurzech či letní škole, co by člověk nenašel v knihách. Na nalejvarny nevěřím. Medicina chce železný zadek a magnetickou židli, známky v tom velkou roli nehrají. Pokud se neumíš ucit na střední, tak medicina neni vhodna volba.

• Citovat
  • Nahlásit
4333
13.5.21 15:00
@Lama Lama píše:
Zakladatele uklidnim - v sextě jsem vůbec neušila, že na medinu chci, na vysvědčení jsem měla i trojku, nad rámec jsem se nidky nic neučila a žádný kurz ani seminář jsem neabsolvovala. :lol:

měla jsem to podobně. Vždy mi šla a bavila mě biologie a chemie. Takže jsem uvažovala tímto směrem. Ale že půjdu na medicínu jsem se rozhodla až někdy na konci septimy. Na žádném kurzu jsem nikdy nebyla. Na gymplu jsem běžně měla i nějakou trojku na vysvědčení. Ale já šla na přijímačky s tím, že když se tam nedostanu, tak to nebude žádná tragédie. A byla jsem rozhodnutá, že pokud se nedostanu, tak to určitě další rok nebudu zkoušet znova. Být doktorkou nebylo nějaké moje vysněné povolání, prostě mi to šlo. Stejně tak mi šel sport a kdybych se nedostala na medicínu byla bych učitelka biologie a tělocviku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
13.5.21 15:06
@Anonymní píše:
Tak to musí být asi „nadšenec“, jinak co se týče přijímaček, takova příprava je přehnaná. Ok, ja měla samé jedničky na gymplu při minimalnim úsilí. Biologii a chemii jsem se naučila k maturitě, fyzice jsem dala 1 týden po maturach, k tomu nejake ty modelové otázky a bylo. Nevím teda, co se učí na online kurzech či letní škole, co by člověk nenašel v knihách. Na nalejvarny nevěřím. Medicina chce železný zadek a magnetickou židli, známky v tom velkou roli nehrají. Pokud se neumíš ucit na střední, tak medicina neni vhodna volba.
úplně nesouhlasím, já se poprvé nějak víc učila až na maturitu. A ani na medicíně jsem neměla pocit, že bych se nějak nadřela. V tu dobu jsem i závodně sportovala a 5 dní v týdnu trávila na stadiónu. Takže to, že se někdo neumí učit na střední ještě neznamená, že nevystuduje medicínu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 19:33
@Lucka1111 píše: úplně nesouhlasím, já se poprvé nějak víc učila až na maturitu. A ani na medicíně jsem neměla pocit, že bych se nějak nadřela. V tu dobu jsem i závodně sportovala a 5 dní v týdnu trávila na stadiónu. Takže to, že se někdo neumí učit na střední ještě neznamená, že nevystuduje medicínu.

Spíš jsem to myslela naopak. Jestli má někdo problém se učit/naučit něco na střední, tak to na medicínu moc není. Taky jsem se učila az na maturitu, ale věděla jsem, že to co potrebuji, sešrotuji rychle. Jestli ale tvrdíš, že mezi medicínou a gymplem není moc rozdílu v objemu učení, tak to zas nesouhlasím já. A taky bylo vidět, že studenti jiných VŠ se učili výrazně méně. Zakladatele nechci ani strašit, ale ani idealizovat. Sam musi vedet, zda ma problem si zapamatovat pár stránek, to není o známkách. Nakonec, prijimacky zkusit může.

• Citovat
  • Nahlásit
6144
13.5.21 19:38
@Anonymní píše:
Moc děkuji.

Jdi na práva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
13.5.21 19:47
@Anonymní píše:
Spíš jsem to myslela naopak. Jestli má někdo problém se učit/naučit něco na střední, tak to na medicínu moc není. Taky jsem se učila az na maturitu, ale věděla jsem, že to co potrebuji, sešrotuji rychle. Jestli ale tvrdíš, že mezi medicínou a gymplem není moc rozdílu v objemu učení, tak to zas nesouhlasím já. A taky bylo vidět, že studenti jiných VŠ se učili výrazně méně. Zakladatele nechci ani strašit, ale ani idealizovat. Sam musi vedet, zda ma problem si zapamatovat pár stránek, to není o známkách. Nakonec, prijimacky zkusit může.

neříkám, že mezi gymplem a medicínou nebyl rozdíl. Pro mě byl, protože na gymplu jsem se moc neučila, na medicíně ano. Ale neseděla jsem u učení pořád, takže železný zadek a magnetická židle v mém případě fakt ne. A třeba 4. a 5. ročník mi přišel vcelku nenáročný a nemyslím si, že bych se v tu dobu učila víc než studenti jiných VŠ. Nejvíc jsem se pak učila na atestaci z interny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat