Studený špajz

63
4.1.05 16:29

Studený špajz

Ahoj holky a maminky. Marně hledám na internetu praktickou radu ohledně přestavby kuchyně. Na jaře se chystáme předělávat kuchyňskou linku a já řeším velké dilema zda zůstat u původní linky naproti okna a vedle okna studený špajz, nebo zda příčku která tvoří špajz vybourat a udělat linku velkou, rohovou? vím že hodně z vás předělávalo kuchyně, hodně z vás stavělo nové domky a tak bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti a jestli nelitujete toho, že jste studený špajz vybourali nebo vůbec nestavěli a máte jenom tu obyčejnou velkou spižírnovou skříň? Měla bych to rozhodnout sama, ale já jsem pořád jak kyvadlo a nevím co bude lepší. V bytě, kde jsem bydlela 20 let jsme nikdy studený špajz neměli a po dvou letech v paneláku jsem si na studenou spižírnu zvyknula a je mi líto ji obětovat i za tu cenu, že budeme mít monstrózní rohovou kuchyň. Taky si myslím, že rohové kuchyně jsou současný módní výstřelek a možná by klasika byla lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2304
4.1.05 16:48

Studený špajz nemám a brala bych ho všema deseti. Já bych se ho nezbavovala. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
4.1.05 17:01

Ahoj,
nevím, jestli rohové kuchyně jsou módní výstřelek, my ji máme, je to hlavně kvůli velikosti místnosti. Jsme v paneláku a kdyby linka nebyla rohová, tak se na ní prostě nic nevejde. Na špajz místo prostě není, máme výsuvnou skříň vedle ledničky. Brala bych klidně něco většího, ale jinak jsem spokojená. Takže bych se rozhodovala prostě podle velikosti místnosti.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
4.1.05 20:09

Ahoj, já bych brala hned samostatnou spíž.Tam se toho vejde.Jako malá jsem bydlela v baráku a tam jsem ji měli.Potom jsem bydlela v bytovce a tam už nebyla.Alespoň tam byl velký sklep, kde se daly skladovat kompoty apod. Teď bydlím v paneláku, mám jen spíž. skříň u kuch. linky, která je sice odvětraná, ale vše do ní nenarvu. Do sklepní dřevěné koje raději nic nedávám, neboť se tu velice často krade.Záleží ovšem také na velikosti kuchyně.Pokud ji máš nad 10m2, tak bych to nechala raději tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
4.1.05 21:21

Ahoj,

taky bydlím v paneláku a studený špajz mám :D je to dobrá věc, a mám i rohovou linku :D , prostě mám velkou kuchyň :D . Ale spousta lidí v menších kuchyních se rozhodla špajz zrušit,právě kvůli místu na kuchyň. Že jde linka do rohu není až tak modní výstřelek jako spíš nutnost zvětšit kuchyňský prostor. Sama se musíš rozhodnout, ale já kdybych to místo neměla,špajz bych klidně oželela kvůli větší a praktičtější lince. Kromě toho teď v zimě jsem stejně takovou tu větrací „díru“ omotala kusem hadru,protože tamtudy šíííleně táhne na nohy 8O , to je můj názor rozhodnutí je na tobě,měj se hezky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
4.1.05 21:36

Ahoj SaliMali,

já bych se špajzu určitě taky nezbavovala. Ale taky možná záleží na tom, kolik času v tý kuchyni trávíš. Já osobně hodně. Kuchyň mám velkou, ale atypickou, nemám žádný pravý úhel, nábytek na míru… a špajz se mi bohužel nikam nevešla. A dost dost chybí.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
4.1.05 21:59

Ahoj SaliMali
nedávno jsme předělávali kuchyň.Špajz jsem zrušila a teď bych si nafackovala.Kupujeme balené vody a jediné místo kam se daly nacpat byl špajz 8O .Pomalu mužíka zpracovávám aby mi ho znovu postavil. :) H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
4.1.05 22:46

Ahojda,
já bydlím také v paneláčku,máme studený špajzík…Také jsem měla návrch že ho vybouráme a místo něj bude něco jiného (je jedno co-zkrátka by bylo více místa a možností),jenže každý mi tvrdí at se ho nezbavuju,že ho budu potřebovat a bude mi chybět…ale na co?stejně to co potřebuje chládek je v lednici.Taky jsem ale stále na vážkách-můj chlap mi řekne,že je to na mě,ale já nevím.Prostor kam věci ze špajzu přemístit by byl,tak nevím na co ho mít?Je pravda že bramborám,cibuly i česneku se tam daří a pokud zapomenu dát vychladit limču pro návštěvku do lednice nevadí,protože ze špajzu je tak akorát na pití.
No,asi jsem ti nepomohla a sobě taky ne,má to svý plusy i mínusy.Ale pokud se vzdáš špajzky získáš zas něco jiného…Hodně zdaru při rozhodování.pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
5.1.05 08:19

Ahojda,
přidávám se k názoru, špajzku zachovat. Bydlím teď v novém domečku, ale bohužel na špajzku nezbylo místo. Moc mi chybí, mám sice prostor pod shodištěm, ale není tam taková zima, jak bych si představovala.
Pokud nemáš jiný prostor na zeleninu, ovoce, kompoty rozhodně bych se špajzky nezbavovala a snažila bych se to vyřešit jinak. Nejde Ti špajzka nakombinovat s rohovou kuchyní? Třeba s přechodem zkosené skříňky, ale ono se to pěkně radí, když nevíme jakou máš kuchyň. Zkus navštívit kuchňské studio, kde Ti určitě poradí. Stačí mít nějakou představu, hlavně vědět, kde chceš sporák a mycák a oni Ti vše rozvrhnou a pak i vytisknou a když budeš mít štěstí na studio tak i barvně.
Přeji Ti šťastný výběr a ať se Ti v nové kuchyni dobře hospodaří
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.1.05 09:19

Ahoj,
já bych taky doporučila studený špajz zachovat. Měla jsem ho v paneláku a úplně stejný jsme postavili i v nové kuchyni v domku. Nevím jestli by u Vás nešlo spižní skříň otočit o 90°, takže by pak mohla být vedle ještě i rohová linka. Ale to záleží na velikosti kuchyně.
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama