Reklama

Studium asistentky pedagoga na Jabok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janina99
Nováček 7 příspěvků 03.02.17 09:05
Studium asistentky pedagoga na Jabok

Prosím, není tu někdo, kdo studoval na Jabok - nejlépe kurz asistentky pedagoga? Prosím jakékoliv zkušenosti…přiz­návám, že mám obavy, jestli to zvládnu…po mateřské nemůžu sehnat práci na poloviční úvazek, protože mimo Prahu se to „moc nenosí“…a tak jsem si z úspor zaplatila kurz asistentky pedagoga. Takže nejedeme na dovolenou, ale budu jezdit na kurz. A teď se začínám bát, jestli to zvládnu. Je to už „pár let“, co jsem ze školy a kurz končí testem a závěrečnou prací!?…prosím, nemáte ho někdo absolvovaný? Bojím se, bojím :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 09:25

Nevím, co je JABOK, právě studuji jinde. Pokud jsi původně studovala pedagogický nebo sociální obor a byla jsi studijní typ, tak je to v pohodě. Spoustu věcí budeš znát, pedagogika a psychologie se hodně prolínají. Zkouška není žádný test, ale jak maturita. Závěrečná práce a její obhajoba musí dnes být, jinak by ten kurz nemohli akreditovat. Věř tomu, že nikdo z toho radost nemá, koordinátorka našeho studia říká, že jí ty práce akorát zavazí v kabinetě ve skříni a včas si sháněj odbornou literaturu. Protože se lehce může stát, že bude rozpůjčovaná, seminárky a práce se dnes píší na všech úrovních vzdělávání, i na středních školách. A výpujční doba v některých knihovnách je až 3 měsíce.
Co se týče učení, jsou dvě možnosti, buď se budeš učit postupně nebo využiješ krátkodobou paměť. Já jsem se rozhodla pro první možnost, naučené bych si chtěla uchovat a taky budu dělat přijímačky na VŠ. Pokud se tam nedostanu, jsem rozhodnutá studovat i tak dále, něco z odvětví celoživotního vzdělávání. Taky jsem se ke studiu vrátila po více letech doma s více dětmi. A nelituji.
Hodně štěstí a neboj :kytka:

Eveelin
Echt Kelišová 9661 příspěvků 03.02.17 09:27

@Janina99 Jabok znám. Určitě to zvládneš, jestli to je studium pro dálkaře. Nebudeš jediná s dětmi (případně prací), budete se podporovat ;). Je to škola, která má fajn atmosféru :kytka:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 09:33

Ještě bych dodala, že já chodím na dálkovou výuku, pouze soboty. Děti tam má naprostá většina, z naší skupinky všichni. A motivace většiny je to, že dělají práci, která je nebaví. Já mám před sebou ještě dva roky RD a po ukončení taky potřebuji práci na poloviční úvazek, volné prázdniny. Což můj původní obor(sociální správa) a původní práce nesplňovala. Jedu na dva semestry, studuji od září a končím v červnu, pokud udělám certifikát v prvním termínu. Věřím si, myslím, že to zvládnu. Lidi taky fajn, až je mi líto, že spolu netrávíme víc času :kytka:

Janina99
Nováček 7 příspěvků 03.02.17 09:39

Holky, díky moc! Já mám obchodní akademii…a to je už „pár světelných let“…takže se budu muset znovu stát „studijním typem“, i když jsem jím nikdy nebyla…ale nechci si představit, jak by se manžel tvářil, když bych mu řekla, že za poslední peníze na dovolenou jsem si užila na kurzu, který jsem neudělala…prostě MUSÍM to udělat!
Eveelin - jo, dálkově…díky za dobré zprávy, těch není dost…já právě práci nemám, jsem na UP…

Janina99
Nováček 7 příspěvků 03.02.17 09:43

Anonymní: ano, budu také chodit pouze soboty. „Nemáme babičky“…tedy máme, ale jedna je daleko a druhá mi vysvětlila, že má nárok na svůj život…takže absolutně žádný zájem, natož pomoc. Takže je to na nás. Manžel na plný úvazek v práci s dojížděním, což je „od nevidím do nevidím“…a já zničená z toho množství volna, co děti mají: pololetní prázdniny, jarní prázdniny, velikonoční prázdniny, ředitelská volna…já fakt nevím, jak bych to dala…a tak si přeji získat jakoukoliv práci ve školství…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 09:53
@Janina99 píše:
Anonymní: ano, budu také chodit pouze soboty. „Nemáme babičky“…tedy máme, ale jedna je daleko a druhá mi vysvětlila, že má nárok na svůj život…takže absolutně žádný zájem, natož pomoc. Takže je to na nás. Manžel na plný úvazek v práci s dojížděním, což je „od nevidím do nevidím“…a já zničená z toho množství volna, co děti mají: pololetní prázdniny, jarní prázdniny, velikonoční prázdniny, ředitelská volna…já fakt nevím, jak bych to dala…a tak si přeji získat jakoukoliv práci ve školství…

Neboj, díky inkluzi tyto místa budou. Mám ve školství rodinu, takže vím, že je to nadějné. Akorát se musíš připravit, že ne vždy je ta práce taková, jak si ji člověk představuje. Já jsem zůstala s otevřenou pusou, co vše je povinností asistenta pedagoga.No,mám zdravotní omezení, tak se stejně můžu starat jen o dítě s mentálním znevýhodněním, tělesně postižené na záchod zvedat nemůžu. Na odborné přednášky máme lidi z praxe, speciální pedagogy, psychology. Říkají, že někdy vypomáhají při konkurzu vybrat vhodného asistenta k dítěti - některé dítě potřebuje „tvrdou ruku“,jiné naopak citlivý mateřský přístup.
Každopádně se zatím do práce nechystám, pokusím se dostat na VŠ a když se nedostanu, tak bych si udělala pedagogické minimum a kurz chůvy do předškolního zařízení - má se rozmáchnout v příštích letech, aby nemuseli k vůli dvouletým dětem snižovat počet dětí na třídu, tak varianta je chůva, která jim pomáhá s oblékáním, jídlem, na záchodě a věnuje se jim ve školce, když se učitelka věnuje ve smíšené třídě dětem starším a předškolákům.
Tento obor se teď nově studuje jako maturitní na středních pedagogických školách a tam, kde studuji toho asistenta, to budou akreditovat příští rok jako rekvalifikaci :kytka:

Já studijní typ jsem a byla jsem. Odmaturovala jsem tenkrát se samými výbornými. Ale chtěla jsem děti a několik let jsem si užívala jen jich. A nelituji. Zákony se změnily, ale definice ne. Krásně se mi to vybavuje. Práce se nebojím, budu dělat pěstounskou péči, praktickou část případovou studii. Našla jsem rodinu, která je ochotna spolupracovat a máme úžasnou vedoucí práce. Největší problém přišel tam, kde jsem to nečekala. Rozpůjčovaná odborná literatura, čas sedět v příruční knihovně opravdu nemám. Naštěstí pomohli sourozenci a přátelé s různých koutů republiky, knihy jsem půjčila, práci plánuji během února napsat(aspoň teoretickou část),abych mohla knihy vrátit. I když termín odevzdání mám až v květnu.
Témata prací jsou široká, dostali jsme spoustu metodických manuálů. Průměrně inteligentní člověk ji nemůže nenapsat. Navíc jsou i na netu dostupné bakalářské práce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 09:57
@Janina99 píše:

Máme to podobně, ale rozhodně nejsem zničená z toho množství volna, co děti mají. Mám je doma ráda :kytka: Chlap má teď taky rozumnou práci, je doma nejpozději v pět, ale v sezoně dělá přesčasy. Byly doby, kdy dělal v nepřetržitém provozu. Babičky, jedna daleko a pracující, druhá už starší a netroufne si hlídat tolik dětí zaráz, zvlášť ty menší. Některé děti jsou už starší, ale nechci, aby to u nás fungovalo tak, že děti budou vyrůstat doma samy jak dříví v lese. Mají hodně zájmů, takže s družinou nepočítám.
Až půjde i to nejmladší do školky, nechci zůstat doma bez náplně, přece jen, bydlíme v bytě, nemáme a ani nechceme hospodářství a přece jen jsem na to moc činorodý člověk. Chci jen, aby mi práce konsolidovala s tím, jak budou děti ve škole a ve školce. Klidně bych šla i vařit do školní jídelny nebo jako školnice do školky. Ale tyto místa nejsou jen tak. Většinou je získají na protekci příbuzní pedagogů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 09:59

A omlouvám se za pravopisnou chybu, jako anonymní mi to nejde opravit :mrgreen:

Janina99
Nováček 7 příspěvků 03.02.17 10:25

Anonymní: díky za povzbuzení - to právě potřebuji nejvíce :-) Nejvíc se mi líbí „práci nejde nenapsat“ :-) Hurá!
A díky moc za tip ohledně literatury. Budu se také muset spolehnout na knihovny…upřímně nevím, kde jinde bych sháněla a kupovat si to zřejmě nebude za co. Tak hned zítra se zastavím v knihovně a zkusím prohledat místní zaprášené regály :-)
O té chůvě k 2letým dětem jsem také přemýšlela, ale praxe tady v místní školce je taková, že chtějí pracovní dobu od 7 hodin nebo dělat do 17 hodin…a to já nezvládám. Neberou na poloviční úvazek, ale na zkrácený. A prázdniny ve školce také většinou „nesvětí“, tj. jsou tam právě i o jarních a letních prázdninách apod. Takže shrnuto, podtrženo: kvůli prázdninám raději základní školu.

A jsem zvědavá, jak se mi vůbec podaří splnit povinnou praxi 20 hodin…máme si to sami zařídit. Už jsem kontaktovala 3 školy v okolí a zatím žádná reakce.
Nemám tu nikde známé a nevím, co dělám špatně? Nabízím svou práci zdarma a zájem není…je bohužel smutnou pravdou, že tady v okolí jsem za půl roku zahlédla jen jednu jedinou nabídku práce asistenta pedagoga a ta prý byla předem obsazená…nevím, jestli můžu žádat o praxi ve škole, která nemá žádného asistenta pedagoga?

Příspěvek upraven 03.02.17 v 10:28

Kelsey
Hvězda diskuse 44230 příspěvků 03.02.17 10:27

Ja jedu ted za par tydnu nekde Svaty Jan pod Skalou (edit Beroun). Pac vsechny kurzy v Brne a okoli bylo vse plne, takze jedu z Moravy kdesi do tramtarie.
AP jsem zacla delat ve stredu, mam 0,25 uvazek zatim, vic si cenim moznosti ziskat praxi ve skolstvi. Jinak mam jeste zkraceny uvazek nepedagog. praci ve skole.

Janina99
Nováček 7 příspěvků 03.02.17 10:31

Kelsey: a já budu jezdit z Tábora do Prahy, protože tady vše v okolí plné :-)
Závidím, že už jsi začala dělat AP… co já bych za to dala!!!…jenže tady je to asi všechno přes známosti nebo co…
A co je to nepedagog. práce ve škole?

Kelsey
Hvězda diskuse 44230 příspěvků 03.02.17 10:37

Prace je dost. Protoze mi byla u nas ve skole nabidnuta moznost delat asistenta ted od pololeti, uznala mi, ze uz mam na VS zkousku v pedagogice, ale musim si i kurz udelat.
No a ve stejny moment, kdy mi to nase red. nabidla, mi psala jina red.ze potrebuji asistenta jestli to nechci.
Kdyz uz jsem vedela v prosinci, ze jedu na kurz, tak jsem sepsala email, ze jeste pred zapisy budu mit hotovo a jsem na dohodu k dispozici. A obeslala v okrese vsechny reditele skolek, skol. Nekteri hned odepsali, ze si me ulozi, ze urcite budou hledat a jedna se az ted s konkretni nabidkou ozvala, ale uz jsem mela smlouvu u nas ve skole, tak jsem ji jen napsala, ze si nabidky moc vazim, ale ted uz uvazek mam. Nejvic nabidek bude po zapisech.

Kelsey
Hvězda diskuse 44230 příspěvků 03.02.17 10:40

@Janina99
Nepedag. prace = hospodarska prace. Tim jsem loni zacla a postupne si jdu za svym cilem :). Skolu delam, ze do budoucna k asistentovi mam zalusk na druzinu.

Janina99
Nováček 7 příspěvků 03.02.17 10:42

Kelsey: ajaj, tak to já taky zkusím…e-mail na ředitele škol v okolí. Zatím jsem psala jen na tři a překvapilo mne, že absolutně žádná reakce. Přiznávám, že i to odmítnutí by mne potěšilo než ta absolutní lhostejnost :think:
Děláš tedy AP na dohodu? Dělala jsem si naděje na pracovní smlouvu…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama