Studium při škole - pocit viny

Anonymní
11.2.20 11:08

Studium při škole - pocit viny

Prosím anonym, aby mne zde nikdo nepoznal.

Milé dámy, potřebuji si jen trochu ulevit…udělala jsem si trochu karakiri, šla jsem do upravené denní podoby doktorského studia při plném úvazku…teď jsem ve druhém ročníku a samozřejmě co se nestalo, po splnění povinností a formalit prváku jsem první semestr usnula na vavřínech a prostě tu školu vypustila. Celá chyba je samozřejmě ve mně, zabrala jsem se do svojí práce, která nesouvisí s disertací a prostě jsem se teď tři čtyři měsíce flákala. Do toho stýpko a teď jsem byla na kázání, no trapas. Dostala jsem druhou šanci a pravděpodobně poslední :lol: samozřejmě jí chci co nejvíce využít, ale prostě se samozřejmě cítím jako spráskanej pes, ve své práci si myslím, že jsem velice dobrá, ale tohle je debakl a přijdu si jak totální neschopný trotl. Nejvíce mě mrzí, že jsem zklamala. Zažila jste některá a jak to dopadlo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15834
11.2.20 11:15
@Anonymní píše:
Prosím anonym, aby mne zde nikdo nepoznal.Milé dámy, potřebuji si jen trochu ulevit…udělala jsem si trochu karakiri, šla jsem do upravené denní podoby doktorského studia při plném úvazku…teď jsem ve druhém ročníku a samozřejmě co se nestalo, po splnění povinností a formalit prváku jsem první semestr usnula na vavřínech a prostě tu školu vypustila. Celá chyba je samozřejmě ve mně, zabrala jsem se do svojí práce, která nesouvisí s disertací a prostě jsem se teď tři čtyři měsíce flákala. Do toho stýpko a teď jsem byla na kázání, no trapas. Dostala jsem druhou šanci a pravděpodobně poslední :lol: samozřejmě jí chci co nejvíce využít, ale prostě se samozřejmě cítím jako spráskanej pes, ve své práci si myslím, že jsem velice dobrá, ale tohle je debakl a přijdu si jak totální neschopný trotl. Nejvíce mě mrzí, že jsem zklamala. Zažila jste některá a jak to dopadlo?

Oklepat! ;) dej si sprchu, dobrou véču, pořádně se vyspi a od zítřka se do toho vrhni. Ten pocit viny a studu tě trochu popožene a nedovolí znovu zklamat. Takže jsi dostala druhou šanci a odvděčíš se jim tak, že ji nepromarníš, zabereš a ukážeš nějaký výsledek :-)) něco podobného se mi stalo mezi malýma velkým doktorátem, prostě toho bylo moc (práce, rodina) a já měla pocit, že času je haba kuk a že výsledky jsou obstojné. přišla ledová sprcha, já se vzpamatovala a dotáhla to. To půjde, uvidíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3451
11.2.20 11:17

Mně se to taly stalo, ale já jsem studovala při dětech a dálkově. Nakonec jsem se na to vykaslala. U nás se změnily podmínky a odcházeli i lidi, co byli na prezencnim. Pořád po mně chtěli stáže, výjezdy, konference, konzultace, neustálou přítomnost na fakultě… A když jsem se ohradila, že přece od toho jsem na dálkovým, abych nemusela být pořád ve škole, tak mi bylo řečeno, si mám rozmyslet, jestli se chci starat o děti nebo studovat… no neměla jsem nervy na skvělou novou ředitelku, takže jsem šla. A jsem za to moc ráda. Mgr mám a ten titul navíc by mi k nějakému extra lepšímu uplatnění stejně nepomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 11:20

Chyba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 11:21

@Keyllah ahoj, moc dík, že mi rozumíš! Máš můj obdiv, já to s dětma nedělám, jsem zatím holka bez závazků, ale ta práce a nechuť někdy stačí.
Je mi to fakt blbý, jelikož mi nastavili královské podmínky, chodí mi stipendium a já to prostě pár měsíců šidím…nikdo mi nenadával, ale prostě mi mezi řádky slušně řekli, že stojím za prd a že je poslední okamžik, kdy se můžu posbírat…a já k tomu ještě tahám ze systému prachy navíc…za nic. A to k tomu mám jenom práci.

No, zkusím se dnes řídit Tvou radou :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 11:24

@chaela díky moc! No já jdu spíš po odbornosti než po tom titulu jako takovém, chtěla jsem s evíc specializovat v oboru, který mě baví a ve kterém dělám a to je cesta…nicméně jsme jim navrhla, jestli si to nemám hodit na dálkové rovnou, tak ještě řekli, že počkáme do konce roku. Ale o to je to horší, ten pocit :D Já původně i na dálkové chtěla, ale oni mě tam chtěli mít lépe podchycenou, že prý lidi z dálkového odchází:)) už tenkrát jsem si ale nebyla jistá, že to bude dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
3451
11.2.20 11:32

Tak teď pěkně makni a dokaz, že to byl jen malý úlet a teď už budeš pracovat. To se holt stane. Sami ti tu šanci dali, na dálkový té šoupnout nechtěli, takže zas tak hrozný to asi nebude. Chápu to zklamáni a naštvaní na sebe, ale neutapej se v tom zbytečně.

Já jsem odešla hlavně proto, že jsem zjistila, že mi to víc bere, než dává. A dost jsem si nesedla s novou ředitelkou. A jelikoz jsem to k práci ani ničemu jinému nepotřebovala, ale jsem tsmjen proto, že jsem se doma nudila, mam potřebu pracovat hlavou), nervy mám taky jen jedny, tak jsem se na to vykaslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 11:52

@chaela moc Ti děkuji!
Asi jsem něco takového potřebovala slyšet.
Jasný, svět se neboří, priorita j beztak moje „první práce“ a osobní život, to je prostě alfa omega životního štěstí (tedy musíme být zdraví, že:))
Jen víš jak, prostě mi ještě není třicet, děti zatím nemám, v práci jsem se zaběhla, tak jsem si prostě řekla, že ze sebe zkusím ještě něco vymáčknout.

Provedu a moc díky za povzbuzující slova, přeci jen mám zas maličký pocit, že nejsem úplně k ničemu!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 12:01

To se netrap, to je běžné - a stalo se to právě kvůli tomu, že ti dali volnější režim, každý v sobě tu vědeckou sebekázeň nemá… Taky to možná chtělo se na začátku víc porozhlédnout po postgraduálních programech - já třeba vybírám vhodný fellowship už třetí rok, aby mi to fakt sedělo i s prací i s rodinou (i když já to mám komplikovanější v tom, že jsem víceoborová, takže zohledňuji i to), a zatím dělám ‚jen‘ hostovací stáže, občas nějaký ten referát/článek a nabírám jazyky. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 12:10
@Anonymní píše:
To se netrap, to je běžné - a stalo se to právě kvůli tomu, že ti dali volnější režim, každý v sobě tu vědeckou sebekázeň nemá… Taky to možná chtělo se na začátku víc porozhlédnout po postgraduálních programech - já třeba vybírám vhodný fellowship už třetí rok, aby mi to fakt sedělo i s prací i s rodinou (i když já to mám komplikovanější v tom, že jsem víceoborová, takže zohledňuji i to), a zatím dělám ‚jen‘ hostovací stáže, občas nějaký ten referát/článek a nabírám jazyky. :mavam:

Ahoj, moc díky za podporu:) Já právě nejsem nepracovitý jedinec a mám ráda svobodné pracovní prostředí. To mám v práci a tam také prosperuji, zeptat se můžu týmu kdykoli na cokoli, ale to pracovní prostředí mě táhne, máme i dobré vztahy, takže mne to motivuje, vidím výsledek…ve škole jsem jednou týdně, místní partičku jsem dost mimo, nepatřím do žádného vědeckého týmu, vedoucí je velice milý a moc chytrý člověk, ale absolutně mě nevede, o tématu si pořád něco čtu, ale tak nějak stále nedokážu stát na vlastních nohách. Jenže to jim vyčítat nemůžu, že na vědu třeba prostě nemám, zajímá mě to, ale nedokážu si designovat výzkumy a dělá mi problém pracovat s daty…no nějak to dopadne, když tak mě vykopnou, nic horšího se nestane a občas si vzpomenou na tu „co tu jenom tahala prachy a byla děsně neschopná“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3451
11.2.20 12:15
@Anonymní píše:
To se netrap, to je běžné - a stalo se to právě kvůli tomu, že ti dali volnější režim, každý v sobě tu vědeckou sebekázeň nemá… Taky to možná chtělo se na začátku víc porozhlédnout po postgraduálních programech - já třeba vybírám vhodný fellowship už třetí rok, aby mi to fakt sedělo i s prací i s rodinou (i když já to mám komplikovanější v tom, že jsem víceoborová, takže zohledňuji i to), a zatím dělám ‚jen‘ hostovací stáže, občas nějaký ten referát/článek a nabírám jazyky. :mavam:

Presne tak to dělám já. Něco jsem odučila, napsala nějakej ten článek… na to nepotřebuju být student PhD, to je vše na smlouvu. Rozglizimmm se po nějakém vhodném postgraduálu, ale není to pro mě priorita. Kdyby mě něco oslovilo a dalo se to zvládat s dětmi, plánovaným stěhováním apod, tak do toho asi půjdu. Ale už vím, že nemá cenu to hrotit za každou cenu. V oboru se udrzuju a vzdelavam právě těmi drobnými pracemi na smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6073
11.2.20 12:28

Karakiri? :D..to je neco jako harikari z Red Dwarf? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 15:08

Hele, clovek nekdy dostane studenou sprchu a kdo ne, tak se vlastne nepoznalo, co delal pred zavahanim. Nerikam vykasli se na to, spis tak nejak rozdychej a ono te to ted trochu pozene a nakonec budes rada :lol: hlavne vez, ze nejsi sama, nejsme roboti :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama