Studium VŠ - pedagogické

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 21:50
Studium VŠ - pedagogické

Děvčata, chci si dodělat VŠ, abych mohla učit. Pracuji jako asistent pedagoga a konečně jsem zjistila, co bych chtěla dělat. Ale 12 let po maturitě mám z 5letého studia strach. Tudíž bych si chtěla udělat první bakaláře a potom, časem ty dva roky na Mgr. Chtěla bych potom učit na prvním stupni ZŠ. Který obor si vybrat, abych měla větší šanci potom učit? Sociální pedagogika nebo Předškolní pedagogika? Děkuji za odpovědi. :)

Reakce:
Podzimnice
Stálice 91 příspěvků 07.06.19 22:28

Pokud chcete ucit na prvnim stupni ZS, tak si tedy myslim, ze budete muset jit studovat ucitelstvi prvniho stupne, pripadne ucitelstvi s konkretni aprobaci (cj/nj atd). A tam, pokud se tedy nepletu, Bc neni mozne vystudovat. Jde rovnou o magisterske studium. :think:

Podzimnice
Stálice 91 příspěvků 07.06.19 22:30

Predskolni pedagogika je pro MS…

g.sandova
Kelišová 5324 příspěvků 07.06.19 22:44

Ucitekstbi pro ono stupně ne ns pět let, jinak Bc. studium konkrétní aprobace

MP Krista
Kecalka 365 příspěvků 08.06.19 07:02

Pro pedagogy prvního stupně existuje pouze varianta 5 let studia se získáním Mgr titulu. Toto vzdělání je pro výuku na státních školách nezbytné i na druhém stupni, pro ten je však rozděleno na 3+2. Je možné, ze na některých školách při nedostatku kvalifikovaných sil „primhouri oko“, ale platové zařazeni to ovlivní negativně.

SibyllaTrelawney
Kecalka 403 příspěvků 08.06.19 07:33

Ani s jedním z Tebou jmenovaných oborů učit nemůžeš. Jedině Učitelství 1. stupně. Případně Speciální pedagogika pro učitele a pak si dodělat formou CŽV příslušné didaktiky předmětů - ale to je na delší dobu. Vše musíš absolvovat v Mgr. formě, s Bc. učit nelze, to by musel být ředitel v hodně velké personální nouzi a aby Tě vzal, určitě by chtěl, abys co nejdřív to Mgr. studium zahájila.

Slála
Nováček 1 příspěvek 08.06.19 22:56
@Anonymní píše:
Děvčata, chci si dodělat VŠ, abych mohla učit. Pracuji jako asistent pedagoga a konečně jsem zjistila, co bych chtěla dělat. Ale 12 let po maturitě mám z 5letého studia strach. Tudíž bych si chtěla udělat první bakaláře a potom, časem ty dva roky na Mgr. Chtěla bych potom učit na prvním stupni ZŠ. Který obor si vybrat, abych měla větší šanci potom učit? Sociální pedagogika nebo Předškolní pedagogika? Děkuji za odpovědi. :)
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 18:17

@SibyllaTrelawney to je jasné, že mě s bakalářským titulem učit nenechá. Právě jsem chtěla, že si časem magistru dodělám. Teď mi jde dítě do první třídy, mám ještě starší, s kterým se musím učit, takže mám strach, že bych to časově prostě nedávala zvlášť učitelství první stupeň. Takže chci aspoň bakaláře pro začátek a až děti odrostou, dodělám zbytek. Právě vím, že některe uc. dodelavaly magistru, když pracovaly ve školce a tak.

divine woman
Extra třída :D 12021 příspěvků 09.06.19 18:21

Jenže u studia učitelství pro 1. stupeň jdeš rovnou na magisterské studium.

Zumpa
Kecalka 357 příspěvků 09.06.19 18:24

Pokud chceš učit, tak nechápu, proč sis vybrala obory, se kterými učit nemůžeš :D

123straka321
Kecalka 180 příspěvků 09.06.19 18:25
@Anonymní píše:
@SibyllaTrelawney to je jasné, že mě s bakalářským titulem učit nenechá. Právě jsem chtěla, že si časem magistru dodělám. Teď mi jde dítě do první třídy, mám ještě starší, s kterým se musím učit, takže mám strach, že bych to časově prostě nedávala zvlášť učitelství první stupeň. Takže chci aspoň bakaláře pro začátek a až děti odrostou, dodělám zbytek. Právě vím, že některe uc. dodelavaly magistru, když pracovaly ve školce a tak.

Do MŠ to jde, tam se dá jít učit s bakalářem a potom dodělat magisterské studium, na 1. stupeň ZŠ to nejde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 19:36

@Zumpa jen se rozhlizim v okolí bydliště. A právě bych si první chtěla udělat Bc., jako takový záchytný bod. Pět let je dlouhá doba. A vím, že učí na prvním stupni učitelky se speckou, tak jsem si říkala, jestli to jde i jinak.

g.sandova
Kelišová 5324 příspěvků 09.06.19 20:55
@Anonymní píše:
@Zumpa jen se rozhlizim v okolí bydliště. A právě bych si první chtěla udělat Bc., jako takový záchytný bod. Pět let je dlouhá doba. A vím, že učí na prvním stupni učitelky se speckou, tak jsem si říkala, jestli to jde i jinak.

Kamarádka dělala nejdřív specku, potom navazující magisterske, ucitekstbi, ale nevím přesně co. Každopádně učí na prvním stupni

Váš příspěvek
Reklama