Studující samoživitelka

2426
27.6.15 14:46

Studujici samozivitelka

Najde se tady nekdo podobny, kdo by mi rekl, jak se da zvladnout VŠ? Jsem samozivitelka, dve deti - budouci prvnacek a ditko ve 4. tride. Mam z toho obavy jak to budu stihat a kdy se budu ucit s detmi - v pondeli a stredu navrat z prace v 17.30, ve ctvrtek skola do 18.30. Nejradeji bych tu skolu pustila k vode, myslela jsem si, ze skola bude v patek a sobotu, kdy jsou decka u taty, ale bohuzel. Jak to zvladate vy a v kolik hodin se s detmi ucivate? Diky za kazdou zkusenost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3695
27.6.15 14:50

Je to státní vyska nebo soukromá? Na jak dlouho…myslím, kdybys měla děti už starší a měla jisté hlídání…ale takto… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2426
27.6.15 15:22
@truelly píše:
Je to státní vyska nebo soukromá? Na jak dlouho…myslím, kdybys měla děti už starší a měla jisté hlídání…ale takto… :?

Je to statni skola, 300 m od domu, nic se neplati, ale drti me ta casova narocnost, na 3 roky bakalar. Uz tak mivam uredni dny a ted jeste tohle. Rodice mi chteji s detma pomahat, presto mam ale pocit, ze budu deti okradat o cas na jejich skolni pripravu. Rikala jsem si, ze to zkusim a kdyz to nepujde skloubit, vyprdnu se na to :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25561
27.6.15 15:27

@Veveří a ohrožuje to nějak tvou pozici v práci? Asi bych zatla zuby a dodělala školu co nejrychleji. Ono to stojí za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2426
27.6.15 15:36
@Tinuvien píše:
@Veveří a ohrožuje to nějak tvou pozici v práci? Asi bych zatla zuby a dodělala školu co nejrychleji. Ono to stojí zazaklad/citace]

Zatim ne, ale delam na mestskem urade, kde pravidelne nove vedeni co 4 roky vyhazuje nektere uredniky. VS je urcita pojistka. Maturanti muzou byt v ohrozeni. Prace je pro me existencni zaklad, jenze deti me taky potrebuji, lamu si hlavu, co s tim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
27.6.15 15:42

Já jako samozivitelka udělala s dítětem magistra. Učit jsem se v normální lidskou dobu nemohla, spíš večer, v noci, o víkendech, když měl syn jiný program. Jde to, akorát budeš svůj čas dělit mezi děti, práci a studium. Já jsem to měla tak, že zábava ska téměř do kopru, protože když mas zkouskovy, tak jedes jak fretka a mimo zkouskovy dohanis co jsi během zkouskovy ho odsunula na „pak“.
Zvládnout se to určité dá, navíc když mas pomoc rodičů, tak vůbec neváhej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2426
27.6.15 15:55

@Maden diky moc. Minimalne to zkusim, ale bude to drsne pro vsechny okolo. Obavam se, abych nebyla ustvana a nevyjizdela treba po detech… Dostalo me, ze to nebude o tech vikendech, krasne by to fungovalo, deti u tatinka, maminka ve skole…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
27.6.15 15:55

Jedno dítě a dvě děti na prvním stupni je rozdíl. Pokud bude mít super podporu rodičů- hlídání dětí, učení se s nimi a pomoc s domacnosti, tak snad, jinak za velké otrociny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
27.6.15 15:58
@Veveří píše:
@Maden diky moc. Minimalne to zkusim, ale bude to drsne pro vsechny okolo. Obavam se, abych nebyla ustvana a nevyjizdela treba po detech… Dostalo me, ze to nebude o tech vikendech, krasne by to fungovalo, deti u tatinka, maminka ve skole…

ja teda nejsem samozivitelka, tatinka jsem si vybrala dobre, je to uzasny chlap. Na druhou stranu nemmm zadne prarodice, co by me chteli pomoct nebo obcas pohlidali a muz chodi do prace a je celkem vytizeny. Deti maji rok a pul a tri roky. Zvladam prazencni studium vysoke na oboru, kde jsou dulezite tereny a jine aktivne ucastnici se veci.. kdyz clovek chce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6231
27.6.15 18:38

No tak nebudeš vařit anebo si o víkendu, až budou děti u táty, navaříš na celý týden dopředu. Nebudeš uklízet, to se taky nezblázní. Pokud funguje babička, tak ji poprosíš, jestli by si aspoň občas nevzala na starosti vaše prádlo. A ty budeš s dětmi odpoledne, holt budou muset být samostatnější, se čtvrťákem snad není potřeba se bůhvíjak učit a taky by čtvrťák mohl pomoci prvňákovi, když to bude hořet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
27.6.15 22:24
@Veveří píše:
@Maden diky moc. Minimalne to zkusim, ale bude to drsne pro vsechny okolo. Obavam se, abych nebyla ustvana a nevyjizdela treba po detech… Dostalo me, ze to nebude o tech vikendech, krasne by to fungovalo, deti u tatinka, maminka ve skole…

Pokud mas školu jeden den v týdnů, tak to není tak zlý. Zkouskovy je horší. Mě docela pochodovaly nervy. Ale dvakrát za rok se to dá přežít i ve zdraví :) Navíc když se přípravis dopředu - jak domácnost (třeba vaření), tak i studium - seminárky, pravidelně si prrojdes aspoň poznámky z přednášek, tak to bude dobrý.
Až budou děti u tatínka, tak to využijes taky, neboj. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
27.6.15 22:30
@truelly píše:
Jedno dítě a dvě děti na prvním stupni je rozdíl. Pokud bude mít super podporu rodičů- hlídání dětí, učení se s nimi a pomoc s domacnosti, tak snad, jinak za velké otrociny

Množství deti není podstatne. Moje jedno dítě má ADHD a dysfunkce, což je trochu komplikace a neměla jsem ani pomoc rodičů, ani vikendovehontatinka, proto si troufam říct, že pokud Veveří má ochotně rodiče a fungujiciho tatínka, tak to určité zvládne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.18 01:47

ahoj, potřebuju se zeptat, pořád uvažuju, zda jít studovat VŠ, synovi jsou nyní 3 měsíce, příští rok pokud podám přihlášku mu bude při nástupu na VŠ jeden rok, pořád nevím, zda bych to zvládala nebo jde to zvládnout. Škola je v Praze, dítě bych musela po dobu studia dát chůvě na hlídání, otec se neangažuje, odmítá cokoliv s dítětem, prarodiče nefungují vůbec. Pořád mám pochybnosti, zda to příští rok zkusit nebo se nato vybodnout. Bydlím v Českých Budějovicích, takže bych musela 2× měsíčně do Prahy. Obor, který mám zájem studovat, jde pouze v Praze nebo v Brně. Dá se to zvládnout?

• Nahlásit
  • Citovat
182
14.11.18 02:32

Já být na Vašem místě zkusila bych to… Za zkoušku nic nedáte ;) musíte platit nějaké školné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.18 02:50

školné bych platit neměla, jen budu muset dojíždět z Budějovic do Prahy, ale obor mě láká. synovi budu muset sehnat chůvu s přespáním u ní, ale co jsem slyšela od kamarádek, tak s tím by neměl být problém nebo pokud některá kamarádka bude moct hlídat. Také přemýšlím, že bych syna vzala sebou do Prahy a sehnala chůvu v Praze, ale to asi nebude moc reálné.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama