Stydké pysky u miminka

108
24.6.21 06:52

Stydké pysky u miminka

Ahoj prosím o radu, všimla jsem si u malé 10 měsíců, ze její vnitřní stydké pyske jsou jako by srostle k vnějším pyskum..je to možné? Hlídala jsem pořad, aby nesrustaly k sobe, ale tohle me vůbec nenapadlo, ze by se mohlo stát …Jsme teď dlouhodobě v zahraničí, tak ani nevim jak to urgentne resit. Mate někdo zkušenost? Dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9812
24.6.21 06:55

Hlavně to nezkousej oddělit. Řeš to s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
24.6.21 06:57

Ano je to možné. Ale opravdu nechápu jak se ti to mohlo stat. Ty tu holčičku nemyjes? Neprebalujes? Nemazes? Je to zanedbana hygiena. Už v porodnici na to upozornuji, že se má spodek (záhyby pysku, včetně vchodu) vytrit uchostourem aby nevznikaly srůsty a blanka. A hlavně promazavat. Jo neoddelovat, a řešit s lekarem. Opravdu mě udivuje že si někdo nevšimne srůstu u dítěte. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
24.6.21 07:11

@mackA159 přebaluji koupu mazu, vždy jsme kontrolovali aby nesrustaly k sobě, o vnějším srustu jsem v životě neslysela a ani me nikdo nikdy na to neupozornil. a vatovou tyčinkou se malé v pipce nehrabu, bych se bála infenkce …a opravdu jsem si toho nevšimla, jsou tak maličkate a vždy mi to přišlo v pořádku …jako schválně jsem to asi neudelala, ani nevíš jak mi je teď je, a nejraději bych si nafackovala jak jsem to mohla přehlédnout …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
24.6.21 07:13

@mackA159 evidentně netušíš, že jsou stále porodnice, kde sestry matkám radí přesně tohle nedělat a umývat víceméně jen na povrchu. Prvomatka třeba i poslechne. @andreabak ano, může dojít k synechii mezi labia minora a majora, pro tvé uklidnění, tento srůst není nějak zásadní a především nepřekáží volnému močení. V zahraničí by s tím možná vůbec nic nedělali. Hlavně klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5760
24.6.21 07:25

@mackA159
Jak můzeš napsat, že je to zanedbaná hygiena? Uchošťourem, toto někdo radí v porodnici? Snad toto nikdo nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
24.6.21 07:34

@JanaDaR dekuji za uklidnění, příspěvek nade mnou mi teda moc nepřidal …budeme se vracet za 14 dnu, předpokládám, ze do té doby stejne nic neovlivním, nezhorsim a nemusím to tady v zahraničí resit? (je to přirostlé, na jedné straně trochu na druhé zcela :,( ) budu to teď mazat a hlídat, aby se to nezhorsilo…jen nevim co nás čeká po navratu - operace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
24.6.21 07:40

@andreabak určitě bych na žádnou operaci ihned nepřistupovala. Mám informaci, že někomu pomohla prostá masáž srostlého místa za pomoci některého z přírodních olejů (olivový, meruňkový, apod), případně vím o dobrých zkušenostech s mastí triamcinolon, která se sice primárně používá na problémovou předkožku o chlapců, ale prý mívá efekt také u děvčat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
24.6.21 07:47

@andreabak prosímtě klid. Nic jsi nezanedbala, synechie je celkem běžná nepříjemnost a rozhodně není způsobena nedostačující hygienou :roll: Dcery mám dvě a v životě bych jím nikam nešťourala vatovýma tyčinkama a zvlášť ne intimní místa :nevim: :nevim:
Zajděte k lékaři, až se vrátíte, pošle vás pravděpodobně na dětskou gynekologii na rozrušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14946
24.6.21 07:50
@mackA159 píše:
Ano je to možné. Ale opravdu nechápu jak se ti to mohlo stat. Ty tu holčičku nemyjes? Neprebalujes? Nemazes? Je to zanedbana hygiena. Už v porodnici na to upozornuji, že se má spodek (záhyby pysku, včetně vchodu) vytrit uchostourem aby nevznikaly srůsty a blanka. A hlavně promazavat. Jo neoddelovat, a řešit s lekarem. Opravdu mě udivuje že si někdo nevšimne srůstu u dítěte. 8o

Rychle usudky byvaji vetsinou chybne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
24.6.21 07:53
@mackA159 píše:
Ano je to možné. Ale opravdu nechápu jak se ti to mohlo stat. Ty tu holčičku nemyjes? Neprebalujes? Nemazes? Je to zanedbana hygiena. Už v porodnici na to upozornuji, že se má spodek (záhyby pysku, včetně vchodu) vytrit uchostourem aby nevznikaly srůsty a blanka. A hlavně promazavat. Jo neoddelovat, a řešit s lekarem. Opravdu mě udivuje že si někdo nevšimne srůstu u dítěte. 8o

To je tady každou chvíli. A nakonec se dozvíš, že je to úplně normální a nikdo nic nezanedbal :nevim: já taky nechápu jak se to může stát, když to dítě x krát za den přebaluješ, myjes a mažeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
24.6.21 08:06

V životě jsem dceři nešťourala do zevních rodidel, nikdy mi to nikdo ani nedoporučoval (v porodnici, pediatr, kamarádky). Samozřejmě, že přebaluješ a mažeš, ale zadek přece, ne vulvu.. Nebo vážně někdo maže holčičkám stydké pysky?? 8o
Neboj, je to běžná věc a může se stát i při sebelepší hygieně. Určitě to počká do vašeho návratu. Pokud máš dobrou pediatru, určitě poradí neinvazivní cestu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
24.6.21 08:10

Ahoj, chci tě jen uklidnit. Dcera na srůsty trpěla od miminka, kromě tohoto, že mela přirostlé malé stydké pysky k velkým, tak se jí často objevovala dorzální synechie, tedy srůst poševního vchodu směrem od zadečku a tuto synechii je třeba řešit. Ale srůst malých a velkých pysků se nerozrusuje, holčičkam to nijak nevadí a časem, vlivem hormonů, se to samo uvolní. Po té, co tento srůst gynekoložka mé dceři poměrně neurvale a bez ptaní rozrušila, tak než jsme dojely domů, už se to lepilo zpátky. Začala jsem trochu pátrat a obvolávat jiné doktory, tak jsem zjistila výše uvedené.. Vkládám ještě text jedné gynekoložky, kde je toto popsané. Dceři jsem to poprvé objevila asi v 6 měsících, nyní ji bude 7 let a žádný srůst již nemá. :palec:

Nejsou srůsty jako srůsty Český název srůst malých stydkých pysků zcela nevystihuje problém, protože malé stydké pysky jsou u děvčátek v klidovém období velmi jemné a malé a podílejí se na srůstu jen velmi malou měrou. V tomto období se také zcela fyziologicky vypadá malý stydký pysk srostlý s velkým stydkým pyskem. Tento stav je ale zcela normální a není potřeba toto rozrušovat, protože to dívce nevadí a s nástupem ženských pohlavních hormonů se zcela sám rozruší. Občas se ale setkávám s tím, že to někteří rodiče řeší a dokonce někteří neznalí lékaři drasticky trhají a říkají tomu laterální synechie. Nic takového ale neexistuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
24.6.21 08:13
@unuděná píše:
V životě jsem dceři nešťourala do zevních rodidel, nikdy mi to nikdo ani nedoporučoval (v porodnici, pediatr, kamarádky). Samozřejmě, že přebaluješ a mažeš, ale zadek přece, ne vulvu.. Nebo vážně někdo maže holčičkám stydké pysky?? 8o
Neboj, je to běžná věc a může se stát i při sebelepší hygieně. Určitě to počká do vašeho návratu. Pokud máš dobrou pediatru, určitě poradí neinvazivní cestu :hug:

Já jí vždycky mazala celou, právě proto, aby se tohle nestalo a taky aby se neoprudila. Při sebelepší hygieně se tohle prostě nestane, nemá jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
24.6.21 08:13
@mackA159 píše:

Ty zase perlíš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat