Neštovice ? Rada

18.6.21 20:49

Neštovice ? Rada

Maminky potřebuji radu, než pojedu na pohotovost :zed:. Připadá mi to jako neštovice co vám? Včera jen dva pupínky možná tři, myslela jsem že komáři. A dneska tohle. Začínám mít strach :think:. Děkuji za radu zkušenější maminkám :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1341
18.6.21 20:51

A z ceho mas strach? Normalni nestovice. Nikam nejezdi, v lekarne kup pudr plus neco na svedeni a v pondeli zavolej doktorce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 20:53

@xkoup21 mám tři děti čtvrtý na cestě :lol: hold jsem plasan takže v pohodě jen mazat pudrem něco na svědění a v pondeli zavolám k dr a do školy toť vše? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
18.6.21 20:53

Přikláním se spíš k těm štípancům. Ale i kdyby to neštovice byly, tak na pohotovost bych nejela - není důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
18.6.21 21:02
@Květinka.kvitek píše:
@xkoup21 mám tři děti čtvrtý na cestě :lol: hold jsem plasan takže v pohodě jen mazat pudrem něco na svědění a v pondeli zavolám k dr a do školy toť vše? :think:

Tys neštovice prodělala? Pokud ne, tak v těhu je to problém…A ostatní děti? Počkala bych do pondělka a pokud se fakt vysypou, zavolala bych k doktorce a domluvila se, co dál. Pokud by to byly neštovice, asi by měly zůstat doma všichni sourozenci a ano, dala bych to vědět i do školy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24524
18.6.21 21:02

@Květinka.kvitek jo, na 99 % jsou to neštovice, netřeba plašit ani jezdit na pohotovost, kup tekutý pudr v lékárně a když by se objevila horečka, tak běžně Nurofen, nebo co doma používáte při horečce - neštovice se nijak neléčí, jen klidem v posteli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
18.6.21 21:04

Prosímtě smaž tu druhou fotku :kytka:
Podle mě to neštovice nejsou. Na některých místech je zřetelný důlek, vypadá to jako štípance.
Varicela typicky začíná na hlavě, rudý svědivý skvrny z kterých se nalijou puchýře. Výsevu předchází celkový příznaky virozy, únava, teplota, bolest hlavy.
Máš obavy o miminko? Jestli jsi neštovice měla, tak nemusíš :hug:
Hlavně ale nikam nejezdi. Rozhodně ne pohotovost, co tam? A jestli k pediatrovi, tak tam nejdříve zavolej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8433
18.6.21 21:07

Já nemyslím, že to jsou neštovice…
Takhle velká holka už by těch pupenů měla mnohem víc, navíc vypadá ten pupínek jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 21:08

Ano já neštovice jako dítě prodělala, jinak žádné z nich děti ne. Druhá fotka smazána. Jinak jsem totální lajk, a tady se asi taky nikdo z maminek neshodne tak už nevím :think:.. máme všude v zástrčkach proti hmyzu ale vždy si cestu najde samozdrejme.. ale komáři od nohou po tvar? Hlava? Prohlédni zítra, máme dlouhé vlasy pod zadek těžko se v tich hustých vlasech hledá :(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 21:11

@Stevia Má jich více mezi stehny asi 3 v podpaží na rukou, ale nohy jsem fotit nechtěla byla bez gaček :oops:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
18.6.21 21:16
@Květinka.kvitek píše:
Ano já neštovice jako dítě prodělala, jinak žádné z nich děti ne. Druhá fotka smazána. Jinak jsem totální lajk, a tady se asi taky nikdo z maminek neshodne tak už nevím :think:.. máme všude v zástrčkach proti hmyzu ale vždy si cestu najde samozdrejme.. ale komáři od nohou po tvar? Hlava? Prohlédni zítra, máme dlouhé vlasy pod zadek těžko se v tich hustých vlasech hledá :(.

Tak jestli to jsou nebo nejsou neštovice se sice neshodneme, ale že není důvod k obavám se shodujeme… Tak to sleduj a v pondělí budeš chytřejší. Jestli jsou to neštovice, tak by neměla dcera chodit na sluníčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 21:18

@Jakaku Samozdrejme celý víkend nepustí nohu z baráku, pokud v pondělí bude celá tak je to asi jistý. Stejně zavolám k dr a raději ani zadeju když mi řekne ad přijedu pro jistotu. A Těhu to tedy neublíží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8087
18.6.21 21:19

Nestovice maj vprostred vodnatej puchejrek a zacinaj obvykle na trupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
18.6.21 21:23
@Květinka.kvitek píše:
@Jakaku Samozdrejme celý víkend nepustí nohu z baráku, pokud v pondělí bude celá tak je to asi jistý. Stejně zavolám k dr a raději ani zadeju když mi řekne ad přijedu pro jistotu. A Těhu to tedy neublíží?

Ne, pokud jsi je prodělala, nemusíš se bát. A když během víkendu zjistíš, že jsou to fakt jen štípance, tak dceru nemuč v tomto počasí doma :-D Ty pupínky by se začaly nalívat tekutinou…dcera by asi měla i nějaké jiné příznaky…únava, rýma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 21:24

@Jakaku jsme týden po (nemoci) teplota rýma kašel práve :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat