Rybi olej

11747
17.6.21 20:18

Rybi olej

Máte někdo zkušenosti s rybím olejem? U staršího dítěte jsem dávala Eye q, ale žádný efekt jsem neviděla. Mladší dítě ma potíže s výslovnosti některých hlásek. Hledala jsem různé informace a narazila jsem na to, že nejlepší a non tisíc je olej rosita. Ale ta cena 8o. Jaké máte kdo zkušenosti a s čím? Jak dlouho se to musí brat? Mělo efekt i něco levnějšího?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
857
17.6.21 20:34

Jak by mohl rybi olej ovlivnit vyslovnost? 8o O tom slysim poprve. Brala jsem ho oboje tehotenstvi, abych mela za deti inteligenty. A vyslo to, jsou to vychytrale bestie :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
17.6.21 20:37

@Dobrej_tym možná když se namaže na panty u pusy, že se pak lépe mluví :lol:

Ne vážně, taky nechápu, jak by olej měl působit na výslovnost. Ta se musí trénovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11747
17.6.21 21:08
@janickaIII píše:
@Dobrej_tym možná když se namaže na panty u pusy, že se pak lépe mluví :lol:Ne vážně, taky nechápu, jak by olej měl působit na výslovnost. Ta se musí trénovat.

I logopedka nám doporučila rybí olej. V nekterych případech pry může pomoci. Nikdo asi nečeká, že dítě se po rybím oleji probudí a umí vše vyslovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
17.6.21 21:35
@Sára 1 píše:
I logopedka nám doporučila rybí olej. V nekterych případech pry může pomoci. Nikdo asi nečeká, že dítě se po rybím oleji probudí a umí vše vyslovovat.

Jasně, já to nemyslela špatně. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
17.6.21 21:41

Tak obecně rybí tuk obsahuje látky pro spávné dozrávání mozku. A vyzrálost nervové soustavy je pro vývoj řeči klíčová. Proto ho doporučují u dětí se špatnou vyslovností. Syn bere eye q, asi půl roku, efekt jsem nezaznamenala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17057
17.6.21 21:42

Eye q je děs, ale ma dobrý marketing :roll:. o dost lepší a cenově přijatelný je mollers, pak třeba lysi. hodně chválená je neurotreska, ale to už je cenově jinde,. vliv na tělo dítěte je velký, i na výslovnost a podporu mluvení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
17.6.21 21:45

Já třeba zvolila eye q proto, že potřebuju kapsle. Tekutý rybí tuk do něj nedostanu, a po tom co jsem to ochutnala se nedivím. Jenže ty kapsle jsou dost velké a jedině eye q dělá tak malé, že je 4leté dítě dokáže bez obtíží spolknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
17.6.21 21:47

Syn bere EyeQ a mollers, co se vlivu tyče těžko říct, nežijeme druhy život palarelne bez těchto doplňku, ale vývoj kupředu jde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
17.6.21 21:55
@Dobrej_tym píše:
Jak by mohl rybi olej ovlivnit vyslovnost? 8o O tom slysim poprve. Brala jsem ho oboje tehotenstvi, abych mela za deti inteligenty. A vyslo to, jsou to vychytrale bestie :lol:

Rybí olej díky svým obsaženým látkám urychlí vývoj a dozrávání příslušných center v mozku. Obsahuje vitamíny skupiny B, dále vit. A, D, E, K. Působí blahodárně pro vývoj mozku.

My máme olej od značky Nutravita, omega Marine kapsle(pro starší děti a bereme i my, dospělí) a Omega Marine Rybičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11747
17.6.21 22:01
@debra.morgan píše:
Eye q je děs, ale ma dobrý marketing :roll:. o dost lepší a cenově přijatelný je mollers, pak třeba lysi. hodně chválená je neurotreska, ale to už je cenově jinde,. vliv na tělo dítěte je velký, i na výslovnost a podporu mluvení.

No právě. Všude jen diskuze na eye q. Ale už jsem tak četla, že zrovna není moc dobrý a na to takový efekt. I o Mollers. Teď jsem narazila na rybí olej od Energy. Ale nevím, jestli je to tak dobre. Ve složení se nevyznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
17.6.21 22:10

Já si myslím, že každý rybí tuk pro dítě je dobrý. Dávat dětem rybí tuk beru jako to, co má smysl a dochovalo se z dob našich babiček
Před nějakými 10 lety jsem dětem kupovala rozlévaný rybí tuk z lékarny. Teď už se to nesmí prodávat. Mají to jen pro svoji potřebu, výroba léků a mastí. 250 ml lahvička stála asi stovku a věřím, že i tento výrobek měl nějaký efekt. Dětem jsem začala dávat rybí tuk cca v 1,5 roce-ve 2 letech, po ukončení Vigantolu. Ten jsem dávala déle než 1 rok, ještě minimálně v zimě po prvních narozeninách.

Jaký kdo zvolí rybí olej, záleží na finančních možnostech. Někde jsem četla, že by se měl střídat. Některý je olej z tresek, z lososa buď čistý nebo v různém poměru, z třesčích jater, zraločích jater a od toho se odvíjí složení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1298
17.6.21 22:14

Tak já dávám druhému synovi rybí olej od 5 měsíců, plus vyšší dávky jsem užívala celé těhotenství. Syn sice mluví ve větách od necelých 2, ale výslovnost má také horší. Má 3 a 3 mesice.
Starsi syn rybí olej do dvou let nepozrel, az cca od 2.5 a nikdy potíže s výslovnosti neměl, mluví také ve větách od 22 mesicu, R uměl kousek po 3.narozeninach..
Myslim, že výslovnost určitě neovlivní, to spíš jiné faktory. Ale na vývoj mozku a CNS je určitě skvělý :) jo a dávám mollers citron :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17057
17.6.21 22:41
@Sára 1 píše:
No právě. Všude jen diskuze na eye q. Ale už jsem tak četla, že zrovna není moc dobrý a na to takový efekt. I o Mollers. Teď jsem narazila na rybí olej od Energy. Ale nevím, jestli je to tak dobre. Ve složení se nevyznám.

ja studovala složení než jsme koupila první balení, eye q šptaný, mollers a lysi tak nastejno, neurotreska by měla být nej, energy nevím a ještě je jedno, ted si nemuzu vzpomenout jak se jmenuje… jsou na to tabulky a články na netu, stačí trochu googlit, pak víš co porovnávat ve složení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
17.6.21 22:48

Nemáte někdo zkušenosti s firmou NaturaMed? Je to kvalitní nebo jen reklamní tahák peněz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat